Nokia Samsung Savaşı Başladı

Nokia Samsung Savaşı Başladı
tarihinde eklendi, 428 kez okundu.

Nokia Samsung Savaşı Başladı

Nokia eski günlerdeki gibi piyasaya gayet iyi şekilde döndü. Tıpkı eskiden yaptığı gibi rakiplerini baya korkuttu. Özellikle de Samsung bu gelişme için biraz tedirgin oldu gibi. Yani diğer telefon üreticilerinin aksine Samsung piyasa da daha iyi durumda olduğu için en çok korkan Nokia’nın dönüşünden en çok rahatsız olan firma diyebilirim. Nokia iyi bir dönüş ve uygun fiyat performans ikilisini iyi de oturtarak güzel bir dönüş yaptı. Bu da Samsung başta olmak üzere diğer telefon üreticilerini korkuttu.

Nokia ; Samsung , HTC, LG, Sony ve General mobile gibi telefonların kulvarında iyi bir şekilde geri dönüş yaparak satışlarını da iyi bir şekilde devam ettirerekten iyi bir çıkış gerçekleştirdi. Bu da diğer telefon üreticilerini tedirgin etti. Bu kulvar dediğim ise Android kulavarı. Bu piyasa da dev ise Samsung en çok samsung tedirgin oldu. Yeni çıkan akıllı telefonların hemen hemen hepsi Samsung dan tedirgin olurdu. Ama artık Nokia bu piyasayı alacak gibi görünüyor.

Sanırsam Nokia en ucuz android telefonları şu anda satarak en kaliteli telefonları üretiyor. Bu da piyasaya iyi bir giriş yapmasına sebep oldu. İyi giren nokia bu sürekliliğini devam ettirecek. Böyle de görünüyor. Nokia 8 söylentileri hala devam ediyor. Bu yüzden de piyasada bir amiral gemisi olabilecek Nokia nın diğer telefonlara açık ara satış farkı atacağı düşünülüyor. Bu da nokia için iyi bir geri dönüş demektir. Performans ve fiyata ikilemini bir ara G-Mobile yaparken şimdi bu ikilemi ve artı birde eski marka kalitesini kataraktan sunan Nokia şimdiden kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Piyasa da bu sevilen bir marka olduğu için geri dönüşü iyi oldu. Bunu da devam ettirecek gibi görünüyor.

Nokia Satışları Nasıl?

Satışları Gayet iyi denilene göre şimdilik Vodafone stantlarında olan Nokia gezdiğim bir kaç Vodafone standındaki kişilere sorduğumda bu satışların gayet iyi gittiği bir kaç ay sonra ikinci posta telefonlarında gelmesiyle satışların daha da artacağını söylüyorlar. Eski isminin hatırına alındığı ve daima da sorunsuz olduğu şikayetinde gelmediği gelen yorumlarında iyi olduğunu söylediler. Eksik olan kısmının şu anda  Nokia amiral gemisi telefonunun olmadığı ama yakın zamanda onunda satışa sunulacağıydı. Bunu da tüm bu Vodafone satış temsilcilerinde olan yorumları toparladığımda Nokia iyi geldi cevabını görebiliyorum. Satışlar gayet iyimiş. Bunu da devam ettirir gibi görüyorlar.

Nokia amiral gemisi cihazını da yakında sunacak. Bunu da teşvik amaçlı diğer operatörlerinde alması satılını yapması daha iyi olacaktır. Bunu Turkcell ve Türk Telekom gibi operatörler de yapmalı. Yapılacak satışlarda kazanç yaparken, faturaya ek seçenekleri de sunabilir oradan da kendilerine gelir elde edebilirler.  Bunu diğer operatörler de yapabilir. Turkcell ve Türk Telekom , Vodafone gibi  sarışları yapabilir. Nokia ya olan güveni tekrar canlandırabilirler. Bu da Teknoloji işine telefon işine tekrar Nokianın girmesi hatta tutunması için iyi olacaktır. Zaten piyasada iPhone , Samsung ve diğer telefonlar gibi olan ayrım şimdi iPhone, Nokia Samsung ve diper telefonlar olarak değişecektir.

Nokia Samsung Savaşı Nasıl Biter?

Bu da diğer telefon üreticilerini tedirgin etmektedir. Nokia nerede satılıyor diyenlere yukarıdada demiştik. Vodafone satış noktaları ve bayii lerinde satışa sunulmuş olan Nokia telefonları eski satışlarını yakalayacak gibi görünüyor.  Bunu da başarırsa eski adını ve kalitesini artıracak telefonlar da üretecektir. Akıllı telefonlar denince akla gelen telefonlar Samsung ve İphone iken şimdi bunların arasına akıllı telefon üreticisi olan Nokia da katıldı. Nokia akıllı telefonları şimdilik 3 tane farklı seri ile piyasa da bunu da 5-6 taneye çıkararak her bütçeye akıllı telefon sunacak.

Akıllı telefonların en iyileri performans-kalite-fiyat denkleminde en iyi olan telefonlarıdır. Nokia da bu üçlemi iyi şekilde sunacak telefonlar yapmış ve daha iyilerini de yapacak gibi görünüyor.Hadi bakalım Nokia nın geri döndüğü bu günlerde daha iyi telefonlar piyasaya sürecektir. Bunu da en kısa sürede yapacaktır. Nokia dönüşü iyi oldu daha da iyi olacaktır. Bu arada  LG G7 telefonunun Özellikleri adlı yazıma da bakmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git