Blogumda Mobilya Reklamları Neden Çoğaldı

Blogumda Mobilya Reklamları Neden Çoğaldı
tarihinde eklendi, 301 kez okundu.

Blogumda Mobilya Reklamları Neden Çoğaldı?

Sizlere onun hakkında bilgiler vereceğim. Bir bakıyorum mobilya reklamları çıkmış, bilmem genç odası bu kadar, yetişkin odası, yatak odası, oturma grubu bu kasar diye reklamlar arttı. Bunu sebebi ise geçtiğimiz yazılarımdan birinde eşyalarımı tamamladım. Eksik mobilyalarımı tamamladım. Cümlesini bir kaç defa kullanmam oldu. Bunu gerçekten fark edebiliyorum neden bu mobilya kelimesinden hemen reklam geliyor. Bu işte Adsense’in yaptığı iyi bir pazarlama taktiğidir.

Yani bu da demek oluyor ki iyi bir strateji yürütüyor. Adsense bu yaptığı ile gerçekten mobilya yazısını okuyan kişi mobilya ile ilgilenen kişidir anlayışını kullanarak bana bu reklamları gösteriyor. Bu da gerçek manada hedef kitle için iyi bir satış iyi bir tık demekti. Benim kişisel görüşüm bu yönde olduğunu belirteyim. Bazı arkadaşlar bunu kabullenmese de içerik durumuna göre gösterilen reklamlar hala etkili ve hala da değeri düşmeyen bir yöntemdir. Bu yüzden mobilya reklamları, genç odası, yatak odası mobilyaları, köşe takımı, çalışma masası, Yemek masası,  elbise dolabı, gardrop, komisin masa ve sandalye her türlü dolaplar ve bunun gibi bir çok ev mobilyası veya iş yeri mobilyası reklamı görünüyor. Bende bunu fark ettim. Yazdıklarım arasına baktığım zaman gördüğüm şey şudur. Eksik eşyalarımı tamamladım. Kanepe koltuk gibi kelimeler dolap gibi kelimeler kullandığım için Adsense hemen bana mobilya reklamlarını sunmaya başladı

 Blogumda Mobilya Reklamları Neden Çoğaldı

Bu da Adsense ve bizim sitemiz için iyi bir reklam stratejisidir. Bunu da iyi kullanan Google Adsense reklam platformu kazanç elde etmekte. Bu sayede bizlerde kazanca dahil olmaktayız. Mesela sizlere şu yazımda da değinmiştim. En Çok Kazandıran Blog konuları yazımda da dediğim gibi Adsense içeriğe göre reklam vermekte ve diğer özellikleri de kullanarak reklam vermektedir. Bu da arama sorgunuz, yaşadığınız yerin kültürü ve benzeri şeylerden sizlere reklam çıkarmaktadır.

Ama en önemli reklam gösterim durumu ise İçeriğe göre reklam koymaktadır.  Bunu da Anlattığım bir diğer yazım da Adsense Neye Göre Reklam Vermektedir adlı yazımdır ona da bakmayı unutmayınız. Şimdilik Mobilya reklamları neden benim kişisel blogumda çok çıkmaya başladı onu sizlere açıklamış oldum. Muhtemelen de yan tarafta Mobilya ve benzeri reklamlar görünüyordur. Bu da kanıtı olarak sizlere sunuyorum. Kenara bakın içerikten mobilya reklamı geçtiği için kanepe koltuk geçtiği için reklamlarda bu yönde olacaktır. Tabi olağanüstü bir durum yoksa tabi.

Bu arada mobilya reklamları neden çıkıyor. Adlı yazımdan önce yazdıpım ve blogumun kazanç kapısı olan Adsense için yazdığım ilk Adsense Kazancım Ne Kadar Oldu? adlı yazıma bakmayı da unutmayınız.  Sizde varsa bu şekilde ilk kazancımız aklınızda ise eğer buraya yazmayı unutmayınız. Şimdilik görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git