Makyaj Yapma Sanatı ve Kadınlar

Makyaj Yapma Sanatı ve Kadınlar
tarihinde eklendi, 458 kez okundu.

Makyaj Yapma Sanatı ve Kadınlar

Makyaj kadınların en fazla zaman harcadıkları ve kendi hünerlerini birbirine gösterdikleri en önemli oyalanma yöntemidir. Ben sevmediğim için kadının makyaj yapmasını o yüzden oyalanma taktiği yöntemi diyorum. Bu yüzden de makyaj ve kozmetik ürünlerini cilt bilmem ne yapıcısı vs şeyleri asla sevmem. Sevemem.. Kozmetik ürünleri makyaj malzemeleri hepsi benim için boş geliyor. Sürmeni al kaşlarını al ve gerisini neden boyuyorsun. Neden?

Yani göz makyajını yap boya istersen ama neden her yerini boyuyorsun. Neden yüz makyakcı yapıyorsun. Birde tutturmuşlar kalıcı makyaj. Bu neymiş dedim dediler kalıcı oluyor. Kolay kolay gitmiyor diye. Neden peki işte düğünlerde filan ne gerek var. Zaten makyaj başlı başına saçmalık değil mi? Makyaj yapmak insana ne katar ki sizlere bu gün bunu anlatacağım. Kadın dediğin erine güzel görünür. Başkasına değil. Eri erkeği kimse onun gözünde zaten manyaksız güzeldir. Onla bakmasına ne gerek vardır. Benim kişisel tahminim. Bunu bu gün blog yazımda ele almak istedim. En güzel sesimi bu blog sayesinde duyurabiliyorum.

Makyaj Neden Yapılır?

Makyaj dediğim gibi ürün güzel görününce yeterlidir. Bunun birde temizlemesi var. Sen makyajı kim için yaptın neden temizliyorsun. Makyaj temizleme malzemeleri neler?   şimdi kadın okuyucularım bana kızıyor. Sen ne bilirsin ne karışıyorsun diye. Ama dedim ya sonunda öveceğim. Kadınlar gerçekten makyaj yaparak sanat yapıyorlar. Benim gözümde az ve güzel makyaj yapan kadın sanatkardır. Sanatçıdır. Bunu en uygun usturuplu ve az şekilde yapıp, kendisine yakıştıranlara diyorum makyajı gerçekten siz yapıyorsunuz. Makyaj budur. Kendisini çileden çıkarmak değil. İnsan gibi bir şekilde iyi derecede az ve kendisini abartmadan güzeleleştirmiş kişiye denir sanatkar. İşte makyaj yapmak sanattır. Bu yüzden diyorum. Kadınlar da bunu en abartılı şekilde ne kadar yaparlarsa o kadar iyi oluyor sanıyorlar. Ama aslında  gerçekten de daha itici olduklarının demek ki farkında değiller bile…

Size tavsiyem makyajı az yapın. Az yaparken de makyaj malzemelerinizi kaliteli markalardan alın. Yüzünüze zarar vermeyin. Gerçi hepsi zarar veriyor ama dedim ya kaliteli olsun bari.  Ruj dan tutun fırçaya rimelden tutun maskaraya kadar kremden tutun makyaj sileceğiniz süngerlere kadar kaliteli bir makyaj malzemeleri satan markadan alın. Marka olsun olursa yaptığınız makyaj malzemesi değsin.  Fondötenden baz a kadar hepsi birer güzellik yaratmak kendisini değiştirmek için elinden gelen kadınların kendisini değiştirme çabası. Ah bu kadınlar ve makyaj. Bu arada eskilerden yine makyaj için dediklerimin ve yakındıklarımın bulunduğu bir yazım daha var.  Ona da bakmayı unutmayınız. Kadınlarda Makyaj Çılgınlığı adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Peada da makyaj için iyi şeyler demedim.

Makyaj Yapma Sanatı ve Kadınlar

Bu arada kimisi youtube kanalı açtı kimisi blog. Ama bence en güzeli malzeme ve makyaj blogu. Cidden iyi para kazanabilirsiniz. Yani Blog yazarak para kazanabilir ama başta uğraşmak şartıyla. Blog açmak isteyenlerde konu seçiminde zorlanıyorsa ben sizlere En Çok Kazandıran Blog konuları adında bir yazı yazmıştım. O yazıma bakmayı da unutmayınız. Her malzemenizi de temiz kullanın. Zamanı gelince de yıkayın. Palet olsun fırça olsun diğer makyaj malzemeleri olsun hepsinin daima markadan ve kaliteli olmasına özen gösterin. Makyaj yapmak gerçekten sanattır. Onu demeye çalışırken de kadınlarımızı üzdüysem yine de affedin beni. Ben sevmiyorum kişisel görüşüm budur. Makyaj işini hiç sevmiyorum. Makyaj malzemeleri makyaj temizleme malzemelerinizi de daima ulaşabileceğiniz bir yerde taşıyın. Yani yanınızda taşıyın.  Bu arada sizlere de Makyaj bloğu açmak istiyorsanız eğer açın derim. Kadınlar hem iyi bir şekilde takip ederler. O yüzden satın alma işi de gerçekleşeceği için reklam tıklaması yapılırsa artış olabilir.  Sizlere tavsiyem açarsanız kişisel bakım blogu yada Makyaj bloguydu.

Sözlerimi yavaş yavaş toparlarken sizin içinde en güzeli makyaj yapmayan bir eş sahibi olmaktır . Bu çoğu insan için şanstır. İnşallah bu şansta bize denk gelir. Ben sevdiğimin sevdiceğimin sadece gözlerini boyasın isterim. O da rimel mi ne oluyor. Yada kirpikler işte. Onları sürsün başka bir şey sürmesin. İnşallah da öyle olur. Bakalım bunların hepsi istek ama hangileri karşılanır bu isteklerin bilinmez. Ama  tek bilinen Makyaj ve kozmetik blogu açmak daha karlıdır. Sözlerimi toparlarken bloguma izle butonu ile abone olmayı unutmayınız.

Makyaj Yapma Sanatı ve Kadınlar Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Murat CENK dedi ki:

  Yahu arkadaslar kardeslerim bayanlarin ne giydigi ne sürdüğüne erkekler karismasin. Abi sanane ya bilmiyor mu sonra o onun basortusune takar birisi mini eteğine herkes kendisiyle ilgilensin. Hele bir erkek kadin giyimine hic karismasin abi.

  1. admin dedi ki:

   Kardeş yazıda başkasının kadınına karışmıyoruz kendi eşimize dostumuza karışıyoruz ki biraz da kursak meselesi biliyomusun ne deyim sen karışma senin şahsi görüşün. Yoksa kimsenin mini etrğine baş örtüsüne karışmıyoruz. Bizimkisi kendi eşimize dostumuza yol göstermek.

 2. Dnd Can dedi ki:

  Güzel yazı olmuş bence de makyaj çok gereksiz…

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Aynen ne gerek var gerçek güzelliğini saklamaya maskelemeye bence de çok saçma

Sayfa başına git