Türkiye Almanya Krizi Detayları

Türkiye Almanya Krizi Detayları
tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Türkiye Almanya Krizi Detayları Neler ?

Türkiye ve Almanya tam ezelden beridir ki sahte ilişkiler ve Almanya için sadece çıkar meselesi haline gelen Türkiye ilişkileri bizi sadece çıkara amacıyla kullanmaktan ileri gidemedi. 15 Temmuzdan sonra hiç bir Avrupa ülkesinin aslen ülkemizi desteklemediği ortadaydı. Bunlardan birisi de Almanya idi. Almanya da 15 Temmuz günü yalan ve iftira dolu yalan haberlere başlamıştı. Almanya Türkiye için ve Cumhurbaşkanımız sn Recep Tayyip Erdoğan için olmadık yalanlar söyleniyor hatta Almanya’ya kaçacağı söylentilerini yaydı. Bunları da resmi olarak duyurdu algı yaratmaya çalıştı. Hain darbe girişimi olmasaydı bu sahte Avrupa’nın Almanya’nın Hollanda’nın yüzünü göremeyecektik. Bir anda hepsi ülkemizin üzerine gelmeye başladı.

Her şey planlanmış gibi sanki üst üste devam ediyor. Almanya, Hollanda Ve Avrupa hepsi darbeye destek vermekten geri kalmadı. Hepsi darbeyi an be an destekledi. Fakat Milli irade çelik irade buna karşı koyunca da dediklerini yaladılar. Ama hiç birisi bizi gönülden tebrik etmedi. Almanya da bu tebriği yada Milli başarıyı över nitelikte hiç bir yazı yazın vs paylaşmadı. Ama Cumhurbaşkanı kaçıyor vs haberlerini yapmaktan geri kalmadı. Hepsini yapmaya çalıştı.

Türkiye Almanya Krizi Detayları denecek olursa da o günlerden öncesinde de olan Gezi Parkı ve hendek olayları pkk olaylarında da destek olmak yerine bölücüleri destekleyip yağmacı parçalarına destek sağladı. Darbe girişiminden sonra da incirlikte gündem Almanyanın oldu. Almanya bu olaydada restleşmeler filan derken de askerini çekeceğini açıkladı. Bunun üzerine de Sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cevabını vermekte gecikmedi. Sesini Almanya dahil tüm avrupa ülkelerine duyurdu. Merak etmeyin gerekeni söyleyen bilen ve ona göre davranan bir Başkanımız var. Hemde Cumhurun sesi olmaya devam ediyor. Cumhur neyi derse başkanımız onu düşünmüş icraata koymuş oluyor.

Resti çeken Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan çekin incirlikten askerinizi bize blof yapmayın dedi ve restlerine restle karşılık verdi. Şimdilik bir gelişme yoktur. Askerleri çeken bir Almanya yoktur. Türkiye Almaya 2017 de Kriz üstüne kriz yaşadı. Ama eski Türkiye olmadığını her defasında Anlayan Almanya her daim geri adım atmaktan başka birşey yapmadı. Her defasında da gerileşti yada sustu cevapsız kaldı. Ermeni meselesinde olsun beya katliam adında geçen, Avrupa parlementosuna  öneriler olsun bunların başını hep Almanya çekmekten geri durmadı. Hiç birinde geri durmamakla birlikte hepsinde de başarıyı asla elde edemedi. 2. Dünya savaşında olsun yada diğer savaşlarda olsun Almanya hep bizle arayı iyi tutup arkamızdan iş çevirme işini gayet çok yapmıştı. Şimdi de dedelerin devamı torunları nazi torunları devam ettirmekte.

Bizlerde bilinçli olalım. Gelin ayrılıktan birliğe ırkçılıktan tekçiliğe şucudan insancılığq beraber olalım. Devlet adamlarımızın ardından iş çevirmek yerine onlarla dış dünyaya karşı birlik olmaya bakalım. Gelin insan olmaya devam edelim. Yada insan olmaya çabalamaya. Türkiye Almaya Krizi Detayları adlı yazımı yazdım. Bunu da Türkiye Hollanda krizi Detayları adlı yazımdan sonra sizlere Almanya krizinin de detaylarını anlatma gereği duydum. Bunu da uygun bir dille kendi çapımda anlattım umarım başarılı olmuştur. Sizlerde umarım beğenirsiniz. Şimdiden okuduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye Almanya Krizi Detayları – Nuri Özkan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git