Neden Kendi Futbolumuzu izleyemiyoruz ?

Neden Kendi Futbolumuzu izleyemiyoruz ?
tarihinde eklendi, 271 kez okundu.

Neden Kendi Futbolumuzu izleyemiyoruz?

Neden lig maçlarını seyredemiyoruz? Kendi Süper ligimizi neyle seyredeceğiz? Nasıl seyredeceğiz? Neden kendi ligimizi seyredemiyoruz? Türkiye futbol ligimizi beden seyredemiyoruz? Bu düzen neden böyle ki? Neden Kendi Futbolumuzu izleyemiyoruz Bu soruları eminim her futbol sever soruyordur. Başka ülkelerde bu sistem yokken neden biz kendi futbolumuza soğuyoruz. Git gide futbol severliğimizden soğuyoruz. Eskiden beğenerek izlediğimiz futboldan soğuyoruz. Önceden canlı gösterilen futbolumuz, süper ligimiz şimdilerde xxxx tarafından veya yyyy tarafından gösteriliyor. Ve paralı. Birde abonelikler kurularak bilmem neler eve çekilerek.Tavsiye Yazımız ;  Neden Helal Gıda?

Neden bu iş bu şekle tek ele döndü. Buradan kazanılan para ile futbola neden yatırım yapılmıyor. Sırf sömürü olarak kurulan bu sistem neden evde canlı yayında tv ekranlarında gösterilmiyor. Bizler soğudukça soğuyoruz. Futboldan… Takım severlikten… Futbol severlikten..  Takım tutmaktan neden soğuduk… neden bu hale geldik gençlik futbolu bilmeden büyüyor. Zengin çocuklar evde bakarak futbola fakir çocuk futboldan uzak büyüyor. Neden bu düzen. Var mı başka bir bizim gibi kendi futbolunu izleyemeyen ülke? Neden herkes kendi süper ligini izlerken Türkiye Süper ligini neden izleyemiyoruz. Sırf birileri para kazandın diye. Türkiye Futbol Federasyonunun almış olduğu saçma karar yüzünden. Bilmem kim ne kadar para teklif etmiş. Bilmem kim ne kadar yıllık teklif edilmiş. Bilmem yayın hakkı şu kadar. Reklam geliri bilmem ne ? Bunlardan dolayı bizler kendimizi futboldan soğutuyoruz.

Neden Kendi Futbolumuzu izleyemiyoruz

Neden Almanya da herkes çocukken futbolla büyüyor. Özeniyor neden bu şekilde futbola değer veriliyor. Biz neden yapmıyoruz. Biz prim yapmak isteyenlere prim yaptırıyoruz. Şimdi de onlar o kadar büyümüş ki futbola yön verenler onlar. Şimdi bilmem kaç yıllık sözleşme var. İsterse 20 yıllık sözleşme olsun. O kadar prim yaptırırsanız bakın şimdi de elinden alamıyorsunuz. Neden bu hep prim yaptırmaktan dolayı. Şimdi de adamlar Futbola TFF ye yön veriyor. Rota veriyor. Tabi ki de artık o rotaya uymak zorundasınız. Türkiye futbolu iyice kötüye gidiyor. Bunun sebebi de futbol baronları. Bu baronlarında rahat gezmeleri Arabalarına binip rahat gezmeleri için sırf biz Türkiye Futbol severleri futboldan soğutuluyor. Neden futbolumuzu kendi ülkemizde izleyemiyoruz.

Sırf bunların ekmeğine ekmek, parasına para ve servetine servet katarken bizde her geçen gün futboldan soğuyoruz. Biz soğudukça da servetleri artıyor. Ama artık futbolda değişime gerek var. Bilmem ne lig aboneliği, bilmem ne ligi özel yayınları derken bu ülkeden futbola hevesimizi kendi futbolumuza soğutarak  kırıyorlar. Bu arada Sizlere eleştiri olarak yazdığım bu yazıdan ayrı olarak Saray Gibi İslami Otel adlı yazıma bakmanızı tavsiye ediyorum. Neden Kendi Futbolumuzu izleyemiyoruz adlı yazımın sonuna geldim. Bir diğer eleştiri yazımda görüşmek dileğiyle…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git