Blogger mı? WordPress mi?

Blogger mı? WordPress mi?
tarihinde eklendi, 350 kez okundu.

Blogger mı? WordPress mi?

Blogger mı? WordPress mi? Sizlere bunu anlatacağım. İki büyük Blog firması ve sunucusu birbirinden de güzel yanları ile birbirlerine farklı anlamlarda farklı kulvarlarda fark atmış durumdalar. Bu gün güzel bir kıyaslamaya gideceğim. Gerçekten mi herkes merak ediyor.  Wordpress mi Blogger mı? Hangisi Blog Açmak için yada Site kurmak için ideal onu sizlere anlatacağım. SEO açısından Blogger mı? WordPress mi?

Arkadaşlar öncelikle sizlere Bloggerden başlayacağım? Blogger mı? WordPress mi?

Blogger’ı tercih etmek için haklı nedenlerim

Blogger’ı tercih etmek için kafamızda oluşturduğumuz ve hemen hemen herkesinde bildiği farklar var. Bunları sizlere maddeler halinde yazacağım.

 • Google Arkasındadır: Dünya arama motoru devi olan Google Blogger’ın sahibidir. Daha sonradan satın almıştır. Bu yüzden WordPress e tercih edilebilir.
 • Ücretsiz oluşu: Ücretsiz oluşundan kasıt gerçekten de alan adı yönlendirmesi yapınca sizden ekstıra bizden ücret talep etmiyor.
 • Hızlı İndex: Arkasında Google olduğu için çabucak indexleniyor. Yazıyı Google hemen dizine ekliyor. Sitenin kalite durumuna göre de hızlı veya biraz daha yavaş olabiliyor. Fakat diğer blog servislerine nazaran yine de hızlı index alıyor.
 • Basit ve Kolay kullanım: Basit veya kolay kullanım Blogger’ı WordPress e tercih etmek için haklı nedenler arasındadır. Bu yüzden de Basitlik ve kolay kullanım açısından Blogger bir adım daha öndedir.
 • SEO açısından hemen hemen her sitenin kendine has bir tarzı vardır. Fakat arkasında Google olan birisinin daha hızlı SEO ve diğer yönler açısından dizine yerleşmesi gerekir. Bu da Blogger için artı bir avantajdır. Yani Blogger SEO ile zaten temelde iç içedir. Fakat yine de Blogger SEO Ayarlarına Bakmak Düzenlemek isterseniz yazımıza da bakmayı unutmayınız.
 • Tasarım ve Tema: Tasarım ve tema istediğiniz şekilde kodlanabilir ve şahsınıza ait özel bir tema yapabilirsiniz. Buna imkan veren bir yapısı mevcuttur. Bu yüzden de gayet başarılı temalar piyasa da mevcuttur.
 •  Güvenlik ve Saldırı: Güvenlik ve saldırı olayı azdır. Heacklenme durumunuz veya bilgilerin çalınması mümkün değildir. Blogger G-Mail adresi ile girildiği ve kayıt olduğu için biraz daha güvenlidir.
 • Adsense Reklam Entegrasyonu Ve Kabul edilme: Adsense için hem kolay bir reklam yerleşimi hazır kurulum ve ücretsiz başvuru şansı mevcut. Bloggerin kendi reklamı siteden yoktur. Keza WordPress’in kendi blog aç reklamı banneri ücretsiz tüm sitelerde mevcut. Bu da ücretli almaya itiyor. Ama Blogger de bu şekilde bir şey olmaması güzel bir farktır. Ayrıyeten İndex ve Google iş birliğinden dolayı da kolay Adsense Başvurusu kabul ediliyor. Bu arada Adsense Onay Alma Teknikleri Neler?
 • 1 GB ücretsiz alan mevcut: Gayet iyi bir şekilde olan alan zaten kolay kolay dolacak bir alan değildir.

WordPress’i Tercih etmek için Nedenlerim

WordPress‘i Tercih etmek için sizlere haklı nedenleri sayacağım. Öncelikle en fazla kullanılan 2 blog içerisinde olan WordPress’in çok tercih edilen blog servislerinden birisidir. Bu da milyonlarca insana servis sağlayıcılığı ediyor demek oluyor.

 • Profesyonel bir proje için ideal: Blog veya kişisel bir site değilde daha Profesyonel bir projeniz varsa tam size WordPress hizmet edecektir. Yani Blogger burada basit kalacağından dolayı wordpress tercih edilmelidir.
 • Kolay kullanım: Kullanıcı hemen hemen her şeyi kolay bulabiliyor. Biraz eklentiler arttıkça zorlaşıyor.
 • Mağaza ve temalar oldukça fazla : Dilediğiniz ölçüden dilediğiniz ayarda binlerce tema mevcuttur. Kişiler hazır temaları kullanabilir hemen hemen her zevke göre tema seçebilirler. Mağaza da hepsi mevcuttur.
 • Eklentiler ile dilediğinizi otomatik yaptırabiliyorsunuz. Eklentiler de kendini devamlı güncellemektedir.
 • Kategorileme sistemi:  gerçek manada kategoriye ayırma olarak yapılıyor. Bloggerde ki gibi etiketler yardımıyla değil.
 • Sınırsız alan ve sınırsız hostlar mevcuttur. tabi el yakan fiyatlarla sahip oluyorsunuz.

Blogger mı? WordPress mi? sizlere bu yazımda artıları artıları yazdım. Kara sizin Blogger mı? Yoksa WordPress mi? Blog Açmak İstersiniz seçim size kalmış. Zaten her şey zevk ve bireysel düşünce meselesidir. Profesyönel olsun isterseniz eğer sizler wordpress blogu açın. Fakat basit olsun yazı yazayım arada da resim girerim diyorsanız da Blogger blog açın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git