Findeks raporu nedir?

Findeks raporu nedir?
tarihinde eklendi, 314 kez okundu.

Findeks raporu nedir?

Findeks raporu nedir? Findeks raporu ne işe yarar? findex raporu nasıl yapılır? Son yıllarda dilden dile dolaşan Findex kredi puanı birçok insanın bugüne kadar bankalarla olan ilişkilerinin bankalar nezdinde kişilere verilen karnesi olarak adlandırabiliriz. Findeks raporu bir kişinin bugüne kadar bankalardan almış olduğu krediler ve bunu geri ödeme alışkanlıklarını inceler. Kredi kartları da aynı şekilde Findeks raporu etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır.

Günü gününe bugüne kadar borçlarının tamamını Ödemiş kişiler için Findeks raporu istendiğinde puanlar Ortalama 1800 puanın üzerinde çıkar. Puan ne kadar yükselirse en basit mantığı ile bankalardan alacağınız kredi miktarı da o kadar artmaktadır. Bankalarla çalışırken kredi kartı borçlarınızı geciktirdiseniz ya da daha evvel kara listeye girmiş bir bireyseniz Findeks notunu 1000 puanın altında da olabilir bu durumda herhangi bir bankada Kredi ya da kredi kart talebi yaptığınız da sürekli olarak olumsuz cevap alırsınız. Güncel Yazılarım için Güncel sayfama Bakmayı unutmayın.

Findeks raporuna Nasıl Bakılır?

Findeks puan yükseltme yöntemlerinin en basiti kredi kartı borçlarını mutlaka ödemektir.  Kredi kartı borçlarınızı ödediğiniz takdirde bankalar bu ödeme alışkanlıklarınızı inceleyerek otomatik olarak sistemde Findex puanını yükseltir. Bu puan yükseldiği takdirde yarın bugün bankadan kredi çekmek istediğinizde ya da kredi kart talebinde bulunduğunuzda işlemleriniz çok hızlı bir şekilde onaylanabilir. Eğer bugüne kadar düzenli bir şekilde Kredi kartı borcunu ödeyen bir biriyseniz kredi kartı limitlerin izin çok hızlı bir şekilde yükseldiğini yada bankaların sürekli size kredi kartı limitini yükseltmek için talepte bulunduğunu Zaten fark etmişsinizdir.

Banka görevlilerinin size telefon açmalarını sebebi ortalama 1800 puan üzerindeki müşterilerin listelerine sürekli olarak teknik yapma gereksinimi bulundurduğu içindir. Findeks notu yüksek olduğu takdirde Ev alırken ya da Araç alırken işlemleriniz birkaç saat içerisinde onaylanır ve bankada Kredi verirken sizden yaptığı kesintileri son derece düşük tutar. Kara listeden çıkmak istiyorsanız eğer yanınıza alacağınız bir kefil ile beraber maaşımızı aldığınız bankadan bir kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. 250 lira gibi düşük bir meblağ da aldığımız Kredi kartınızı sürekli olarak harcı ödeme yaparak Kredi kartınızı kısa süre içerisinde yükseltebilirsiniz.
Burun estetiği günah mıdır? 

 Mortgage ev alma sistemi nedir? 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git