Yazın Deodorant veya Parfüm Zamanı

Yazın Deodorant veya Parfüm Zamanı
tarihinde eklendi, 348 kez okundu.

Yazın Deodorant veya Parfüm Gerek

Deodorant yazın gerçekten lazım yada parfüm gerek, gelen eşyalardan kişisel bakım araçlarından birisidir. Bunun sebebi de aşırı sıcak zamanlarda koltuk altına ve vücuda sıkılan sprey olarak satılan, ferahlık ve soğukluk yaşatan deodorantlardan gerekiyor. Yazın Deodorant veya Parfüm Zamanı diyorum başka bir şey demiyorum.Yaz günü insanı ferahlatması yayılan kokuyu uzaklaştırması gerekiyor. Bende bu düşüncede olan birisiyim. Ki insan güzel kokmalı. Deodorantı olsun parfümü olsun koltuk altı olsun hepsi gerçekten güzel kokmalı insanın. Klimanın Olmadığı yerde de bu arada koku yapmaya başlarsınız. Bu arada Klima Olsaydı Yazı Yanmazdık adlı yazıma da bakabilirsiniz.

Benim de parfüme takıntım yoktur ama güzel kokan bir deodorant olsa çok ama çok daha iyi oluyor. Deodorant kokusu bana parfüm kokusundan hafif ve daha estetik geliyor. Ama isteyen parfümde sıksın yaz günü daha bastırıcı oluyor. Yazın aşırı terleyen birisi parfüm almalı, benim gibi aşırı terleme olmayan ama yaz ferahlığı isteyenler ise deodorant almalıdır. Bu da yazın artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu bizim artık temel ihtiyacımızdır. Eskiden alışılan bu kokunun bırakılması da zor oluyor. Mesela ben de piyasada bulunan deodorantlardan birini seviyorum. Onu değilmek bana zor geliyor. Yada kadınların mesela cilt bakım spreyi var bu da gerçekten iyi bir şey. Kadına kokuyu verecek vücudun kokmamasını sağlıyor. Bu da ilerleyen zamanda terin baskın gelmesini önlüyor.

Deodorant vs Parfüm

Deodorant ve parfüm gibi kişisel kokular sevilen kokular daima size yardımcı olacak kokular olmalı. Kalite alın ve ucuz tirit yapmayın. Kalite asla tesadüf değildir. Parfümünüzü gerçekten kaliteli alın. Deodorant da bu şekilde olsun. Siz daima kokunuzu insanlara güzel bir şekilde göstermek istiyorsanız o koku tam size göre. Biraz pahalı olsun ama size has olsun. Sevdiğiniz kokuyu da sık sık değişmeyin. Parfümünüz üzerinizde kendini belli etsin. Ama kimse bunun kokusu çok ağırmış yada kötü bir parfümü varmış demesin. O yüzden de ağır kokular yerine yakışan kalıcı ve hafif parfümler tercih edin. Sizin kokunuz size has olsun.

Parfüm ve deodorant sizi başkalarından ayıran özelliktir. Koku asla aynı değildir. Sadece koku benzer. O yüzden de siz kendinize has olan kokuları seçin. Bu koku sizin kokunuz olsun. Deodorant ve parfüm sizin ayırıcı özelliğiniz olsun. Bu arada ağır değil hafif ama kalıcı güzel kokular kullanın. Aşırı ağır olan kokular ilerleyen zamanda üstünüzde itici bir kokuya sebep olmaktadır. Yani aşırısı daima size kötü bir koku olarak dönecektir. Bu yüzden yazdığım bu yazıyı dikkatlice okuyun. Deodorant nasıl kullanılmalı veya parfüm nasıl kullanılmalı diye merak ediyorsanız bu dediklerimi dikkate alırsanız sevinirim. Bu aada Araba Alırken Sizlere 5 Önemli Kriter belirledim. Bu kreiteşere uyarak otomobil alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git