Viral Reklam Nedir? Viral Reklam Nasıl Yapılır?

Viral Reklam Nedir? Viral Reklam Nasıl Yapılır?
tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

Viral Reklam Nedir? Viral Reklam Nasıl Yapılır?

Viral Reklam Nedir ? Viral Reklam nasıl yapılır ? Bu gün sizlere bunu anlatacağım. Viral öncelikle kelime anlamı olarak anlatmaya başlıyorum. Viral kelimesinin TDK da ki anlamı Virüs gibi yayılan demektir. TDK nın yaptığı bu tanıma bir çok kişi karşı çıksa da bence yapılacak en iyi açıklamalardan birisdir. Bence bu gayet iyi ve başarılı bir tanım olmuş.

Viral Reklam Nedir?

Gelelim Viral nedir?  Viral yayılan virüs demektir. Hızlı yayılan olduğu için de virüs demişleridir. Gelelim Viral Reklam Nedir?  Viral reklam ise hızlıca yayılan reklam demektir. Peki bu nasıl mı olur. Devam edelim. Arkadaşlar reklam video yada videosuz olmaktadır. Ama biral reklam ise genelde videolu ve intermet aracı ile yayılmaktadır. Bu da viralın gücünün en fazla olduğu yer internet sosyal medya ve güncel video portalllarıdır. YouTube gibi mesela.

Viral reklam nasıl yapılır. Manası nasıl çıkmıştır. Viral aslımda reklam alt alanı olarak değil de kendisi ayrı bir tarza sahip bir türdür. Viral videoda amaç reklam yapmadan reklam yapmaktır. Nasıl mı gerçekten izleyeceğimiz bir kaç videoda da göreceksiniz. Yani bir markanın virali yapılır ama işte bu onun reklamı diyemezsiniz ama bilirsiniz tahmin edersiniz. Mesela bir hikaye cardır. Viral çekilir. Bu hikaye gerçekleşir ama işte bu markayı alın denilmez ama o markayı size inceden almaya teşvik eder. İzleyeceğiniz viraller ile de bunu çok iyi anlayacaksınız. Sizlere viral reklamının en müthiş olan videosunu göstereceğim. Bu videoyu izledikten sonra siz de viralın nasıl olduğunu anlayacaksınız.

Viral Reklam Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar bu marka belirtmeksizin video tüm sosyal medyada binlerce izlenme ve binlerce paylaşıma sahip oldu. Gerçekten TDK nın da dediği gibi virüs gibi ilerlemiş binlerce izleme milyonlarca tanınırlık oluşturmuştur. Viralin mantığı tamı tamına bu videoda işlenmiştir. Video bu kadar basit dursa da binlerce liralık yatırım yapılmış çekimler kaç gün devam etmiş ve seçilen sanatçılar özenle seçilmiş oyuncuların gerçekten özenle çalışması sonucu bu video ve konu binlerce milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir.<

Tavsiye Yazım; Ürün Adı olmuş 30 Jenerik Marka  

Viral nasıl yapılır bunu da öğrenmiş olduk. Arkadaşlar yukarıdaki videoyu izledikten sonra şimdi birde bunun yapılışı ve kamera arkasını izleyelim. Çok basit gibi oldsa da bu viral reklam videosu Gitti gidiyor için bir dönüm noktası oldu ve tüm heber kanallarına çıkmayı başardı. Şimdi de bu videoyu izleyelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git