Para kazandıran blog konuları

Para kazandıran blog konuları
tarihinde eklendi, 706 kez okundu.

Para kazandıran blog konuları

Arkadaşlar bende bu gün sizlere bu konuyu yazacağım. Para kazandıran blog konuları Çünkü farkındayım benim yazdığım blog konuları gerçekten bilgilendirme amaçlı konular. Sizlere tecrübemi paylaşmak istememden kaynaklı. Bu arada herkes Para kazandıran blog konuları hangileri diye merak ediyor. Bende bunun için detaylı bir araştırma yaptım. Bu konuyu sizlere paylaşacağım.

Öncelikle blogdan nasıl para kazanılır onu anlatacağım. Arkadaşlar Blog üzerinden para kazanmak isteyenler için bir kaç tane yol vardır. Öncelikle birinci yolu anlatacağım. Evde Ek iş İmkanları adlı yazımda da değindim Sizler için

1. Yol

Öncelikle ticaretle uğraşırsınız ve elinizde mal vardır. Onlar için online satış blogu kurabilir onları pazarlayabilirsiniz. Bu en başarılı ve direkt kazanç yöntemidir. Yada elinizde ürün yoktur ama siparişle tedarikçiler ile anlaşıp anında satış yapabilirsiniz. Bu Blogdan para kazanma yöntemlerinden biridir.

2. Yol 

Arkadaşlar blogdan para kazanma yolundan ikincisi ise güzel yazılarınız olur belli bir konu seçip yazmaya devam edersiniz takipçileriniz olur. Ve sizden gelecek yazıları bekleyen takipçiler ve merak edenler olur. Bu sayede yazdığınız blog alanıyla konusuyla alakalı reklamlar gelmeye başlayacaktır. Bu da size direkt kazanç sağlayacaktır. Bu biraz çaba gösterme ister. Ve başarılı bir profil. Sosyal medya çalışmaları vs iyi bir başarı gerektirir. 

3. Yol

Son ve en başarılı olabileceğiniz yol ise reklam alarak sitenize online reklamlar il kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun içinde sektörün devi olan adsense size en başarılı paraları kazandıracak yoldur. Diğerleri riskli ve zordur. Fakat bu onlara göre daha iyi ve kesindir. Benimde anlatacakları konu başlığım bu yola Yani Adsense nin sevdiği ve para kazandıran Blog konularına değineceğim. Adsense Nedir?  bilmeyenler için Adsense yazılarıma bakmayı unutmayınız.

Benim şu anda kullandığım yol 3. Yoldur. Gördüğünüz üzere benim yazdığım yazıların yanında yakınında reklamlar vardır. Kazanç kapımız budur. Ziyaretçiler sitemi ziyaret ettikçe reklamları gördükçe ve tıkladıkça para kazanmaktayız. Fakat bizler burada çıkan reklamların konularına göre kazanç ve tık başı para değiştiğini biliyoruz. Bu yüzden çıkan reklamlar da siteyle alakalı olduğu için konunuz para kazandıran blog konuları içerisinden olmak zorundadır. Bende ilerleyen zamanlarda konumu değiştireceğim.

Bu da ilerleyen zaman için bilgi ve beceri birikime ihtiyaç duyduğu için şimdiden bilgi ve ön çalışma yapıyorum. Araştırmalar ve benzeri sitelerdeki içeriklere bakıyorum. Bu da benim yeni serüvenim olabilir. Yani içerik neyse reklam o dur. Reklam oysa eğer okuyan içeriğe göre okuyor. Reklam benzeri bir reklam ise tıklanma oranını artırıyor. Bu yüzden de Blog konuları çok ama çok önemlidir.

Gelelim konulardan tıklamadan ve Adsense den diğer anlatacaklarıma. Sizler ne olursa olsun konunuzu güncel ve ziyaretçi çekecek şekilde yazılar yazın. Konu seçimini yaparken daima kazandıran konular, Kazanç sağlayacak blog konuları seçmeye dikkat edin. Bende buna dikkat etmediğim için kazancım yok denecek kadar az. Zaten Adsense Onayını Yeni Aldığım için mükemmel bir kazanç beklemiyorum. Zaten de beklemek için yapsaydım kazanç sağlamak için yapsaydım başaramazdım. Bende tecrübe ve araştırmalarım sonucu yazılarımı yazıyorum. Okuyucularıma başarılı ve iyi bir Blogger olmalarını sağlamak için elimden gelenleri yapıyorum. Maksat yardımlaşarak daha iyi yerlere nasıl beraber gidebiliriz. Onun yöntemlerini öğrenmek veya öğretmek için yazıyorum.

 En çok Para kazandıran blog konuları

Arkadaşlar para kazanmak için blog yazan ve site açmış onlarca insan tanıyorum. Çoğu bırakmış Bloggerlardan bırakmayıp çabalayan ve daha sonra da kazanç için Adsense Onayı alan fakat fazla kazanamayan arkadaşlar için yazıyorum. Bu konuyu bu şekilde devam ederken sizlere küçük bir de not vereceğim:  Arkadaşlar ne yazarsanız yazın hangi konuları yazarsanız yazın araya arada konu dışı bir anınızı yazın. Yani konunuzu geniş tutun. Mesela sağlık konusunu işleyen bir blogunuz var. araya ayakkabım bu gün yırtıldı. Veya yeni ayakkabımı aldım. Diye yazılar paylaşmayı unutmayınız Bu detayı neden verdiğimi çıkan reklamlardan anlatırsınız ki reklamlarınız az da olsa renklenecektir. Yani bende denedim yaptım.

Arada ayakkabı reklamları geliyor. Bazen t-shirt reklamları geliyor. Arada operatör reklamları da geliyor. Çünkü bunların yazılarını arada yazdım bu yüzden reklamlarım renklendi. O yazımı okuyana o reklam çıkabilir. Buradan da belki tıklama yapabilirsiniz. Mesela bu yazımı okurken genelde Blog açma adım adım blog açma reklamları çıkabilir. Genelde olur ama istisna durumlarda vardır. Sizin aramada yazdığınız şeyler reklam olarak da çıkabilir. Adsense Bunun ikisinin ortasına yapmayı seviyor. Adsense memnun olmak için memnun etmeyi seviyor. O yüzden en sevilen online reklam firmasıdır.
Sizlere bu kadar detaydan sonra konuları yazmaya başlayayım

Estetik-Güzellik-Moda-Kişisel-Bakım

Estetik Güzellik Moda kişisel bakım kadınların ilgisini çeken ve kadınların hayran kaldığı bloglardır. Bu yüzden de En çok kazandıran Blog konuları içerisinde en fazla yere sahiptir. Bunun da sebebi ise Kadınlar hemen bağlanır. Bloggerlar da bağlamak için bir kaç sözle ve gerçek olan bir önerisi ile kadın takipçilerini artırır ve bağlar. Bu yüzden de kadınlar daima bu siteye gelir. Acımasızca alışverişi seven kadınlar çıkan reklamlara da alım gücü varsa hemen tıklayıp satın alma işini gerçekleştirir. Özellikle de bu kişisel makyaj bakım ve takı vs konuları daima devam eden konuları olduğu için bunlardan çıkacak olan her ürün reklamı potansiyel satış demektir. Bu yüzden de Bu blogun reklam tıklaması en fazla tıklamaya sahip olduğunu diyebilirim.

Ekonomi-Finans-Menkul-Yatırım-Borsa

Bu konularda yazacağınız bir blog size iyi kazançlar getirecektir. Buradan paylaşılan reklama tıklama olası görünüyor. Mesela  yatırım yapmak isteyen birisi için çıkan reklam yatırım reklamı ise hiç beklemeden tıklama yapacaktır. Bu yüzden de sevilen bir reklam taşıyıcısı olacaksınız. Adsense size daima hak ettiğinizi verecektir. Bu yüzden bu konular size Para kazandıracak konulardır. Bende bu denli borsa bilgim olsaydı inanın bununla alakalı bir blog açardım. Kazancım da hayli İyi olurdu diye düşünüyorum. Bu konular gerçekten size fayda sağlayacak konular. Ekonomi finans, yatırım, borsa gibi konular sizlere aşırı para kazandıracak konulardır. Tıklama gelirinize gelir katacak.

Müzik-Oyun-Film-ve-İndirme

Oyun müzik ve bunlar gibi olan film indirme sitelerinden en çok kazancı siz sağlayabilirsiniz. Bu yüzden de kazancınız daima artacak günlük binlerce kişi aylık milyonlarca kişi sitenizden indirme veya izleme yapacağı için sizinde Adsense ile çalışıyorsanız İndirme yerleri olacak ve tıklama sağlanacak ve kazancınız daima iyi olacaktır. Artık biraz da yasa dışı reklamların da adsense ile esnemesi gündeme geldikten sonra bu reklam için Adsense ile çalışmak isteyen onlarca kişi tanıyorum. Bu da kazanç getirecek blog konuları arasında yer alıyor. Bunun için sadece Adsense değil diğer reklam firmaları da kazanç olarak fazlaca kazanç sağlıyor. Diğer firmalara da başvuru yapabilirsiniz. Bu size engel değil. Hatta birazcık seviye olarak reklam tarzı değişse de yine de kazanca destek olmaktadır.

Sağlık-Yaşam-Beslenme

Sağlık Yaşam ve Beslenme hakkında detaylı bilgiye sahipseniz eğer bunu Blog yazarak değerlendirin. İlaç ve benzeri kullanım zararlar faydaları vb. konulara, yağlanma, beslenme, kilo verme ve alma benzeri bilgi ve yetenekleriniz varsa eğer bunu blog yazarak da değerlendirin. Yaşama dair ne varsa beslenme, hastalıklar vs konularını biliyorsanız eğer bu konuda blog yazarak para kazanabilirsiniz. Benden demesi bu konular gayet kazanç sağlayan konulardır.

Son Sözlerim:

Diyeceğim o ki Sizde En fazla para kazandıran Blog konuları bunlardır. Benim naçizane tavsiyem sıralamaya uyarak blog konuları açın. buradan hareketle daha fazla kazanayım derseniz bu konularda daha fazla kazanç elde edersiniz. Bunun dışında da Fazla Para Kazandıran Blog türleri konuları da var. Ama yazımda bunlara en fazla kazandırdığı için 4 konuyu ele aldım.  Bunlara rağmen hangi konuda blog açmalıyım diyorsanız eğer bu yazımda da bakabilirsiniz. Tabiki de duruma göre fazla kazanan : Teknoloji blogları, Seyahat blogları, Kişisel Bloglar, Haber blogları, şiir blogları, Anı Blogları, bunlar da para kazandıran blog konuları ama ben en fazla kazandıranları ele almak istedim.

Para kazandıran blog konuları Konusuna 14 Yorum Yapıldı
 1. admin dedi ki:

  teşekkürler beğendiğinize sevindim. Size de hayırlı olsun blogunuz 🙂 inşallah hevesinizden eksilmeden yazmaya devam edersiniz. 🙂 Tekrar hayırlı olsun 🙂

 2. Yazdıkların önemli ayrıntılar.Özellikle adsense ile ilgili olanlar…

  1. admin dedi ki:

   Teşekkürler yeşim hanım adsense iyice araştırılması gereken bir konu dahada fazla araştırıp yeni yazılar yazacağım Bu aada yorumun için teşekkürler. Bende adsense aldım kabul edildi bu arada haberiniz olsun istedim

 3. Biz ölelim 🙂 ortaya karman çorman yazılar çıkarıyorum. Adsense her türlü reklamı verse de tıklayan adam yok 🙂 o beni baya bir düşündürüyor bu aralar. Yazınız yararlı olms. Elinize saglik

  1. admin dedi ki:

   Ne demek rica ederim. O zaman yazımda da dedim temanızı kullanışlı tıklama odaklı yapın o zaman artacaktır:)Adsense geliriniz. Bu arada yorumunuz için teşekkürler

 4. Gizem dedi ki:

  Ben de yeni bir kaç aylık adsense üyelerindenim hiç tıklama olmayışı neyden kaynaklanıyorum bilemedim site temasını değiştirmem lazım sanırsammm yazı için teşekkürler :))

  1. admin dedi ki:

   Bende tmeaya yorardım sizin yerinizde olsam tıklamaya uygun bir tema kullanırdım. Normal masaüstü sürümüyyle etkin tuk alabileceğiniz ve en çok da mobileden tık alacağınız temayı seçin. Bu arada sizinde yprumunuz için teşekkürler

 5. Ephendy dedi ki:

  çok güzel ve kaliteli bir paylaşım olmuş. bende yeni adsense onaylı biri olarak , içerik yazma sıkıntısı çekerken , ve kendimce "NASIL" sorularına yanıt ararken, bu blog yazınıza rastladım.. tekrar teşekkürler.. başarılar..

  1. admin dedi ki:

   rica edrerim hocam sağolun. Bende yeni aldım adsense ama bu konulara kaysak bizim için daha iyi oolur. Bende biliyorum ama işte ön çalışma ve araştırma aşamasındayım.

 6. Öncelikle yazın güzel olmuş eline sağlık bir çok kişiye rehber olabilir. Fakat şu yazıdaki resimleri ortamlardan telden giriyorum yazılar kaymaz birde sağ tarafta anlamsizca boşluk var ve reklam var. İyi bloglamalar.:)

  1. admin dedi ki:

   Hocam sağolun. Evet yazımı yeni başlayanlara rehber olsun diye yazdım. Değerli yorumunuz için sağolun.
   Boşluklar deyince mobilden giriyorsunuz demi hocam o boşluklar yazı kenarı mı yoksa başka boşluktan mı bahsediyorsunuz. Oraya anlam veremedim. Resimlerde evet boyutsal bir sorun var temam ile biraz uyum sorunu yaşıyorum. Dedikleriniz ve tavsiyeleriniz içinde sağolun

  2. admin dedi ki:

   Hocam şimdi bakıyorum o anlamsız boşluk hocam bana adsense olarak en fazla gelisi sağlayan reklam boyutu. O yüzden mobile uymadığı için masaüstüne uygun olduğu için kaldırmadım. Gayet başarılı bir reklam boyutu olduğu iöin kaldırmadım. O boşluğu da anladım. Ama normalde siz ekranı iki parmakla büyütmezseniz o görünmüyor. ☺️ Bu arada tavsiyeniz için tekrardan sağolun

  3. Reklam yerleşimini bence bi gözden geçirin derim yada bu konuda uzman olan kişiler uygun fiyata bu işi sizin yerinize yapıyorlar ayrıca kazancınız da gözle görülür bir şekilde artıyor 😉

  4. admin dedi ki:

   Tamamdır hocam verdiğiniz bilgiler için sağolun değerli yorumlarınız içinde teşekkürler. Şimdilik kazanç değiştiricek trafiğim yoktur ilerde bin tekil olursa o zaman çalışma yaptırma düşünüyorum

Sayfa başına git