Bitcoin’in Geleceği..

Bitcoin’in Geleceği..
tarihinde eklendi, 345 kez okundu.

Bitcoin’in Geleceği…

Bitcoin nedir? Bitcoin Ne kadar? Bitcoin nasıl alınır?
Bitcoin Sonradan çıkan ve sanal alışverişlerinde kullanılan para birimidir. Bu para birimini sadece hesaptan alabilir, paralar arası transfer yapabilir, harcadığınız yere bitcoin olarak verebilirsiniz. Herkes soruyor bitcoin Türkiyede var mı? Yada para birimi olarak çeviriliyor mu? Yada 1 bitcoin kaç tl diye sorular görüyorum. Şu anda bitcoin işe neler yapılabiliyor. Sizlere onu anlatacağım

Bitcoin 2009 yılında başladığı serüvene günümüze kadar iyi bir performans ilegeldi. Manülasyona uğramayan ve enflasyon ve benzeri para dalgalarından etkilenmeyen bitcoin alım sayımı internetler arası harcamaya da aracısız kullanılan bir sistem. Çok güvenlidir. Anında iletim ve transferler üçüncü şahısların eline geçmeden transferi mümkündür. Bitcoin bu yüzdem git gide ivme kazanan para birimlerinden dir.

Diğer para birimlerinin aksine daha güvenlidir. Etkilenmez ve manüple edilemezdir. Değeri de her geçen gün artmaktadır. 2009 yılında 5 dolara alacağınız onlarca bitcoin şimdi 1 bitcoin ile 3.000 dolar alabiliyorsunuz. Yani 1 bitcoin ise 11.980 ₺l etmektedir. Yani bitcoin türk lirası olarak 11. 980 tl eder. Kaç tl eder diye bir kaç soru görmüştüm. Araştırdım. Eskiden bir adet bitcoin 20₺ iken alan birisi şimdi satarken 11.980 ₺ ye satacak yani para değeri tam olarak 600 katına çıkmış oluyor. Aldığınız 100 tl lik bitcoin günümüzde 60 bin lira yapıyor. O zaman 1000 lira harcayan bir kişi şimdi ise 600.000₺ hesabına koymuş oluyor. Yani bitcoin bu yüzdem yatırım aracı olarak kullanılmış olsaydı dünyanın köşelik milyarderi olurdunuz. Bu önsezi ile bitcoin piyasasını bulmuş olsaydınız gerçekten milyarder olmuş olurdunuz.

Bitcoinin Geleceği

Bu arada bitcoin ile ilgili daha fazla bilgiler internette yer alıyor. Belirli sitelerde bunun alımı satımı yapılmaktadır. Bizler de ilerleyen süreçte bu sistem ile tanışmak zorunda kalabilir. Bitcoinin geleceğini ise sizlere yazmak istiyorum. Bitcoin’in geleceği ise altın ve benzeri gibi zaman hükmedecek. Sadece para ile bitcoin alınacak. Para transferi yerine bitcoin transferi olacak. Özellikle de bu tür internet alışverişlerinde ve büyük para transferlerinde bitcoin kullanılacaktır. Bitcoin in geleceğini tahmin edecek olursam eğer bunları bilmek yanlış olmaz herhalde. Ki kısa sürede bu kadar değer kazanan bitcoin ileride  bu kadar hızlı şekilde de yaygınlaşıp, her ticarette kullanılan para birimi olacaktır elbet.

Bu arada bitcoin Türkiyede nerede alınır gibi bir soru da gelmiş. Bunu da ben emin olamadığım için internet üzerinden alındığını paylaşırım. Ama hangi siteden yada nereden alınıyor net bilgiye sahip değilim. Yanlış bilgi paylaşmak istemem. Onu da araştırıp bulabilirsiniz. Bende sizlere bildiklerim kadar paylaşmış oldum bir diğer yazımızda görüşmek dileğiyle hoşçakalın…
Sizler İçin Forex Canlı Borsa Gerçek Mi diye yazı yazdım. Bakmadan yatırım ve borsa ile ilgilenmeyin

Bitcoin Anlık Fiyat için ise Kripto Para anlık Fiyatları Sitemi Ziyaret edin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git