Blog Yazarak Para Kazanmak 10.000 TL Mümkün mü?

Blog Yazarak Para Kazanmak 10.000 TL Mümkün mü?
tarihinde eklendi, 431 kez okundu.

 Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak 10.000 TL Mümkün mü?  Adlı yazımızı yazmak istedim. Şimdi ayda 10.000 TL sizlere inanılmaz zor geliyor. Demi. Benim içinde zor geliyor. Ama bunu kazananlar var. Hemde ücretsiz alan adıyla bu kadar kazanıyor. Evet Blog yazarak Ayda 10.000 TL kazanmak mümkün. Hemde Blogger ile bu mümkün olmaktadır.

Şimdi ben sizleri Blog yazarak nasıl  para kazanılır? adlı  yazdığım yazıma davet ediyorum. Burada para kazanma yöntemlerini ve Bloga ilave nasıl kazanacağınızı anlattım. Bu yazıma baktıktan sonra aklınızda şekillenmiş olduğu için gelelim sizlere bunu nasıl yapacağınıza. Arkadaşlar ben şimdi 10.000 TL para kazanma deyince herkese astraonomik geliyor ama diyeceklerimi 6 ay boyunca uygularsanız kesinlikle bu paralara adım atmış olacaksınız.

Arkadaşlar bunun için öncelikle blogu açın ama bu blogun konusu En Çok Kazandıran Blog Konularından olması gerekiyor. Daha sonra da bo blog konusunu açtıktan sonra da iyi olduğunuz alanda iyi yazılar yazmaya başlycksınız. Bu yazılarda da sizler En Çok Kazandıran Kelimeleri kullanacaksınız. Bu kelimeler ve blog konusu ikisi de etkili olduğu için size her tıka 2-5₺ arası kazanç getirecektir. Ama dedim ya bunun için analiz yapmanız gerekmektedir. Bu analizinizi tamamladıktan sonra gerekli entelektüel bilgi için araştırmaya başlayacaksınız. Daha bu 10 bin TL için kampa gireceksiniz. Bunun için gerekli analizler yapacak  blogu açmak için hazırlanınca açacaksınız. Ve tam tamına 100 gün sonra size kazancınızıtam 10.000 TL sına çıkaracaksınız. Adsense Reklamlarını Mobilde Farklı Boyut Yapma

Blog Yazarak Para Kazanmak

Nasıl mı ? Başlıyoruz. Arkadaşlar hemen çalışmay koyulackaınız. Yazdığınız blog konusunda hemen hemen her yazılan makaleleri okuyun. Birde blogun tüm bu eksik sayfalarını yapın. İletişim sayfası gizlilik politikası vs sayfaları tamamlayın. Hakkımda sayfasını yazdıktan sonra başlayalım ilk yazımızı yazmaya. Sizlere bu kuralı koymak zorundayım. Bu kuralı sadece ay 10 bin tl için koyuyorum. Size günlük 10 adet içerik girmenizi söylüyorum. Evet zor ama okuldan sonra öğrencilik için yaz tatiline gittiğinizde yapabileceğiniz bir iştir. Yani okul zamanına halık çıkarmak için dahi olsa başlayabilirsiniz.

Sizden istediklerim  :

1) Günlük 10 adet makale (mutlaka özgün ve 10 adet olsun)
2) Makaleler En Az 600 kelime ve bir adet özgün resim
3) Her yazıda kendineizin bir kaçtane eski yazısını linkleyin
4) 15 günde bir adet kaliteli siteye reklam (fiyatı 40-90) arasındadır. Muhtemelen
5) Okuduğunız makalelerin altına yorum yapın sitenizin linkini bırakın
6) Kelimeleri özenle seçin anahtar kelimeye uyarak yazın
7) Farumlardan Hesap açın yazılarınızın en altına blog adresinizin linkini bırakın
8) Blogunuza yapılan yorumlara mutlaka cevap verin
9) Her 10 makaleden bir tanesine bir adet dış link verin.
10) Kaliteli sitelere backlink verin
11) Tüm sosyal medya hesaplarınızı açın.
12) Bu hesaplarda mutlaka yazılan her yazıyı en az iki kere olacak şekilde paylaşın.
13) Sosyal öedya hesaplarından şikayet ve önerileri dikkate alın
14) Gününüzün hemen hemen 1/3 ünü ayırın. Üç ayda meslek sahibi olarak okula başlayacaksınız.
15) Arada bir de farklı alandan güncel konuları yazın. Günde 3/10

Gelelim bu öeddeleri yaptığınızda ne olacak. Arkadaşlar bu dediklerimi yaptığınızda ne mi olacak.

1. Ay

Günde 10 yazı ile ayda 300 yazı yapacaksınız. Bu sizin için Google da bir anda var olmak demektir. Ben bile 6 ayda bu kadar yazı yazdım. Ama kendimi kwşke vereeydim diyorum. Ama bunu bir gün yapacağım. Var olan trafiğimi artırmaya başlmk için. Siz ilk ayın sonunda eğer alanınız da ilginç ve kaliteli ise 1 ayda 300 yazı ile her yazınıza sadece 3 kişi geldiğini düşünürsek basitçe 900 tekil kişi demektir. Bu ilk ayda hemen Adsense Başvurusunun onaylanmasına yetecektir.  Ve sosyal hesaplarınızın kendine gelmeaine yardımcı olacaktır. Yani Google ın gözümde var olacaksınız.

2. Ay

Bu ayda ise 900 tane hazır kişi elinizde devamlı yazmaya başladıkça zaten bunun da etkisiyle bu ayda yazılan her yazı değerli olacağı için ortalama her yeni yazı x6 olacaktır. Yani 900 tekilimiz varken bu ayda 300 yazıdan gelecek kişi sayısı 1800 dür. Buna sosyal medya hesapları da destek verecektir. Yani 2 . Ayın sonunda Müthiş gelişmiş bir blog 2700 tekil kişi ve Aktif bir sosyal medya hesabı birde hemen anında index alan bir blog karşınıza çıkacaktır. Asıl olay bu ayda başlayacaktır.

3. Ay

3. Ayda ise elimizde mevcut 2700 tekil kişi vardır. Bunlar geldikçe site daha da değerleneceği için ortalama şimdi yazılan her yazıya yaklaşık 5  kişi gelmiş oluyor. Yani 600 yazımız ve 2700 ziyaretçimiz geliyor.  Bundan sonra yazılan her yazı için ise index ve Google değerlerinden dolayı rahat 10-15  kişi gelecektir. Bunun da sebebi hiç durmadan günde 10 yazı yazarak ve bunu 2 ay istikrarlı devam ettirerek yazdığınız için  3 ay sonunda ise 300 x15 kişi 4500 kişi yapacaktır. 2700 kişi de önceki aydan gelecektir. Bu da demektir ki sizlerin günlük hiti 7200 üzerine çıkacaktır.

4. Ay

4.  ay da yazı sayınız dahi günlük bir tane yapsa dahi artık atıjk elinizde  7.200 tekil bulunuyor. Her yazdığınız yazı yeni binlerce kişi demektir. Bunu da 4.Ayda günlük 5 yazı ile saydığımızda tahmini 4 bin kişi daha gelir Katlanarak geldiği için hesabı tam anlamıyla artık yapamıyorum.  10.000

5. Ay

16.000 filan tekil ziyaretçi olmuş olur. Ama bu ay 3 yazı yazacaksınız. Günlük 3 yazı işinizi görecektir.

6.Ay 

Bu ayda ise en az sizin 20. 000 üzerinde ziyaretçiniz olacaktır. Bu da demek oluyor ki ayda 600.000 kişi demektir. Bu aydan sonra günlük kafanız eserse bir yazı yazın. Ama tabi sizin için bu 6 ay çekilmez oldu fakat elinize güzel bir aylık gelmiş oldu. Güle güle harcayın. Blogger mı? WordPress mi? 

İyi bir de konunuz var ise Bu tekil kişilerin gösterimi de rahat 3 katı olmaktadır. Yani 21.000 ziyaret olacaktır. Ortalama 100 tekil kişiye 2 tl kazanç geliyor ise konu da güzel varsaymıştık. günlük 180 tl edecektir. Bu şekilde devam ettikçe kazanç artacaktır. Yani günlük 180 tl ayda ise yaklaşık 5400 TL yapacaktır. Birde ikinci aydan adsense kazanca başladığını da sayarsak 2700 tekil kişiden adsense kazancı günlük 54 tl dir. Bunu da ayda hesaplayınca 1530 TL etmektedir. Tuplamda 3. Ay bitince yaklaşık 6.930 TL Elinize nakit olarak gelmiş olacaktır. Bu hesap da aynı 4. 5. ve 6. aylar içinde yaparsanız aylık rahat elinize 10.000 TL para geçecektir. Blog Yazarak Para Kazanmak 10.000 TL Mümkün mü? adlı yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayınız.

Blog Yazarak Para Kazanmak 10.000 TL Mümkün mü? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mobil Merkezim dedi ki:

    Bizim için hayalden başka bişey olmaz sanırım…

    1. Nuri OZKAN dedi ki:

      Gerçekten zor ama şmkansız değil. İnşallah 6 ayda değil de bir yıldabu duruma gideriz. İnşallah bakalım.

Sayfa başına git