Twitter Karakter Sınırı 280 Oldu mu ?

Twitter Karakter Sınırı 280 Oldu mu ?
tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

Twitter Karakter Sınırı 280 Oldu mu ?

Twitter Karakter Sınırı 280 Oldu mu ? Twitter karakter sınırı 280 oluyor mu? Twitter kaç karakter sınırı var ? Twitter karakter sınırı kaça çıktı ? Twitter 140 karekterini 280 çıkardı ? Twitter Karakter sınırı değişti mi ? Twitter karakter sınırı kaç oldu? Tüm bunlar yazımızda…

Twitter Karakter Sınırı 280 Oluyor Neden mi arkadaşlar Twitter tüm dünyadan tüm dillerde hizmet veren bir Sosyal medya platformudur. Bunun da sebebini merak ediyorlar. Bende bunun sizlere sebebini yazmak için bu güncellemeyi yazdım.

Benzer yazı; TDK yine Sosyal Medyayı Salladı! 

Arkadaşlar eskiden Twitter karakter sınırı 140 dı. Bunu herkes biliyor. Fakat yeni yapılacak olan sınır ise 280 olacak. Hemen hemen herkes bu sınıra takılmıştır. Yazılan tüm yazıların bu karaktere sığdırılması bir hayli zor oluyordu. Bunun için denilmesi gerekenler bazen yarım kalıyor yada ikinci Tweet kalıyordu. Bunu hemen hemen herkes yaşamıştır.

Ama artık bundan sonra bu karakter sınırı 280 e çıkacağı için artık Twitter da istediğimiz şeyi sığdırmak için çok çabalamaya gerek kalmayacaktır. Yani bu sınır bize anlatmak istediğimizi rahatça anlatma imkanı verecek. Bunun da asıl sebebi bazı dillerin diğer dillere nazaran anlattığı şeyler ile kapladığı karakter neredeyse 3 katı oluyor. Bu da o dili kullananları bir hayli zor durumda bırakıyor. Biz dolu dolu 3 cümle kurarken onlar sadece 1 güzel cümle kullanabiliyorlar. Yani demek istediklerini tam manasıyla anlatamıyorlar. Bu yüzden de Twitter bu karakter sisteminde genişlemeye gitti.

Bunu da şimdilik test ediyorlar. Bunu test ettikten sonra gelen ilk güncelleme ile yayınlayacaklar. Beta aşamasında olan Twitter 280 karaktar yeniliği bakalım eski ilgisini tekrar kazanabilecek mi? Hepsini göreceğiz. Benim tahminim daha iyi yerlere gelebilir. Twitter karakter sınırı herkesin içinde ukte olarak kalan sınırlamalardandır. Bu tip teknoloji haberlerini ise Teknoloji Kategorimden takip edebilirsiniz.

Bu sınırlamaları gerçekten kaldırmak nasıl dile getirildiyse emeği geçenlere bende iyi bir Twitter kullanıcısı olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Bu gelişme gerçekten iyi bir gelişme oldu demek istiyorum. Yakında beta olmaktan çıkar ve güncelleme verilir diye bekliyoruz. Güncelleme olursa hemen bildirim almak istiyorsanız en altta izle butonu yardımıyla Blogumu takibe alabilirsiniz.

Bakmadan geçmeyin; Burun Estetiğinden sonra yapılaması gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenler neler? 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git