Kişisel Blog Sitesi Olarak Zorluklar

Kişisel Blog Sitesi Olarak Zorluklar
tarihinde eklendi, 346 kez okundu.

Kişisel Blog Sitesi Olarak Zorluklar

Kişisel Blog Sitesi Olarak Zorluklar Neler? Kişisel blog yazma zorlukları var mı?Kişisel blog yazmak nasıl, Kişisel blog sitesi kurmak sizce mantıklı mı onu yazdığım yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Kişisel blog sitesi olarak en fazla zorluk çekilen yer konu ve makale yazmaktır. Hatta bu makeleyi tedarik etmesi bile zordur. Hangi konuda yazdığın belli olmadığı için ordan burdan şurdan yazmaya devam etmelisiniz.  U yüzden en zor kısım hem Blogger blogu olarak kişisel blog yönetmektir.

Diğer platformlara nazaran Bloggerin zorlu ve kod gerektiren azda olsa bilgiye sunduğu panel diğerlerine nazaran daha da zordur. Bu yüzden kişisel blog olup birde blogger blogu olmak demek çamurun içinde çırpındıkça batmak demektir. Yani kişisel blog deryasında bu olay o kadar karışık ve zor demektir.

Kişisel Blog Sitesi Olarak Zorlukları Neler?

Kişisel Blog olarak yazacağınız şeyi oturup düşünmeniz gerekiyor. Belli konuda yazmadığınız için rakiplerinin her kulvardan yazanlar. Bir alanda yazmış olsaydınız eğer o alanda sizin blog kuvveti sağlar ve ilk sonralarda çıkmayı başarırdınız. O alanda yazılan yazılarda hemen hemen ilk bir kaç siteden birisi olursunuz. Ama kişisel blog olunca teknoloji sağlık yaşam ve güncel konularda yazılar yazıyorsunuz.

Teknoloji ağırlıklı yazarsanız shiftdelete olsun maxicep olsun bunların gölgesinde kalıyorsunuz. Sağlık olsun yaşam ve kadın sayfalarının gölgesinde kalıyorsun. Ama ben hemen hemen bunların burnunun dibindeyim. Kişisel blog olmama rağmen yazınca kuvvetli bir desteği de Google arkama verince o alanda hemen hemen yazmış bir blogger kadar indexlene biliyorum. Sanki Teknoloji sitesi işletiyormuşum gibi yapılan Teknoloji haberim zirveye yaklaşıyor.

Bunu yazdığım hemen hemen tüm konularda başarmak istiyorum. En şikayet ettiğim şey ise konusuzluk. Kişisel blogların en büyük düşmanı konusuzluktur. Yazacak konu bulamıyorum. Bazen yazacak fikir bulamıyorum. Kendimce ortaya bir şey atıp onun peşinden gidiyorum. Kişisel Blog olmak bunu gerektirir. Kişisel Blog açmak zor mu? Bu yazıları okuyun. Ona göre Blog sitesi kurun. Bende kişisel blog sitesi kurarak belli bir konuma geldim. Adsense onayını aldım. Bunlar gerçekten zor şeyler.

Hele de kişisel blog adresiyle Adsense almak zor bir çaba ve başarı gerektiren bir olaydır. Bende o çabayı verdim. Karşılığını da aldım. Az da olsa kazanan bir kişisel blog sahibiyim.  İlerleyen süreçte de reklam teklifleri alırsam yada gelirse deyim ekonomik olarak da getirisi artacaktır. Bunun için de önümde yürünecek hayli yollar var. Bende yürürken o yolda neyin ne olduğunu daha detaylı anlamak için yazmaya yazdıkça da diğer yazıyı düşünmeye devam edeceğim. Nuri ÖZKAN Kişisel Blog yazarı olarak kişisel blog yazmak beceri ve gerçekten sabır ister diyerek sözlerimi tamamlamak istiyorum. Dikkat edin kendinize.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git