Chia Tohumu ile Zayıflama Nasıl Olur?

Chia Tohumu ile Zayıflama Nasıl Olur?
tarihinde eklendi, 489 kez okundu.

Chia Tohumu ile Zayıflama Nasıl Olur?

Chia Tohumu ile Zayıflama Nasıl Olur? Chia tohumu zayıflamaya faydası var mıdır? Chia tohumu işe kilo vermek mümkün mü? Chia tohumu gerçekten kilo verdiriyor mı? Chia tohumu diyeti faydalı mı? Chia tohumu ve zayıflama ilişkisini yazımda açıklayacağım

Ciha Tohumu veya Chia çekirdeği de denilen bu ürün tahıl olarak kullanılan zayıflama yiyeceklerinden birisidir. Tıpkı kinoa gibi bu tahıl da her yiyecekle yenilip tokluk hissi vermesiyle biliniyor. Bir çok ünlünün de kullanmasıyla ünlü olan bu tohum vücuda verebilecek her enerjiyi ve minerali vitamini veriyor. Bu şekilde de vücut direncini sağlayıp açlık hissini ortadan kaldırıyor. Bu şekilde yapılan yemeklerde ve yiyeceklerde sizin midenize giderek birde orada şişmesi sizi iştahtan kesiyor.

Bu olaydan sonra sizin mide gerekli vitamin ve minerale sahip olduğu için açlık hissini ortadan kayboluyor. Daha sonra da yemek yemekten vazgeçiyorsunuz. Chia tohumu bu özelliğiyle kino gibi kendisini meşhur etmiş ürünlerdendir. Bu tohumların ortak özelliği ise tokluk hissi verme ve içerisinde bulunan faydalı yağ ve vitaminler bakımından zengin olmalarıdır.

Tıpkı kinoa tohumu gibi chia tohumu da tüm yiyeceklere karıştırılarak da tüketiliyor. Bir gün yoğurt içerisinde bir gün pilavını yaparak bir gün bir salata içerisinde kullanabilirsiniz. Chia çekirdeği renk olarak da aynı siyah kahverengi renklere sahiptir. Bu da benzer bir tahıl olduğunu anlamamıza yardımcıdır. Bunu da tıpkı kinoa İle zayıflama yazımda yazdığım gibi her türlü tüketebilirsiniz. Bu ürünlerde en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise çok aşırı tüketmemektir. Her gün dozunda kullanım en mantıklısıdır.

Chia Tohumu ile Zayıflama Nasıl Olur? Teknikleri Neler?

Chia tohumu zayıflamaya faydalı mıdır sorularını duyduktan sonra sizlere şunu demek istiyorum. Bir ürün sizi az yiyerek tok tutuyorsa o ürün zayıflamaya yardımcıdır. Ama çok yediriyor ve fayda sağlamayan mineral ve vitaminler içeriyorsa sizde kiloa artışına sebep olacaktır. Verdiği kalori yüksek olacak karşılığında yakamadığınız için yağlar ve diğer zararlı maddeler gibi istenmeyen bölgeleriniz de yağlanmaya sebep olacaktır. Bu da en istenmeyen yeriniz olan göbek ve çevresidir.

Bu arada sözlerimi toparlarken chia tohumu da zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Kilo verdirmeye yardımcı olan chia tohumunu da iyi ve kaliteli yerlerden tedarik edin. Aksi halde piyasa da sahte ve zararlı chia tohumu adında bir sürü marka vardır. Sizler araştırmadan almayın. Sözlerimi toparlarken chia tohumu işe zayıflayan var mı? Faydasını yorum kısmından yazabilirsiniz.

Tavsiye yazım; Günde Bir Kaşık Bal vücut direncini artırıyor<

İlgili sorular; Chia Tohumu ile Zayıflama Nasıl Olur? Chia tohumu zayıflamaya faydası var mıdır? Chia tohumu işe kilo vermek mümkün mü? Chia tohumu gerçekten kilo verdiriyor mı? Chia tohumu diyeti faydalı mı? Chia tohumu ve zayıflama ilişkisini anlattım diğer yazımızda görüşmek dileğiyle. . 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git