Adsense tık başına ne kadar veriyor

Adsense tık başına ne kadar veriyor
tarihinde eklendi, 383 kez okundu.

Adsense tık başına ne kadar veriyor

Adsense tık başına ne kadar veriyor ;  Arkadaşlar hemen hemen Blog dünyasından bir çoğunun isteği kazanç sağlamaktır.  Bunun için Blog Yazarak Para Kazanmak adlı yazıma bakabilirsiniz. Hemen hemen herkes blog yazıp onu kazanca çevirmek ister. Bizde bu sistemden en güvenilir kazancı nerede ve nasıl kazanacağınızı anlatıp sizlere Adsense için ufak bir kazanç planı hakkında da hatırlatma yapacağız.

Öncelikle Adsense blog dünyasında hemen hemen herkesin başvurduğu duruma göre kimisinin kabul edildiği kimisinin de kabul edilmediği sistemidir. Bir çok alandan taranarak geçen onay süreci tamamlanırsa bloglarda reklamlar çıkmaya başlamaktadır. Bu reklamlara da okuyucular veya ziyaretçiler tıklama yaparsa bu size kazanç olarak dönmektedir. Gelelim bu kazanç ve tık olayın. Şimdi hemen hemen herkes içinde düşünüyor. Bir tık ne kadar yada Adsense tık başına ne kadar para veriyor diye.  Bu  gün sizlere onun hakkında detaylı bilgi vereceğim.

Arkadaşlar Adsense reklam veren (firmalar ve reklam veren herkes)  ile yayıncılar ( yani Bloglar veya siteler) arasında köprü niteliği gördüğü için aradan kazanç sağlayarak reklam verenler ile yayıncıları bir araya getirmektedir. Size sistemi anlatacağım. Öncelikle bu sistem Firmalar ile Blog sahipleri arasında kurulan bir sistemdir. Reklam veren firma reklam maliyetini belirleyip başlattıktan sonra reklamları yayıncıların sitesinde gösterime başlıyor. Verilen reklamlarla alakalı bir sitede bu reklamlar gösteriliyor. Gelen ziyaretçi bu reklama tıklama yaparsa Google bizim için kazanç sağlamamız için Firmadan tık başı para kesmektedir. Yani firmadan tık başı 30 krş kesiliyorsa bunun 10 kuruşunu kendisine alırken geri kalan 20 krş blog sahibine yani bize vermektedir. Bu arada aracı parası almaktadır.

Gelelim tık başı para nasıl ve ne şekilde belirleniyor. Arkadaşlar Google rekabet analizine göre hemen hemen her konuya bir fiyat biçmiştir. Sizler reklamdaki kategoriyi seçerken de Google satılımızı sitenizden veya başka yerden de ziyaret sağlayarak kategorinin doğruluğunu onayladıktan sonra rekabete göre belirlediği reklam teklifini sunar. Otomatik olarak sitelerde bu fiyat başlar. Ama firma isterse bunu artırıp Google için daha fazla göstermesini de isteyebilir. Bu kazanca bu şekilde yayıncılar olarak blog sahipleri olarak ortak olmaktayız.

Adsense tık başına ne kadar veriyor hep birlikte görelim

Mesela bu rekabet ve konu türüne göre belirlenen takamlar arası çok ama çok değişkenlik gösteren tıklamalar gerçekleşmektedir. Bu firmalar arası anlaşmalarda birde satış yönetimi vardır. Yani tıklama maliyetini firma 50 krş öderken o tıklamadan gelen satışa göre faz ediyorum araba satışı yapıldı. Daha sonra o gün için sizin adsense tıklamanıza 50 krş tan 30 krş yatarken ilave olarak belki 10 Tl belki 20 tl belki 80 Tl ye kasar yatabiliyor. Ama bu  zor ve ender durumlarda görülüyor. Mesela bir buzdolabı satışı gerçekleşti. Hemen sizin tıkınızla. Markadaki o satışta 2.000 TL lik bir buzdolabı satıldı. Bunun size dönüşü ender de olsa 10 veya 50 TL arasında olabilir. Bu rakamlar ender rakamlar olduğu için alttaki paragrafı dikkatle okuyun.

Uyarılar!

Ama şimdi sizlere de şu anda piyasada fazlaca karşılaştığımız rakamlara geleceğim. Piyasada bulunan reklamlar genelde kaliteli olmayan siteye ziyaretçi çekmekle olan reklamlar olduğu için satış gayesi olmayan reklamlardır. Bunların ise maliyeti ve kazancı çok ama  çok azdır. Yani Firmaya maiyeti 10 krş yayıncıya ise bu 5-7 krş tur. Daha da vahimleri bulunan bu tıklamalar bazen de 1 ile 5 krş arasında olmaktadır. Bu durumda sizlere tavsiyem sitenizde bu şekilde ucuz reklamları yayınlamak istemiyorsanız eğer sizler için yazdığım Adsense Çöp Siteler 2017 adlı yazımı okuyun. Buradaki adresleri sitenizden kaldırmak için yönergeleri okuyun. Ve Adsense panelinden gidip kaldırın. Ben denedim. Oldu. Ve bunun ilk ekmeğini Geçen Adsense 1 Tıkla 3 TL  aldığım TBM oldu. Sitemdeki çöp siteleri kaldırarak az da olsa kar sağlamış oldum.  Sizde Adsense daha kaliteli olsun diyorsanız o yazıma mutlaka bakmayı unutmayın.

Son sözlerim: Arkadaşlar bende sistemi merak ediyordum. Adsense onayını aldıktan sonra yavaş yavaş öğrendim. Bunu da sizlere paylaşmak istedim. Ama şumu bilin ki bir gün 10 tık alıp 5 tl kazanırken bir gün ise 5 tık alıp 1 tl kazanacaksınız. Ama dedim ya ortalamaya koyarsanız eğer de sizin ortalama tık başı geliriniz 15 krş ile 30 krş arasında değişecektir. Bunu da sitenizin konu durumuna göre değişeceğini unutmayın. Bu gibi konuları ise En Çok Kazandıran Blog Konuları Adlı yazıma bakarak da öğrenebilirsiniz. Adsense tık başı kazanç ne kadar Sizlere onu anlattım. Dedim ya ortalama olarak değişiyor. Ve sitenizin konu durumuna göre de değişkenlik gösteriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git