Adsense Gelirine Vergi Dönemi Başlıyor

Adsense Gelirine Vergi Dönemi Başlıyor
tarihinde eklendi, 353 kez okundu.

Adsense Gelirine Vergi Dönemi Başlıyor Adsense Gelirine Vergi Dönemi Başlıyor. Bu gün forumların birine okuduğum habere göre Adsense Reklam gelir vergisinin artık torba yasada geçtiğini ve artık online internet yayıncılığından gelen reklam paralarının da sisteme vergisi bildirilecektir. Bu işlemi yapmayanların ise vergi cezasına çarptırılacağı söyleniyor. Bu gördüğüm ve okuduğum yorum gerçek ve artık torba yasa olarak meclisten geçti. Buna göre bu vergiyi bize getiren madde şudur:

Vergi alacağı, vergi kanunlarının vergiyi bağladıkları olayın vukuu veya hukuki durumun tekemmülü ile doğar. Vergi alacağı mükellef bakımından vergi borcunu teşkil eder.

Yukarıdaki madde tamda bizlerin vergi borcunun olacağını bunu bildirmemiz gerektiğini göstermektedir. Bunu mülk beyanı yoluyla maliyeye bildirmemiz gerektiğini anlıyorum.

Gerçek kişilerin gelirleri, gelir vergisine tabidir. Gelir, bir gerçek kişinin bir takvim yılı içinde elde ettiği, tasarruf veya harcamasına kaynak teşkil eden her türlü kazanç ve iratların safi tutarıdır.

Bu da ne kadar ödeme yapılacaktır onun göstergesidir. Yani devlet artık Adsense gelirini resmi bir gelir kabul edecek banka hesabınıza düşen geliri inceleyebilecek. Bu Adsense ve diğer reklam firmalarından geliyor ise bunun sizden vergisi alınacaktır. Adsense gelir vergisi artık yasalaştı dedik ya bu yasalar ve maddeleri de yukarıda gösterdik. Adsense için en Çok Kazandıran Kelimeler Adlı yazımıza da bakmayı unutmayınız.  Bu arada vergi mükellefiyeti verilmesi szce nasıl olmuş. Bence buradan milyonlar kazanan reklam sitesi mevcut. Blog ve Site açarak masrafsız olarak binlerce TL kazanan insanlar tanıyorum.

Adsense Gelirine Vergi!!

Ben de Blog dünyasında yeni olduğum için çok fazla kazanmıyorum. Ama belli bir standart getirilmelidir. Bu standardın üstüne çıkanlar vergi ödesin. Yada bu gelirin vergisini ödesin. Ama küçük mebla kazananların bu vergi sistemine tabi tutulmasın. Mesela aylık 1.000 tel nin üstüne veya aylık 5.000 TL nin üstünde alanlar bu vergiye tabi tutulsun. Bu vergi küçükleri işinden dahi soğutabilir. Mesela ben aylık kazanç 25 TL filan oluyor. Neden mi az kazanıyorum. Ziyaretçilerim az ve dediğim gibi Adsense ile ilgili çok daha büyük potansiyelde Blogum yoktur. Bu da benim vergi ödememe engel zaten. Ama benden vergi alınacaksa da yinede kazancıma oranla alsınlar.

Dedim ya artık Adsense Vergi Dönemi Başlıyor. İnşallah da bu vergi yükümlülüğü büyük reklam geliri elde eden firma yada şahıslara gelir. Yada kota konur o kazancın üzerindeki kişilere verilir. Bu olmazsa da bütün az kazançlı bloglar birikimleri ayda bırakın yılda 200 Tl olmayanlar bu ücreti bırakıp giderler. Bu da bütün Blog sevenleri istek ve hedeflerinden soğutur. Adsense sahibi değilseniz ve Blogunuz varsa sizlere Adsense Onay Alma Taktiklerini yazdığım bu yazıma bakmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git