Sosyal Çalışmacı Maaşı 2017

Sosyal Çalışmacı Maaşı 2017
tarihinde eklendi, 359 kez okundu.

Sosyal Çalışmacı Maaşı Ne Kadar? 2017

Sosyal çalışmacılar, sosyal hayat anlamda oldukça önemli olan meslek gruplarından biridir. Sosyal Çalışmacı Maaşı 2017 Özellikle sosyal, ekonomik ve kültürel bağlamda sıkıntılı dönemler içinde bulunan bireylerin sıkıntılarından kurtulabilmeleri için yardımcı olan kişilere sosyal hizmet uzmanı yani sosyal çalışmacı denilmektedir. Ülkemizde nüfusun hızla artması ve gelir düzeylerinin düşmesi ayrıca ülke dışından ülkemize olan göçler nedeniyle son zamanlarda oldukça popüler ve ihtiyaç duyulan mesleklerden biri haline gelmiştir. Sosyal çalışmacılar maaş olarak da ülkemizde bulunan bir çok mesleğe göre oldukça iyi meblağlar almaktadırlar.

Yaklaşık olarak asgari ücretin 2 katı fazlası miktarında bir maaş almaktadırlar. Maaşlarının yanı sırasında kamuda çalışan sosyal çalışmacılar döner sermayeden de paylar alabilmektedir. Bundan dolayı da oldukça yüksek bir ücret ortalamasına sahip olabilmektedir. Bu makalemizde sizlere sosyal çalışmacı yani sosyal hizmet uzmanlarının 2017 yılında yapılan artışlarla ne kadar olduğu konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Aşağıda 2017 yılında sosyal çalışmacı maaşlarında yapılan zamlar sonucunda alacakları maaşlar derece ve hizmet yılına bağlı olacak şekilde verilecektir.

Sosyal Çalışmacı Maaşı 2017

Derece ve kademesi ¼ olan ve hizmet yılı 25 ve üstü olanların maaşı: 3.379 TL
Derece ve kademesi ¼ olan ve hizmet yılı 24 olanların maaşı: 3.378 TL
Derece ve kademesi ¼ olan ve hizmet yılı 21 olanların maaşı: 3.374 TL
Derece ve kademesi 2/1 olan ve hizmet yılı 15 olanların maaşı: 3.288 TL
Derece ve kademesi 3/2 olan ve hizmet yılı 13 olanların maaşı: 3.185 TL
Derece ve kademesi 4/3 olan ve hizmet yılı 11 olanların maaşı: 3.170 TL
Derece ve kademesi 4/1 olan ve hizmet yılı 9 olanların maaşı: 3.163 TL
Derece ve kademesi 5/3 olan ve hizmet yılı 8 olanların maaşı: 3.017 TL
Derece ve kademesi 5/1 olan ve hizmet yılı 6 olanların maaşı: 3.010 TL
Derece ve kademesi 6/1 olan ve hizmet yılı 3 olanların maaşı: 2.994 TL
Derece ve kademesi 7/3 olan ve hizmet yılı 2 olanların maaşı: 2.977 TL
Derece ve kademesi 8/1 olan ve hizmet yılı 0 olanların maaşı: 2.961 TL şeklinde belirlenmiştir.

Sosyal Çalışmacı Maaşı 2017 yılında yukarıda belirtildiği üzeredir. Sosyal çalışmacı ne iş yapar, Sosyal çalışmacı maaşı ne kadar gibi sorulara yanıtımız bu yazımızda dır. Ne iş yapar sorusunu da araştırma aşamasındayım. Sosyal Çalışmacı görevi nedir? Gibi sorulara daha sonradan ele alacağım yazıda detaylar sunacağım. Çünkü öncelikle sosyal çalışmacı maaşı merak ediliyordu. Onu sizlere paylaştıktan sonra sosyal çalışmacı ne iş yapar sorusuna yanıt vereceğim. Şimdiden sizlere bu yazının hazırlığını yaptım. Güzel bir yazı ile sunacağım  diyerek Sosyal Çalışmacı Maaşı adlı yazımı sonlandırıyor,diğer yazımızda görüşmek dileğiyle.. Bu arada sizlere Hemşire Maaşı Ne Kadar onu yazdığım yazıyı okumaya davet ediyorum. Birde diğer yazım için sosyal çalışmacı ne iş yapar?  bilen varsa yorum kısmına davet ediyorum. Diğer yazıma da katkı sağlanmış olur. Yada görüşlerine de başvurabilirim

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git