Misyon Nedir?

Misyon Nedir?
tarihinde eklendi, 303 kez okundu.

Misyon Nedir ? Misyon Ne Demektir?

Misyon bir firmanın ve kuruluşun Varlığının temel amacıdır. Misyon Nedir ? Misyon kurumun ve şirketin var olma sevebidir. Misyon kuruluşun ileride ne durumda olacağı ne yapacağını anlattığı dünya görüşüdür. Yani misyaon nedir diye soranlara misyon kurumun kim için var olduğu, kime ne yapacağınıdır. . Bunların tamamı misyondur.
Misyon Kurumun Toplum gözündeki imajıdır. Yöneticilerin ise ilerideki varmak istedikleri durumdur.

Dünya görüşüdür. Misyon bunlar demektir. Ama dedim ya misyon için farklı tanımlar yapılmaktadır. Vizyon ile misyonun farkları yazılmaktadır. Misyonda bir nebze neyi, nerde , kimin yapacağı ve kime yapacağı bilgileri yer almaktadır. Bunu da kısa bir not olarak vermek istedim.

Misyon Ne Demektir? Başka yazarlar ile ;

Misyon tanımları;

Misyon tanımı hakkında sizlere bir başka yazar görüşünü söylemek istedim.  Neden varız? Ne iş yaparız? Konumumuz nedir? Gibi sorulara verilen cevap misyondur demiş. Kısacası bu iyi bir tanım olmuş

Misyon şirketlerin veya kuruluşların neden var olduğunu ve amaçlarının ne olduğunu gösteren paragraf veya yazılardır.

Misyon ileride değişenilen ve şirketin ne yaptığı ne yapacağı ve kimin nerede neyle uğraşacağını gösteren kısa bilgilerdir. Misyon nedir ? Sorusuna verilen en güzel cevaplardan birisi de budur. Misyon Nedir?

Online Alışveriş Çok Kolay adlı yazımıza bakmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git