Sosyolog Maaşı 2018

Sosyolog Maaşı 2018
tarihinde eklendi, 431 kez okundu.

Sosyolog Maaşı 2018

Sosyolog Maaşı 2017 yılında en garibime giden maaşlardan birisidir. İsmi gibi kendisi de ender bulunan mesleklerden birisidir. Bu yüzden hep sosyolog maaşlarını merak etmişimdir. Siz de Sosyolog Maaşı Ne kadar diye merak ediyorsanız eğer yazımın devamın okuyun. Sosyolog Maaşı Ne kadar ? Sosyologlar ne kadar alıyor ? Sosyolog neden düşük maaş alıyor? Bu soruları forumlardan gördüm bende merak sardım ve araştırdım.

Sosyologlar sağlık bakanlığı bünyesinde istihdam edilmektedirler. Sosyologla çalışma saatlerinde hafta içi çalışmaktadırlar. Aynı psikologlar gibi belli saatlerde varlar belli saatlerde yoklar. Bu da sosyologların işinin hafif olduğuna göstergedir. Sosyolog Maaşları da diğer memurluklara nazaran azdır. Fakat ek döner sermayeden ve ek gelirden filan ekleme olursa birazcık artmaktadır. Yani rakamsal olarak söyleyecek olursak eğer Bir Sosyolog Yeni ise aldığı maaş miktarı 2.890 TL civarında tabi buna da ortalama döner ekledim. Ama ek gelirler bu maaş içerisinde yoktur. Bu ada diğer memurluklar gibi derece ve kıdeme göre artmaktadır. Yani bu aradan dereceye göre net maaş sosyologlarda 3.400 TL ye kadar çıkıyor. Buna da diğer çocuk geliri vs. eklemedim. Onlarla birlikte biraz daha iyileşmektedir.

Yine de sosyologlar az miktarda maaş almaktadırlar. Sosyolog denince gelen imaja karşılık gelecek bir maaş verilmemektedir.Bu da bu dönemde devlet politikası olarak sağlık vs. artan fiyata nazaran sosyolog maaşları neden artmadı bence araştırılmalıdır. Sosyologlar bu arada Polis Maaşı Ve Astsubay Maaşını merak edenler varsa yazılarımıza bakabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git