Zabıta Maaşları 2017

Zabıta Maaşları 2017
tarihinde eklendi, 993 kez okundu.

  Zabıta Maaşları ne kadar ?

Zabıta Maaşları Ne kadar? Zabıta maaşları? Zabıta maaşları kaç lira? Zabıta maaşları 2017 ? Zabıta ne kadar maaş Alıyor? 
Tüm bu soruların cevabını yazımızda veriyoruz. Arkadaşlar zabıta demek güvenliği sağlayan demek. Normalde osmanlı devletinden beri zabıta hizmeti aslında polis ve jandarmadır. Bunlar yasalarda bile hala zabıta  diye geçmektedir. Polis ve jandarma zabıtası diye bilinmekte. Bu yüzden sizlere zabıta maaşları ve zabıtaların büyük şehirlerde ve küçük şehirlerde ne kadar aldığını yazacağım.

Zabıta Maaşları 2017 yılında en düşük şehireden başlayarak metropole doğru maaş seviyesinde artma vardır. Bu kolluk kuvveti belediyenin kolluk kuvvetidir. Zabıtalar devletin değilde belediyeye bağlı olarak maaşlar ve ödemeler almaktadırlar. Yani belediyler zabıta memurunu kendileri alır. Bu sayede belediyeler nasıl bir hakka sahipse zabıta da artacaktır. Zabıta 2017 yılında aldığı maaş tam olarak en küçük şehirden başlayarak artmaktadır. En düşük zabıta maaşları 2.465₺ dir. Bu en düşük nufusa ait belediyelerde. Ama bunun daha üzerine çıkarsa yaklaşık zabıta maaşları 2.980₺ olmakta. Daha büyük yani istanbul izmir Ankara gibi yerlerde ise Zabıta Maaşları 3.180₺ civarında olmaktadır. Bu da çocuk evlilik vs durumlarımda 100₺ yukarı aşağı olabilir. Bu maaşlar ortalama olarak hesaplanmıştır.

Zabıta Amirleri Fazla Para Alıyorlar mı ?

Zabıta amirleri polis amirleri vs gibi artı para almaktadır. Bir zabıta amiri bulunduğu şehire göre normal zabıta memurundan yaklaşık 345₺ civarında fazla almaktadır. Yani Zabıta Amiri Maaşları 3.525₺ civarındadır. Bu büyük eşhirler için olan maaşları tabikide.  Unutmayalım ki şehir nufusu düştükçe de bu maaş düşmektedir.  Bu bilgiler arkasından da sizlere zabıtalar hakkında küçük bir detay daha vermekteyim. Bu teşkilata girmek isteyenler ise  kpss orta öğretim puanıyla başvuru yapabilirler. Zabıta olmak isteyenler öncelikle kpss sınavına girmeleri gerektedir. Sizde zabıta olmak istiyorsanız olmaya değer maaşı ile çekici memurluklardandır. Bu arada Polis maaşları ve Astsubay Maaşları ne kadar onu öğrenmek için yazımıza bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git