21. Dönem mülakat tarihleri açıklandı mı?

21. Dönem mülakat tarihleri açıklandı mı?
tarihinde eklendi, 306 kez okundu.

21. Dönem mülakat tarihleri açıklandı mı

21. Dönem mülakat tarihleri açıklandı mı? Bu gün sizlere bunu anlatacağım. 21. Dönem mülakat tarihleri henüz açıklanmadı. Şimdi sizlere yazdığım şu yazıya bakarsanız daha henüz ön başvurusu devam etmektedir. 25 Eylül 2017 ile 6 Ekim 2017 arasında online başvuruyu yapmalıdırlar. Bu gün itibariyle iki gün sonra başlayacaktır. Ön başvurunun yapılması ve bitmesi aşamasından sonra da mülakat ve çağırılma aşaması başlayacaktır. Ondan sonra beklediğimiz 21. Dönem pomem mülakat tarihleri açıklandı mı? Sorusuna cevap gelecektir.

Ondan sonra zaten bu aşama gelecek. Gelen açıklanmadan sonra çağırılanların hemen hemen farklı  günlerde yapılacak olan mülakatlara bireyler çağırılacaktır. Spor ve sözlü yetenek sınavı aşamasına çağırılacaklar belli olacaktır. Tahminlerime göre 6 ekimde biten online başvuru 20 ekimde açıklanır. Daha sonra ki aşamada ise pomem mülakatları başlar. Bu da yaklaşık 15-20 gün sürer. Ondan sonra da kapanan mülakatlar ise 20 gün sonra da açıklanır. Yani 21. Dönem pomem alımı ne zaman tamalanır? Diyenlere ise tahminim kasım ayı ortasında bu alımlar tamamlanmış olur. 18. Dönem pomem alımı da kasım 20 de başlamıştı. Bu alımda o tarihler arasında tamalanmış olur. Aralık ayında ise okul başlar diye rahmin ediyorum.

21. Dönem pomem okula başlama tarihi için ise dedim ya Aralık 2017 de olabilir. Yada 20 kasım gibi bir tarihte tamamlanmış olur. Bundan sonra alım   tamamlanmış olur. Okul süreci başlar. Ve bir sonraki aşama olan intibak eğitimi başlar. İntibak eğitimi de zorlu hızlandırılmış olan eğitimdir.  Daha sonra eğitimler başlar. Pomem süresi okunmaya başlar. Bildiğimiz gibi Pomem Eğitim süresi 4 aya inmişti. Bu da pomem ler için iyi bir adım olmuştu. Bu alım da Önlisans için açılan Polislik Şansı gayet iyi bir gelişme oldu. Bunun da sebebi ise liseden alımı çok azamiye indirip işeride de kapatmak oldu.

Liseden gelen polisler meslekte zorluk yaşadıkları için lisans ve önlisans alımı daha mantıklı bir adım olacaktır. Bu arada gerçekten 21. Dönem pomem alımı geyet iyi bir gelişmeye sebep oldu. Önlisans mezunlarını da aldılar. Bu bekleyen binlerce önlisans mezununa polislik kapısını açtı. Hadi hayırlı olsun diyelim. Bu arada 21. Dönem pomem mülakat tarihleri açıklandı mı ? Diyenlere henüz açıklanmadı. Ama 10-15 ekimden sonra açıklanır.  21.dönem pomem herkes için hayırlı olsun. Bol şanslar…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git