Yazı Yazarak Para Kazanmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Yazı yazarak para kazanmak hemen hemen internetten ve oturduğu yerden para kazanma yöntemlerinden en avantajlı ve garanti olanıdır. Yazı yazarak para kazanmak en saf haliyle emek harcayarak kazanabileceğiniz nadir yöntemlerdendir. Yazı yazmayı bilmek yeterli değildir. Kurallar bilmek imla ve cümle kurallarına uymak ta bunun cabasıdır. Eğer kelime usulu çalışıyorsanız eğer onları tek tek saymak veya bu yazıları tekrar kontrol etmek ise en meşakkatli yeridir.Yeni Blogger Robot.txt 2017 bakmayı güncellemeyi unutmayınız.

Herkes ister yazı yazarak kolay sanılan parayı kazanmak. Ama bu cefasından sonra zor olduğunu anlayınca herkes hevesi kırılarak bu işi bırakmaktadır. Bu arada yazı yazarak iki türlü para kazanma şansınız vardır.

1) Başkası için Makale Yazarak Kelime Başı ücret Almak

Bu yöntem şu anda webmaster bloglarında satışı yapılan iş karşılığı veya para karşılığı makale yazmak adında bir sürü başlık bulabilirsiniz. Burada asıl gaye iyi bir şekilde özgün birer makale yazarak para kazanmaktır. Yazdığınız makaleyi iyi bir şekilde pazarlamak gerekmektedir. Makaleyi konulara ve özel ilgi alanınıza göre yazmayı daima kendinize hedef alın. Daima ilgi alanınız veya bildiğiniz alanda yazın. Teknoloji, Haber, güncel veya işte blog konuları yazın. Ama daima bildiğiniz konular olsun. Onları yazın. Bunları satarak makale başı 4-10 arası fiyata satarak kazanç elde edebilirsiniz. Bu kalitesine göre değişir. Bazı iyi yazan maleciler var onlar 10-15 arasında makale satışı yapmaktadırlar. Bende bu ilk yolu yapmak daima elinize sıcak para sunduğu için yazmanızı tavsiye ederim. Elinize gelecek sıcak para alın terinize değecek ve kazandığınız parayı daha da artıracaksınız. Arttıkça artacak. Makale yazdıkça elinize keş para geçecektir. Ama benim size bu gün anlatacağım yöntem ise Blog içerisinde yazı yazarak kendi veya başka bir blog sitesine para kazanabilirsiniz. Bu daha cefalı ama ileriye yönelik olarak da iyi bir adım olacaktır.

2) Blogda Yazı yazarak para kazanmak

Blogunuzda yazdığınız blogunuzda para kazanabilirsiniz. Sadece günde 2-4 saatinizi ayırarak güzel paralar elde edebilirsiniz. Blog Yazarak Para Kazanmak Adlı yazımda da değindim. Kendi blogunuzda yazı yazarak veya başka bloglara veya ilgi alanınız varsa teknoloji sitelerinde yazarlık yapabilir para kazanabilirsiniz. Ya yazı başı ya da aylık belli paralar kazanabilirsiniz. Bunu tavsiye etmem ama kendi blogunuzda yazmanız en güzelidir. Adsense reklamlarını alırsanız da bir iki de reklam anlaşması yaparsanız eğer Blogunuzdan hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Bunu da yazı yazarak yapabilirsiniz. Yazı yazarak bunları gerçekleştirebilirsiniz. Yazdıkça da ziyaretçileriniz sitenizi gezdikçe de daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Kendinize önemli olan güzel bir konu seçmek. Blog konusu çok önemlidir. Bunun için ise En Çok para Kazandıran Blog Konuları adlı yazıma bakmayı unutmayınız.  Bu konulardan birisini seçip bunlara odaklanarak güzel yazılar yazarsanız eğer bu size iyi bir şekilde kazanca dönüşecektir.

Google Adsense bu gibi konuları sevdiği için size de sadece yazı yazmak kalacaktır. Sitenizi güncel tutmak adına güzel yazılar çıkarmanız gerekmektedir. Daima yazmaya devam edin. İleride çok değil günde bir yazı bile sizin için yetecektir. Ama Blogunuzu öncelikle tanıtmak ve Google kanıtlamak için bir hayli uğraşmanız gerekmektedir. Bunun içinde Adsense Almanız Yazımdaki gibi Adsense Onay Alma Teknikleri ini blogunuzda uygulamanız gerekmektedir. Bunlar yapımca hemen hemen başarırsınız. Adsense onayını aldıktan sonra da sitenizde yada blogunuzda reklam göstererek kazanç elde edebilirsiniz. Tık başı ve gösterim başı para kazanma aktif olacaktır. Yazdıkça yazacak kazancınızı katlaya katlaya devam edeceksiniz. Ama güncel konuları daima ele almanız gerekmektedir. Bunu başarırsanız siteniz daima indexlenir Google’in istekleri doğrultusunda yazarsanız da siteniz üst sıralara çıkacaktır. Bu da sizin iyice üst sıralara çıkmanıza neden olacak ve daha sonrasında da kazanç üstüne kazanç elde edeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git