Parfüm Seçiminde 5 Önemli Kriter

Parfüm Seçiminde 5 Önemli Kriter
tarihinde eklendi, 319 kez okundu.

Parfüm Seçiminde 5 Kriter

Porfüm Kokusu Ayırt Edici oldu. Parfüm kokusu artık insanların üçüncü bir ayırt edici farklılaştırıcı olan özelliği olmuş durumda. Parfüm Seçiminde 5 Kriter ne bunlara bakalım. Bu onun kokusu bu bunun kokusu ve benzeri olaylarla çok ama çok karşılaşırız. Bu artık bizim için ayırt edici bir hal aldı. Nasıl ki giyim kuşam ünsanlara özgü hal aldıysa koku da özellikle de parfüm kokusu da insanlara özgü kalıplaşan bir hal aldı. Bunun içinde siz siz olum parfüm kokunuza dikkat edin. Kaliteli kalıcı ve sempatik kokular kullanın. Ağır olmayan ve hoş etkileyici kokular deneyin. Farklı kokular daima sizi ayırt edicidir. Bu arada bana pizzayı sevmediğim halde sevdiren pizza firmasını ele aldım. O yazıma da bakmayı unutmayınız.

1) Yanınızda kesinlikle başka birisi de olsun (öncelik bayan)

Parfüm kokusu tek başınıza alabileceğiniz bir koku değildir. Tabi alan yüne alır. Olabilir yani ama iyi ve güzel kokulu birde dışardan nasıl koktuğunu anlamak adına başka birisi yanınızda olsun. Çünkü parfüm kokusu genelde dışarıdan koklayan kişi için daha kesin olmaktadır. Siz parfümeride kokular arasında seçerken karar almakta zorlanırsınız. Parfüm satıcısı da bunu üzerine psikoloji baskı ile istediği kokuya sizi yönlendirir. Bunu gırsat bilerek satışı gerçekleştiri. Sizler kokuyu yanınızda götürdüğünüz size parfüm alacak kişiye de danışarak gerçekleştirirseniz daha iyi ve kaliteli koku elde edebilirsiniz. Parfüm seçiminde önemli kriterlerden birincisidir.

2) Bilmediğiniz Kokular denemeyin Hoşunuza gideni alın

Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de hoşunuza gideni alın. Yeni koku farklı koku bu seferde bunu deneyim diye düşünmeyin. Kokuyu aldığınıza pişman olmanız muhtemeldir. O yüzden her zaman beğenmediğiniz veya yanınızda parfüm almaya gittiğiniz kişinin beğenmediği kokuları almayın. Yeni deneyeceğim dediğinizde memnun kalmayacaksınız. Bu yüzden sizler kendinizin ve kişisel zevkinize yatkın parfümü alın. Parfüm seçiminde 5 kriterden 2. Kriterim budur.

3)Kokunun Kalıcı Olmasına Dikkat edin

Genelde kokular 1 gün %90 ına yakını kaybolmaktadır. Sadece %10 luk parfüm kokuları sadece iki veya daha azla güne kalmaktadır. Bu yüzden kokunuz kalıcı olsun. Kaliteli bir parfüm alın. Gerekirse paraya kıyın ama kaliteli kokuları alın. Kalıcı olsun. Kalıcı parfümler gerçekten size istediğiniz zevki ve kokuyu verecektir. Seçeceğiniz parfüm marka olsun. Karma dolma parfüm olmasın. Olursa da ağırkoku olmasın. Kalıcı olursa kötü bir kokuya sebep olacaktır. O yüzden parfümün kalıcı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. İşte koku en az 2 gün kalıyorsa o koku gerçek kokudur. Kimyasal su değildir. Ben kalıcı ve basit olanlara prfüm adını koymaya bile utanıyorum. Onlara ben Kimyasal Su diyorum.

Tavsiye Yazım; Yeni Honda NSX sevilmez mi?

4) Kaliteli Markadan Alın ve Kokuyu sık sık değiştirmeyin

Her şeyin kalitelisinin makbul olduğu gibi parfümün de kalitelisi iyi deneyim sunacaktır. Kokunuzun kaliteli olması da kaliteli markadan geçmektedir. Ve size en önemli olan şeyi de diyeceğim. Piyasada satış temsilcilerinin olduğu ev hanımlarının sattığı tüm markalardan uzak durum. Bu size eziyet boyutunda kötü koku verecektir. Ki piyasada satılmak için bu şekilde bir satış ağı zinciri kurulmuştur. Satılmayan malları ucuz ucuz satmaktır. Asıl amaç budur.

5) Kokunun Ne Ağır ne de Çok hafif olmamasına dikkat edin

Kokular genelde orta dereceli kokular sevilmektedir. Bunun için ne ağır koku kullanın, ne de hafif kokular kullanın. Orta dereceli kendini hissettiren kokular daima iyi bir koku ve izlenim bırakacaktır. Orta ayarda koku bu istediğiniz parfüm seviyesini karşılayacaktır. Ağır alacağınız koku sizde itici bir koku ve ağır bir ten kokusu oluşturacaktır. Bu yüzden de orta seviye koku harika bir deneyim sunacaktır. Hafif olmama sebebim ise hafif kokular daima 1 günü bile çıkarmamaktadır. Bu yüzden  de kokunun baskın olduğu ama ne ağır ne de hafif olduğunu tercih edin. Bu birazda kişiliğe de yatkınlık bakımından farklılık gösterdiği için de birazda kişiliğinizi de katıp ona göre seçim yapın. Ağır clasik giyiyen birisyseniz kalkıp şeker kokan parfüm almanız olmayacaktır. Biraz ağır kokuya sahip olmanız gerekiyor.

Son Sözlerim; Parfüm seçiminde dikkat etmemiz gereken 5  kriteri saydım. Sizlerde bunlara  dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Bu arada sizilere yazdığım Yazın Deodorant ve Parfüm zamanı Yazıma da bakın. Bu günlerde bu koku olayına sardım. Sizlerde parfüm ve kokuyu seviyorsanız bu yazımı beğenmişsiniz dir. Beğendiyseniz de Yorum yapmayı ve bloguma izle butonundan abone olmayı unutmayınız. Parfüm Seçiminde 5 Kriter

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git