Eksik Eşyalarımı Tamamladım

Eksik Eşyalarımı Tamamladım
tarihinde eklendi, 241 kez okundu.

Eksik eşyalarımı tamamladım.

 Yeni çıktığım evde tek kalmaya başladım. Daima istediğim rahatlığı bulmayı amaçladım. Eksik eşyalarımı tamamladım. Onu da rahat yapmak için tek başıma ev tuttum. Artık tek yaşayacağım. Bu yüzden de eksik eşyalar vardı. Artık onları da tamamladım. Hiç kimse rahatımı bozamaz. En güzeli biliyor musunuz. Tek yaşamak. Karışan eden yok. Kafa rahat takıla biliyorsun. Eve geçince sen geçiyorsun. Gitmezsen kimse yok. Bu yönden iyi de oluyor.

Eşyalarım da tamamdır. Masrafım çok oldu ama evimi anahtarımı aldım. Gerisi yeter bana. Ben daha ne isterim ki. Ne isteyebilirim ki. Sizde yaşamıştır sınız belki üniversite zamanınızda yada çalışmaya bir başka şehre gittiğinizde olmuştur. Tuttunuz mu ev? yaşadınız mı tek veya arkadaşla? Ben de yaşadım. Ama şimdi tekim. Rahatım. Ve çekecek birisi yoktur. Kendi kendimi takarsam geçindirir isem yeterli geliyor. Bu da her şeye yetiyor. Arkadaşlar bu gün de sizlere eksik bir kaç malzemem vardı, onları tamamladım. Bunun yazısını yazmak istedim. Fırından ütüye Saç kurutmadan makinaya çamaşır makinesi bu arada, eksik bir kaç malzemem bunlardı bunları aldım. Her evde olması gereken bir malzeme anlatacağım. Size düdüklü tencere:) adı bile yetiyor zaten ne kadar gerekli olduğunu.

Eksik Eşyalar

Sizlere düdüklü tencerem hakkında da yazmak istiyorum. Adını kim bulduysa yada neyden esinlendi çaldığı düdükten mi daha kibar bir şey koyamadın mı? Yada isim mi kalmadı. Ama çok yaralı bir mutfak malzemesi diyebilirim. Düdüklü’süz kuru fasulye yapmaya çalıştım. Çektiğim eziyeti anlatmak istedim. Oradan bu hikayeme geçeceğim. Eksik eşyalarımı tamamladım. Yazısından düdüklü tencereye. Umarım sizde okurken demezsiniz. Bu ne eşyadan başladı düdüklü ile devam ediyor diye. Olsun deyin. Ben yazmayı seviyorum. Bu arada çektiğim onca çileden sonra düdüklü tencere aldım.

İlk yemeğimi bu akşam tekrar kuru fasulye yaparak değerlendireceğim. Yani düdüklü tencerenin açılışını kuru fasulye ile yapacağım.  Bunu da kullanmayı çok iyi bildiğim için ama yine de dikkat ederek yapacağım. Anılarım bölümüne yazdığım bu anımı da ilerde hatırlamak ve siz değerli okuyucularımıza sunmak için yazıyorum. Bu arada ben bazen  bu şekilde anılarımı paylaşırım. Arada Şiirlerimi paylaşırım. Ama dediğim gibi bu gün Düdüklü Tencereyi paylaştım. Ama yazarak canımın sıkıntısını alıyorum. Nasıl Çeyiz Hazırlanır diyenlere en başta düdüklü tencere alarak diyebilirim. Bu da sizlere gelen en içten duygularım dır. Bu günlük bu kadar diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git