Blue Whale ve İntihar

Blue Whale ve İntihar
tarihinde eklendi, 352 kez okundu.

Blue Whale ve  intihar-ölüm ilişkisi

Blue Whale ( Mavi Balina ) adlı oyundan sonra Rusyada yaklaşık 130 gencin intiharıyla sonuçlanan oyunun bilinç altına intihar ve ölüm kodladığı bu yüzden intiharların yaşandığı söyleniyor. Blue Whale ve İntihar Emir verici ve itaat ettirmeyi amaçlayan Blue Whale game  yani mavi balina oyunu intihar ve ölüm kokuyor. Bu oyuna bağlananlar kendini en son intiharın eşiğinde buluyor.

Rusyada yaşanan son 6 ayda 130 kişi bu oyunla alakalı ölümler olduğu iddiası gerçekleşti. Yani emirlere itahat ettiği zaman alışkanlık yapan oyun bu şekilde intihara kadar gidiyor. Bu grubu ve oyun için Philip Budeikin adlı Rus vatandaş tutuklandı.  bunu da kabul eden Philip suçlamalarla yargılanıyor. Mavi balina oyununda mesela kollarına bıçakla balina resmi çizilmesi isteniyor. Bunun gibi bir çok saçma kendi kendine işkence yöntemleri uygulattırılıyor. Bu yüzden ölümler ve intiharlar arttı. Rusya bu oyunu ve bu grubu yönetenleri tutukladı.

Bu arada Doğal Meyve Şekeri Gerçek mi? Diyenlere yazımı yazdım bakmayı unutmayınız.

Blue Whale ( Mavi Balina ) oyununun 50 adet görevi var. Bu oyuna başlayanlar en düşük seviyeden kolay olan hamlelerden zor olan hamlelere doğru ilerliyor. Çeşitli korku filmlerinden izlenmesini ve benzeri olayların günden güne tekrarlanması isteniyor. Ve en sonunda da 50. Basamakta ise yüksek bir binadan atlanılmasını istiyor. Bundan sonra binadan kendini atanlar artık bir balina mavi balina oluyor. Yani Whale olan kişi hayatına son veriyor. Bu oyunu Rusya yasakladı. Bu gelişmelerden sonra bu tip oyunların ülkemizde de yasaklanması gerek. Bu tip şeyler devlet projesi haline getirilmeli, devlet çalışması yapılmalıdır.

Tavsiye yazım; Turkcell 30 Ağustos Zafer Bayramı hediyesi 

Blue Whale ve İntihar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Hiç duymamıştım. Sâyende öğrendim.

    Yeni tasarım güzel olmuş bu arada.

    1. admin dedi ki:

      Teşekkürler seninde yeni tasarımın güzel olmuş. Değerli yorumların için sağol. İyi bloglamalar.

Sayfa başına git