Göz Çizdirmenin Zararları Nelerdir?

Göz Çizdirmenin Zararları Nelerdir?
tarihinde eklendi, 341 kez okundu.

Göz Çizdirmenin Zararları Nelerdir?

Göz çizdirmenin zaraları nelerdir? Bu gün zlere bu konuyu anlatacağım.  Göz çizdirme dediğim gibi ilerlemiş olan gözün astigöat miyor ve hipermetrop gibi olan sorunlarını 0.50 ye veya 0.25 e hatta sıfıra en yakına indirme ameliyatıdır. Bu ameliyat lazerle yapılmaktadır. Bunun detaylarını ver şartlarını Göz Çizdirmenin Şartları Nelerdir? adlı yazıma bakarak öğrenebilirsiniz.  Lazerla yapılan bu aöeliyatın sonrasında veya ameliyazt esnasında bir takım sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu gün bu konuyu ele alacağım.

Göz Çizdirmenin Zararları Nelerdir

1) Kornea Kendisini Düzeltmeyebilir: Göz ameliyatından sonra çizilen gözde kornea duyuları kesildiği için yerine tekrar onarmayabilir. Bu da sizin gözünüzde kuruluğa sebep olmaktadır.

2) Kornea ameliyatla açıldığı için gözün emfeksiyon kapma olasılığı yüksektir. Dikkat edilmesi gereken yer ve konu tam olarak ameliyatın yapıldığı yerin steril olmasıdır. Kesinlikle ve kesinlikle insan hayatından değerli hiç bir şey yoktur. O yüzden bunlara dikkat eden bir sağlık Merkezi işe anlaşarak orada göz çizdirme ameliyatını gerçekleştirin.

3) Gece görme bozukluğu yaşanabilir.  Bu ameliyat sonrası oluşabilecek olan sorunlardan birisidir. Genelde bu şikayet olmaktadır. Gece görüşünün düşmesi olmaktadır. Bunun da sebebi aynı şekil renklerde biraz duyusal kayıp yaşanmaktadır. Bu da koyu renkler olduğundan gece görüşünü etkileyebilen zararları mevcuttur.

4) Kornea erimesi denilen bu vaka tehlikeli olan bir durumdur. Ameliyat sonrasında korneanın erimesi demek gözün eski halinden daha kötü durumlara doğru gitmesi demektir. Yani göz derecesini dahi artırabilir. O yüzden bu da tehlikelerden birisidir. Sizler de gerçekten nerede göz çizdirme ameliyatı olacaksanız dikkatli ve kaliteli bir sağlık merkezinde olun. Aksi halde bu sorunlardan yaşamak zorunda kalırsınız. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin.

Yani göz çizdirmenin zararları nelerdir sorusuna bunları demek kesinlikle açık ortadadır. Yani bunlar yaşanan veya yaşanmış olanlardan çıkarılan analizler dir. Kimse yaşanmayacak diye düşünmesin. Bu durumlar basit ve tezgah altı yerlerde yapılan ameliyatların hemen hemen çoğunda tek tük yaşanan olaylardır. Sizlere naçizane tavsiyem fiyat dahi önemli değil. Hiç bir şey bakışlarınızdan önemli mi?  O yüzden dikkat edin. Ücreti fazla olsun. Sadece bir ay fazla çalışırsınız. Ama göz bu gitti mi telafisi çok zor.  Hatta yoktur bile:( o yüzden sözlerimi toparlarken diyorum yine. Ucuz etin tiridi olmaz. Göz Çizdirme Ameliyatının Zararları Nelerdir ? Başka yaşananlar ve bildikleriniz var ise yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu arada Canan Karatay’ın Tehlikeli Yiyecekler Listesini Mutlaka okumalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git