Microsoft Windows 10 Mobil Serüvenini Bitiriyor

Microsoft Windows 10 Mobil Serüvenini Bitiriyor
tarihinde eklendi, 253 kez okundu.

Microsoft Windows 10 Mobil Serüvenini Bitiriyor

Microsoft yakın zamana kadar Windows phone ve windows 10 mobil sistemi için çabalıyordu. Ancak Nokia nın ve diğer üreticilerin çoğunun Android eko sistemini seçmeleri Microsoft için bir sona gelindiğinin işareti oldu. Microsoft Windows eko sistemini  bilgisayardan odak noktası edecek. Fakat akıllı telefonlar için çok çabalama yapmayacak.

Bu eko sistemi bırakma sebepleri ise dediğim gibi Android platformunun pazara lider olması. Birde bunun yanında patent için ödeme yapılması birçok özelliğin telefonlara elerek boş sönmesi Microsoft’u bitiren son nokta oldu. Yöneticilerinde artık biz de Android veya İOS a döndük demeleri bu gelişmelerin daha devam etmeyeceği anlamına geliyor. Destek devam edecek ama gelişme olmayacaktır.

Joe Belfiore’inde Artık bende Android telefona geçtim demesi tepenin de artık Windows 10 Mobil telefon kullanmayacağı artık işlerin tamamen bittiğinin göstergesidir. Çünkü yönetim bu şekilde olursa artık Microsoft tamamen Windows 10 Mobil eko sistemini bitirmiş demektir. Artık odaklanma noktasının değiştiğini belirten Tweetler  atılmış. Sizlere onu da anlatmak istedim. Bu arada Vodafone Yeni Logo Ve Slogan ile imaj değişikliğine gitti. O yazıma da bakmayı unutmayınız.

 Microsoft Windows 10 Mobil e Elveda

Arkadaşlar atılan tweetler şunu anlatıyor.  “” Artık bizler Microsoft ekibi olarak Mobil ekosistemi geliştirmeyi amaçlamayacağız. Bunun sebebi de telif hakkın ve patent parasıdır. Bu yüzden bizler uygulamalara ve diğer eko sistemlere oyunlarımızı koyarak oradan gelişme sağlayacağız. Outlook ve Word gibi uygulamalarımızı daha da geliştirerek birde oyun sayımızı çoğaltarak bu odak noktasından daha iyi işler yapabiliriz. Genel anlamda iOS ve Android mağazalarında uygulama kulvarında kendi alanımızda lideriz. Bir de bunu devam ettirerek çok daha iyi yerlere ve konumlara gelebiliriz. “”

Devamı şu şekilde “”İlk amacımız bu uygulama ve oyunları geliştirmek olacaktır. Bilgisayar için windows 10 sürümünü devam ettirecek ve geliştireceğiz. Bu platformda lider olduğumuz için onu da daha üst düzey gelişme ile devam ettireceğiz. Yani Windows 10 Mobil şu anda ölü demek en mantıklısıdır.  Sadece hata düzeltmeleri ve performans artırmaları devam edecek fakat gelişme bazlı bir güncelleme ve sistem bazlı bir gelişme göstermeyecek. Bizim amacımız office programlarının tamamını iOS ce Android mağazalarda lider yaparak o alanda daha da gelişme sağlayarak varlığımızı o platformlarda devam ettirmektir. “”<

“Android telefon ve iOS telefonlarında yapılan çalışmalar ile daha fazla işleri ve daha kişisel işleri görebilirsiniz. Bunu artık diğer platformlar da destekleyecek. Piyasada en çok kullanılan  sistem Windows olmadığı için mobil anlamda bizde Windows ve Microsoft ürünlerini diğer platformlara götürmeyi amaçlıyoruz. Yol haritamız bu şekilde olacaktır. “”
Üst yönetim bunu derken hala bazı çalışanlar da mobil sürüm üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu da nasıl bir sonuca varır bilinmez ama bilinen şey şudur ki üst yönetimin kafasından Mobile platform bitmiş durumdadır. Bende Mobil platformu sevenlerdendim. Ama Microsoft bu ümidimi yitirdi. Bende artık bir İOS kullanıcısıyım. Teknoloji ile ilgili gelişmeleri Teknoloji Sayfam üzerinden takip edebilirsiniz.Resim kaynağı; İmages

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git