Google Aktif Olmayan Blogları Geri Plana Çekmeli

Google Aktif Olmayan Blogları Geri Plana Çekmeli
tarihinde eklendi, 339 kez okundu.

 Google Aktif Olmayan Blogları Geri Plana Çekmeli

Google sistemini artık değiştirmeli. Kullanılmayan Google Aktif Olmayan Blogları Geri Plana Çekmelidir  Bunu isteme sebebim ise 2009 yılında yazılmış bir blog yazısının ne kadar geçerliliği kalmıştır ki? Diye sormakla başlayabilirim. Aktif olmayan Bloglar bilgi bakımından her geçen gün değişen dünyaya ne kadar uyum sağlayan yazı yazmıştır orası bilinmez ama bence bu bloglar geri plana çekilmelidir. Oradaki kıstas ne olmalıdır. Bir bilog en az 5 yıl aktif değilse o blogu google artık geri plana çekmelidir.

Bunu bu gün gündeme getirme sebebim ise şudur. Zamanında yazılan bir yazı şu an site veya blog aktif olmamasına rağmen Webde en eski ve en popüler yazı olduğu için hala birinci sıralarda çıkıyor. Çünkü eskiden web blogları ve siteleri az olduğu için yazılan her yazı değerli ve iyi bir performans göstererek zirvede olmaktaydı. Yani Blog Yazarak para Kazanmak yazım gerçekten kaliteli olmasına rağmen sıralama çok ama çok geride oldu. Bunun da sebebi eskiden yazılmış yazılardır. Bu kalitede yazıların kaliteye göre sıralanması yapılırsa 2. Sayfada filan olabilirim. Ama eskiden yazılmış ve çok dolayısıyla çok ziyaret edilmiş bir yazı bizim şu an önümüzde sırlamaya sahiptir. Belki bu yazıların yaklaşık %30-40 seviyesi de en az 3 yıl önceki yazıdır. Bu yazıların da neredeyse %50 si kullanılmayan bir blog tarafından yazılmış ve blog terk edilmiş şekilde durmaktadır. Ama Google hala onu zirveye oynatmaktadır.

Google Sıralamayı Etkilemek ve Rekabeti Artırmak Adına Sadece Yazı kalitesini ve Site kalitesini Baz Alsın

Google zamanında bu yazılar zirve olduğu için bunların önüne yazı çıkarması için çok çok çok iyi bir yazı ve çok başarılı bir trafiğin olmasını beklemektedir. Bunu beklerse rekabeti bitirecek bir adım olacaktır. Google bu eski bilgilerin kalitesi ile şimdi yazılan blogların yazıların kalitesini karşılaştırarak birde site kalitesini kıyas edip bunu sırlamaya koymalıdır. Bence en büyük sırlama ve adil sırlama bu şekilde olmalıdır. Şimdi nasıl yapıyor bunun sırlaması nasıl emin değilim ama rekabeti artırmak için iyi bir hamle yapsa daha iyi olacak. Google ne kadar eski bilgi barsa bunları geri plana atmalıdır. Ki o bilgiler çoktan güncellendi bile. En kötü Blogger Blogundaki değişmeleri baz alın. Temadan görünüme ayarlardan panele her şeyi ile yeniden doğdu. Bu da bunun gibi eski bilgiler hala etkisini devam ettiriyor. Bence bunun etmemesi lazım. Google rekabeti artırmak adına iyi bir hamle olacaktır.

Sizlerde benim gibi düşünüyor musunuz bilmem ama bu olursa Blog ve Blog dünyasına taze kan gelecektir. Herkes gerçek ve kaliteli yazılar yazıp en azından yazdığı bu kaliteli yazıyla zirveye oynayacaktır. Yazdıkça da devam edecek. Kazanca başlayacak bu da kendisini  motive edecek Yazı Yazarak Para Kazanmanın En Azından da olsa tadına bakacaktır. Ki şimdi açık söylemek gerekirse Blog yazarak para kazanmak çok azami bir gelir ile mümkün değildir. Yaklaşık günlük 250-300 arası hiti olan bir Blogun kazancı aylık 20-25₺ arasındadır.

Kaliteli ve Güncel yazılar değer görsün

Bununla kim ne yapabilir. Ne kadar kazanabilir. Bunu bile çekmek için hesap yaparsak eğer yaklaşık 10 ay sonra bu parayı çekecektir. Bunu düşünürsek eğer Google acilen bu konuya el atmalıdır. Birde kopya yazıları silmelidir. Google kopya içeriği alta sıralara gönderse de blog sahibi sosyal medya ve takipçilerine bu yazıyı okutabilmekte ve bu yazıyı asıl yazan kişinin yazısının da üzerine çıkabilmektedir.

Şu şekilde birşey de demek istiyorum. Bu kadar az kazanca rağmen yazabiliyorsak bu gerçekten Blog yazmayı sevdiğimizdendir. Yoksa gerçekten bırakıp giderdi gerkes. Mesela şimdi yan tafatta yada altta ödüllü anketler sitesinde anket doldur para kazan reklamları vardır. Bunları doldurup para kazanabilirler. Bende onlardan para kazanabilirim. Meslea hemen yanda veya yazı içerisindeki reklamda yer alıyordur. Bunlardan kazanç sağlayabilirdik. Ama bizler bunu değilde daha meşalatli ve zor olan Blog yazarak para kazanmayı seçtik.

Soruyorum size Google değiştirmeli mi bu standartlarını. Blog yazan ve aşırı para kazanan varm mı?. Adsense ile ben çok kazanamıyorum. Mesela. Yukarıdaki rakam benim rakamım mesela. Bu gerçekten biraz hayal. Ama en az bizim günlük tekil 1000 hite ihtiyacımız var. Ki az da olsa yetecek bir kazanca sahip olalım. Mesela ben kendi Blogumda Uyguladığım Adsense Kazanç Artırma Tekniği yazımda da dediklerimi uygulamama rağmen kazancım bu seviyede az olmaktadır.

Bu da Blog sahibinin Blogu kilitleyip gitmesine bile sebebp olacaktır. Bizler kazanç için blog yazmıyoruz. Ama dediğim gibi bu da bir motivasyon demek. Belki kazanca ulaşırsak daha fazla yazılar daha güzel makaleler paylaşacağız. Bu da hem bizim için hemde Adsense gelirinden kazanan Google Adwords  nin işine yarayacaktır. Hem kazanacak hemde kazandıracaktır Google ama dedim ya Google Aktif olmayan blogları geri plana çekmelidir. Bunu yaparsa bütün bu dediklerim gerçekleşir. Rekabet ve Blog yazarlarının kazancı artar, arttıkça da yeni ve güzel yazılar yazmaya iştahla devam eder. Bunu ben bu şekilde düşünüyorum sizce nasıl olmalıdır?

Google Aktif Olmayan Blogları Geri Plana Çekmeli Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Teknolojiye dayalı olarak sürekli değişen konularda bu dediğiniz olmalı evet ama sürekli değişmeyen bir bilgi için bunun olması mümkün değil ve mantıksız.

    Bahsettiğiniz şekilde eskiden geçerli olup da şu anda geçerli olmayan bilgileri içeren bir yazıyı önceden belirlenen gönüllü okuyucular inceleyerek Google'a bilgilendirme yapabilir ve bu sayede de bu yazıların kaldırılması ile bilgi kirliliğinin önüne geçilir ancak bu da internet denen bu çöplükte biraz zor.

    1. admin dedi ki:

      Demek istediğimi siz yorumunuzda da demişsiniz. Değişen bilgiler değişmeli kaldırılmalıdır. Ama değişmeyen bilgiler de kalmalı. Ki dediğiniz gibi internet gerçekten rekabeti düştü ve çöplükten başka hal olmadı. Ki çok fazla bilgi oldu. Gerekli gereksiz dünya kadar bilgi oldu. Bu yüzden Google biraz düzen getirmeli. En azı da tekrarbi inceleme ve kalite değer taraması yapmalıdır.

Sayfa başına git