Önlisans Mezunlarına Polislik Yolu Açıldı

Önlisans Mezunlarına Polislik Yolu Açıldı
tarihinde eklendi, 269 kez okundu.

Önlisans mezunları artık Polis olabilecek !

Polis alımları 4 yıllık fakülte bitirmiş lisans mezunlarından yapılıyordu. Artık Önlisans Mezunlarına Polislik Yolu Açıldı En son alınan 20. Dönem polis alımında başvurunun az olması bu çalışmayı beraberinde getirdi. Yani bu zemin olarak Önlisans mezunlarının yolunu açtı. Bu bir nevi lisans mezunları başvuruyu az yaptı diye gerçekleşti.

Önlisans mezunları polis olmak için yakın zamana kadar da kampanya başlatıyorlardır. Bunun da faydası olmuş olacak ki yapılan çalışma sonucunda bu alımın artık her alanda olacağı belirlendi. Asleri öğrenci alımlar gibi olan lisans ve önlisans mezunlarına polislik yolu açılmış oldu. 2 yıllık fakülte mezunu olanlar polis olur mu diye çokça soru vardı. Bunların hepsi şimdiden cevaplanöış oldu. Ki 2 yıllık Fakülte okuyup da polis olamamak gerçekten kötü bir şeydi. Bence de güzel ve doğru adım. Çok ama çok yerinde bir karar ile artık meslek okulları, 2 yıllık olan bölümleri bitirenler artık boşta gezmeyecek polis olma şansını yakalayacak. Bu da gerçekten iyi bir şans demek oluyor.

Bu haberi bekleyen binlerce gencimiz artık hayallerinin mesleği olan polislik için artık başvuru yapabilecekler. Bunun ardından sizlere de en bütük haberi de vereyim. Yaklaşık 32 bin de polis alımı gerçekleştirilecek. Bunun yaklaşık olarak söylüyorum tabi 2 bini komiser yardımcısı ( muavini)  bin kişisi bekçi olursa yaklaşık olarak ama en fazla 5 bini pöh olsa toplamda da 24-25 bin kişisi de polis memuru olarak alım gerçekleşecektir. Bu yeni çıkartılan KHK ile hem önlisans seçimini hemde yaklaşık 25 bin polisin alınacağını duyurdu. Bundan sonra alınacak ilk alım ise lisans ve önlisans olarak alınacağı için başvurunun çok olacağı kanaatindeyim. Ki özel harekat başvurusu kadar olması bile muhtemel görünüyor. Bu da olacaklar arasında gösteriliyor.

Gelen sorular hep şu şekildeydi. Önlisans mezunları polis olabiliyor mu ? Önlisans mezununu neden polis etmiyorlar gibi sorular geliyordu. Artık ama bu soruların inşallah hiçbirine rast gelmeyeceğiz. En son alınan 20. Dönem POMEM son alınan lisans polisleri olarak bilinecektir.  Birde söylentiler şu yönde artık 4 aya inen polislik süresi tekrardan artacak gibi söylentiler var. Umarım bu olmaz. Okulun faydasının sınırlı olduğu bununda silah eğitimi disiplin vs ama en  çok mesleğe gidip öğrenmenin daha iyi olduğu kanaatindeyim. Bu yüzden 4 ay ideal polis eğitim kısmı için yetecek kadar süreye sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git