Adsense Başka sitede kod göründü bildirimi

Adsense Başka sitede kod göründü bildirimi
tarihinde eklendi, 257 kez okundu.

Adsense Başka sitede kod göründü bildirimi

Adsense Başka sitede kod göründü bildirimi Alıyorsanız ne yapmanız gerektiğini anlatacağım. Özellikle de Adsense panelinde sarı renkle “ size ait olmayan sitelerde son 7 gün içinde reklam kodunuz görünmüştür. Kazanç kaybını önlemek için doğrulanmış sitelere o siteyi eklemelisiniz “ tarzında bir yaz görünmektedir. Bu gün sizlere onu anlatacağım.

Arkadaşlar bu kodu gördünüz. Nerden bulacağım o kodu diye sizde benim gibi düşündünüz. Hemen tedirgin oldunuz. Ki o kodu çalanı siz nereden bulacaksınız demi. Tabi bende en son birisine Blogger tema vermiştim. Muhtemelen o tema içinde kodlar başla siteye gitti. Bende bunu bulmaktansa bu sorunu araştırdım. Kısa yoldan nasıl yapacağımızı buldum. Arkadaşlar Adsense bildirimi olarak gelen bu uyarıyı siz de aldıysanız sizde Adsense reklam kodunuzu yanlışlıkla bir yere göndermiş olabilirsiniz. Yani sizin sitenizde değil ama başka sitede siz de o siteyi bilmediğiniz için kazanca etki etmemektedir. Çünkü o siteyi sitelerim yerine kaydetmeniz gerekecektir.

Tavsiye yazım : Admatic Reklam kodu Ekleme 

Onu da bilmediğiniz için siteniz Google tarafında reklam durdurma ile bile sonuçlanır. Bunun için me yapmalıyız. Adsense Başka sitede kod göründü bildirimi Aldıktan sonra hiç paniklemeden direkt Ayarlar kısmından sitelerim kısmına girin. Daha sonra da orada Genel Bakış sekmesine girin sitelerim derseniz zaten orası açılıyor. Sitelerinizin yazdığı yerde yukarısında üst üste üç nokta bulunmaktadır. O üç noktaya basın ve çıkan site yetkilendirme kısmına girin.

Adsense Başka sitede kod göründü bildirimi

Daha sonra orada doğrulanmış sitelerimde kullan butonunu aktifleştirin. Doğruladığınız siteler haricinde o kod görünmeyecek ve kazanca etki etmeyecektir. Bu yüzden de Adsense reklam kodunuzu nereye gönderdiğinize dikkat edin. Sorun yaşamayasınız. Bu gün sizlere Adsense Başka sitede kod göründü bildirimini anlattım. Daha sonra da bu bildirimi kapatın.

Arkadaşlar Adsense ile ilgili benim bir çok yazım var bu yazılara ulaşmak için Adsense Etiketine gitmeniz tüm yazılarıma ulaşmanız yeterlidir. Adsense onay alan ve tüm reklam firmalarının dayatmasından kurtulan herkese iyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git