Kişisel Blog

Kişisel Blog
tarihinde eklendi, 483 kez okundu.

Kişsel Blog Nedir

Kişisel Blog hayatımda yaptığım en güzel şeylerden birisidir. Bir bakmışım kendimi blog deryasında buldum. Ben ki teknoloji blogu veya güncel haber blogu olarak başladığım bu uğurda en son kendimi kişisel blog yazarken buldum. En önemlisi de nedir biliyormusunuz hiç aklımda bulunmayan bir blog türüydü. Fakat bakın şimdi kendime kişisel blog açtım ve Nuri ÖZKAN Kişisel Blog olarak yazılarımı yazmaya devam etmekteyim. Daha da devam edeceğim.

Bir iki adet yazı okuyarak başladığım daha sonra para kazanma vs yazılarıyla girdiğim, ama sonradan da asıl gaye yazmak olduğunu öğrendiğim gün işte tamamdır dedim. Kişisel blog benim hayatımda bu denli yere sahip ve ben artık kişisel blog yazarıyım dedim. Kendi kendime yakıştırdım. Adım Blogger oldu. En önemliside budur. Kimileri Vlog kimileri YouTuber kimileri de benim gibi Blogger oldu. Biz bir aile gibi yaşıyoruz. Yardımlaşıyoruz. Benim kişisel blogum diye yanlız ben yazmıyorum. Bazen misafir yazarlar yazıyor. Bazen birşey paylaşmak isteyen oluyor. Biz aileyiz. Öyle de devam edeceğiz. K. Blog yazarlık gerçekten zor iş. Asıl amacınız belli değil.

Herşeyden yazıyorsunuz. Her alandan yazıyor, her konuya açıklık getiriyorsunuz. Sadece konuşarımız teknoloji değil sadece konuşarımız güncel, blog, adsense değil her şey, aklınıza gelen herşeyi yazıyorum. Yazmaya da devam ediyorum. Yazacağım da kişisel blog olmak böyle bir şey işte. Asıl bir şeye odaklanmak daha kolay ama biz herşeye odaklanıyor, herleyden yazıyoruz. Asıl kaybımız bu fakat bizde zoru başarmak istiyoruz. Ki kişisel bloglar daima en zor işleri başaranlardır. Kendime ait sitem var blogum var diyerek yürüyebilmek gerçekten de bir gayret ister. Bizde bu gayreti sergilemeye çalışıyoruz. Ben bu yolda kendimi iyi bir ere getireceğime inanıyorum. Daha yokun başındayım…

Kişisel Blog benim için bir hevesle başladı. Ünlü olmak istedim. Yazıları okunan daima okuyucuları olan. Bu kitap yzmak gibi birşey di hevesti. Ama dedim ya okuyucuların olduğu. Blog yzılarınızın okunduğu düşünsenize bir blog yazıyorsunuz. Bloggersiniz ve her yazınız merakla bekleniyor. Okunuyor… Yorum yapılıyor… dahası takip ediliyor. Bu şekilde bir öeslek elinize geliyor. Evet öeslek diyorum. Zamanla çok çok iyi para kazananlar var. Bende dedim ya bu kazanç hevesine girdim. Blog dünysına. Blog dünyası da kimisini yutan blog dünyası.

Helede kişisel Blog yazmak. En önemli mesele bu. Gerçekten okuyunca size tuhaf gelecektir. Bu ne diyor sanki diğerleri kolay mı diye. Evet sizler kişisel blog açın da biz sizi orada görelim. Böyle basit basit demekle olmuyor. Biz sizi bir de Kişisel Blog yazarken görelim. Bazen sorular geliyor Kişisel Blog yazmak zor mu? Evet neyi yazacağınızı düşünüyorsanız gerçekten zor. Bende başta yazacak çok şey bulamıyordum ama şimdi bakın yazabiliyorum. Konu ne olursa olsun düşünüp yazabiliyorum. Çünkü bizler Blog yazmanın en zor olduğu kısmından sıfırdan başladık. Kişisel Blog …

Bu sorulara da maruz kalıyorum. Sizce kişisel blog açmalımıyım. Diye amaç nedir? Niçin açıyorsun? Para kazanmak için? Kişisel blog? Neden ? Para- ama gerçekten şunu demek istiyorum. Blog yazarak para kazanmak zor helede kişisel blog yazarak para kazanmak daha da zor. Konumuz olmalı. Daima odaklandığınız bir konu olmalı. Blog Yazmalı mıyım yerine ne konuda blog yazmalıyım diye düşünün. Tabi benim gibi kişisel her telden yazılar yazmayın başaramazsınız. Bende başaramadım. Konularımı bulmaya kendimi bir konuya adamaya çalışıyorum. Ama dedim ya herşeye yazdığım için bir şeyi elde edemiyorum. Ama zor olanı başarırsam da dahası da gelecektir.

Cefasını çekmeye devam edeceğim. Ki sefasını sürünce bana zor gelmesin. Kolay kazandım demeyeyim. O yüzden sizlere tavsiyem onlarca blog türü ve konusu varken siz siz olun k. blog açmayın. Hele de adınıza hiç açmayın. Benden demesi adınızın olduğu blog hiç açmayın. Ben açtım yazılar yazdım başladım devam ediyorum. Kişisel Blog yzmak daima zor olanıdır. Bende zor olandan başladım ama büyük lokma yutmak gerçekten zor. Hemde çok zor.

Kişisel Blog yazma sebebim ise sadece alan adımı bulmakla başladı. Facebook Twitter derken herşeye alan adım olarak nuriozzkan yazınca uydu. Neden olmasın deyip başladığım bu uğurda, neden bırakayım diye kendimi beklete beklete buralara geldim. Ama yazmamayı değil kendimi ikna etmeyi başardım. Blog yazmaya devam etmeyi başardım. Ama sizler de kişisel blog yazmak istiyorum. Diyorsanız naçizane tavsiyem sizlere konunuz olsun. Tek ve öz olsun. Ama konunuz yoksa çok zor. Bakın bende K. Blog deryasında yüzüyorum ama dedim ya boğulmakla yada kıyıya vurmakla cebelleşiyorum.

Ne olacak sonumuz bilinmez ama siz siz olun Kişisel Blog açmayın açarsanız da konunuz olsun. Benim gibi her telden yazmaya çalışmayın. Ben yandım siz yanmayın. Ben yazdım siz yazmayın.. Daha güzel konular Yemek Blogu Kişisel Bakım,  Moda Blogu , açmak varken neden kişisel blog açayım ki ?  varken kalkıpta asla kişisel blog açmayın derim. Bu arada Hangi Konuda Blog Açmalıyım ?  diyorsanız bu yazıma bakıp daha etkili bir kazancı yüksek bir blog açabilirsiniz. Zor iş zor alan. Ve yükselmek daha zor. Ama önemli olan ne yazacağınızı bilmek. Ona göre yazmak. En güzel şey de yazarken de zevk almak. Bunu yaparsanız zaten başarırsınız. Başarmaktan da gayrisi olmayacaktır.

Yazdığınızdan zevk alın okuyucularınız da zevk alsın. Unutmayın ki tek tatmin olacak siz değil okuyucularınız dır. Okuyucularınız memnun ise daima kazanacaksınız demektir. Bende Nuri ÖZKAN Kişisel Blog yazarı olarak kendim memnunum ama önemli olan sizlerin değerli okuyucuların memnun olması. Onu da başarmak için elimden gelenleri yapmaktayım. Diyorum sözlerimi K.  Blog yazımın son cümleleriyle tamamlamak istiyorum. ‘”Ne yazarsanız yazın ama özgün yazın'” bunu ben gerçek manada her blog yazarına diyorum. Hangi konuda yazarsanız yazın ama dedim ya özgün yazın asla zarar görmezsiniz. Aksine her zaman faydasını görürsünüz.  Daima kazanırsınız. K. Blog yazımın sonuna geldik siz değerli okuyucularımla dertleşmeyi seviyorum. Umarım sizlerde yazılarım beğeniyorsunuz dur. Beğendiğinizde lütfen paylaşmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git