Emekli Astsubay Maaşı 2017

Emekli Astsubay Maaşı 2017
tarihinde eklendi, 1.078 kez okundu.

Emekli Astsubay Maaşı 2017

Astsubaylar özel okullarda yetişerek özel kanunlar ile Türk Silahlı kuvvetlerine katılan çavuştan kıdemli Başçavuş ne kadar pek çok rütbesi bulunan ve asker işini ile görev yapan insanlar olmaktadırlar.Emekli Astsubay Maaşı 2017  Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan astsubaylar 5802 sayılı astsubaylar kanununu benimsemişlerdir. Astsubayların mecburi hizmet süreleri bulunmaktadır Bu süre ise 15 yıl olmaktadır. Mecburi hizmet süreleri ne tamamlayan astsubaylar istifa etme hakkını da kazanmış olurlar. Böyle bir düşüncesi olan astsubaylar ocak ve şubat ayları içerisinde istifalarını isteyebilirler.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde çalışmakta olan binlerce astsubay yer almaktadır. Bunların yanı sıra sürekli olarak astsubay alımları da yapılmaktadır. Emekli Astsubay Maaşı 2017 yılında ne kadardır onu yazacağım.

Astsubayların pek çok rütbesi bulunmaktadır kıdemlerine göre büyükten küçüğe doğru astsubay rütbeleri ne sıralayacak olursak; kademeli kıdemli Başçavuş, kıdemli Başçavuş, kademeli Başçavuş, başçavuş, kıdemli üst Başçavuş, üst Başçavuş, kıdemli Başçavuş ve Astsubay Başçavuş olmaktadır. Bulundukları sınıflarına göre iste isimlerinin önüne bazı meslek isimleri ve korunmaktadır Örneğin iade sınıfında yer alan bir astsubay ise iade kademeli Başçavuş diye adlandırılmaktadır.

Emekli Astsubay Maaşı Ne Kadar?

Astsubayların maaşları diğer memurların maaşlarına benzerlik göstermektedir. En az maaş alan astsubayın maaşı memur maaşı ile eş seviyede olmaktadır. Fakat astsubayların kendi içlerinde maaşları değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik sistem derece ve kıdeme göre farklılık olmaktadır. Bunların dışında astsubayların görevlerini nerede yaptıklarına göre maaşlarında farklılık gösterebilir. Doğuda görev yapan bir astsubay batıda görev yapan bir astsubaya göre daha yüksek Maaşlar almaktadır. Yani kesin olarak bir başçavuşun maaşı şudur diyemeyiz Çünkü görev yeri ona artı olarak farklı bir maaş yansıtacaktır. Fakat şunu belirtmek isterim ki Emekli Astsubay Maaşı 2017 yılında derce ve kıdeme göre 2.400 ile 2.800 arası maaş aldığı belirtiliyor. Derece ve kıdeme göre değişiyor. Sizde diğer emekli memurların ne kadar aldığını görmek bunlar hakkında diğer yazılarıma da bakmak isterseniz sayfamı takipte kalınız

Bunların yanı sıra hizmet süresini doldurup emekli olan Astsubayların maaşları işte merak edilmektedir. Emekli astsubayların maaşları ne çok az ne de çok fazla diyebileceğimiz bir şekilde olmaktadır. Emekli astsubayların maaşları 2017 Ocak ayında yüzde 3 oranında zam almıştı. Bu zamla beraber astsubayların emekli maaşları da bir miktar artmıştır. Astsubay Emeklilerin de maaşları diğer memurlarda olduğu gibi derece kıdem ve hizmet yılına göre farklılık göstermektedir. Tavsiye yazımızda bakmayı unutmayınız. Emekli Memur Maaşları 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git