Emekli Memur Maaşı 2017

Emekli Memur Maaşı 2017
tarihinde eklendi, 354 kez okundu.

Emekli Memur Maaşı 2017

Emekli Memur Maaşı ne kadar? Emekli Memurlar 2017 de ne kadar maaş alacaklar? bu soruları yazımda yanıtlayacağım. Ülkemizde yıllarca bu ülkeye hizmet etmiş ve emekliye ayrılmış olan milyonlarca emekli memurumuz var. Yıllarca bu ülkeye hizmet verdikten sonra emekliliklerinin keyfini çıkarmak isteyen bu insanlar aldıkları yeterli olmayan maaşlarla bazı geçim sıkıntıları çekmektedirler. İşte tam da bundan dolayı 2017 yılında yapılan zamlarla emeklilerin ve ailelerinin yüzleri güldürülmeye çalışılmaktadır. Özellikle temmuz ayında yapılması beklenen zam ile emeklilere yaz aylarında gelecek olan zamlar onları biraz da olsa hafifletecektir.

Temmuz ayında olması beklenen zamların 3 Temmuz günü daha kesin bir şekilde açıklanması beklenmektedir. Yapılan resmi açıklamalara göre temmuz ayında tüm emekliler maaşlarını zamlı şekilde çekecekler. 3 Temmuz günü açıklanacak yeni zam oranlarıyla birlikte 6 aylık enflasyon oranı da belirlenmiş olacak. Yapılan tahminlere göre ise bu oran yaklaşık yüzde 6.57 şeklindedir. Bunun yanı sıra ağustos ayında ise memur emeklilerinin 2 yıl boyunca alacakları farklı zamanlarda oluşan 4 ayrı zam oranları da ortaya çıkacaktır.  Ebe Hemşire Maaşı  ne kadar?

Emekli Memur Maaşı Ne Kadar?

Temmuz ayında yapılması beklenen zamların yaklaşık SSK ve BAĞ- Kur emeklileri için %6, 48 şeklinde beklenirken, memur emeklilerinin ise % 3,48+ 4 şeklinde zam alması beklenmektedir. Çünkü memur emeklilerine % 4 zamma ek olarak enflasyon farkı da alacakları maaşlara yansıtılacaktır. Eğer ki temmuz ayında beklenilen zamlar gerçekleşirse bin 500 lira olan maaşlar 1. 597 liraya yükselirken, 2000 lira maaş alanların maaşları ise 129, 60 kuruş artış ile 2. 129,60 kuruş şeklinde yükselişe geçmiş olacaktır.

Eğer ki yapılan hesaplamalara göre bu yılki 6 aylık gerçekleşen enflasyon oranı yüzde 3’ ü geçerse aşan bölümün yüzde 4’lük kısmı Temmuz ayının maaşlarına yansıtılarak memur emeklilerine biraz daha rahatlama getirecektir. Eğer ki Ocak ve Mayıs ayları arasındaki enflasyon farkı yüzde 6.18 çıkarsa memur emeklileri yüksek bir fark almış olacaktır. Yapılan hesaplamalara göre eğer ki beklenti anketlerinde ki gibi ilk 6 aylık enflasyon yüzde 6.48 şeklinde olursa memur emeklilerinin alacağı enflasyon farkı yüzde 3.48 şeklinde gerçekleşecektir. Ocak ayında yüzde 3 artırılan memur emeklilerin maaşları bu yeni yapılacak olan zamlarla yüzde 10.85 şeklinde olması beklenmektedir.   Asgari Ücret ne kadar 2017 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git