Organik Ziyaretçi Arttırma

Organik Ziyaretçi Arttırma
tarihinde eklendi, 385 kez okundu.

Organik Ziyaretçi Arttırma

Ziyaretçi arttırmak isteyenler yazımı sonuna kadar okusun. Organik Ziyaretçi Arttırma nasıl olur? Arkadaşlar bende sizler gibi ziyaretçi çekmeye çok araştırma yaptım. Ama denilen her şeyi yapmama rağmen ziyaretçilerim istediğim kadar artmadı. Bende organik ziyaretçileri arttırmak için elimden gelenleri yaptım. En sonunda da belirlediğim bir kaç yol ve yöntem ile bunu başardım. Yavaş yavaş artan ziyaretçi sayım yeterinde olmaya, daha da artmaya başladı. Ben de bu kişisel çalışmalarımla bunu devam ettirerek daha da fazla yapmaya devam edeceğim. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.
 Organik ziyaretçilerimi Arttırmak istiyorum ? ama artıramıyorum diyenlere ziyaretçilerin arttığını görmek size gerçekten bir heves sağlayacak oradan kendinizi iyi hissedecek daha da ümitleneceksiniz. Arkadaşlar Organik Seo Yöntemleri yazısında da değindiğim gibi sizlere pratik ve kolay yapılır bir seo artırma, ziyaretçi arttırma taktiklerini anlatacağım.

Organik Ziyaretçi Nedir ?

Organik Ziyaretçi nedir bilmek isteyenler öncelikle sizlere şunu demek istiyorum. Organik Ziyaretçi denince Google dan gelen ve direkt arama motoru ile aktarılan ziyaretçilerdir. Organik derken arama motoru ile kurulan iyi ilişkilerin dönüşü olarak ziyaretçiler artış sağlayacaktır. Ne kada arama motoru ile iyi olursak o kadar iyi sonuçlar, iyi sıralamalar elde edersizniz. Bu arama motorları içinde sadece Google ile değil diğer arama motorları ile de (Yandex, Bing ve Yahoo ) aramızı iyi tutmamız gerekmektedir. Bu arama motorları ile arayı iyi tutanlar daima iyi yerlere çıkmıştır. şimdi size Organik Ziyaretçi Arttırma yöntemlerini anlatacağım

Arama Motorlarına sitenizi ekleyin 

Arama Motorlarının Webmaster Paneline başvurun sitenizi gönderdikten sonra e posta ve şifre üzerinden webmaster panelini yönetin. Bu panel bize ne katacak demeyin ne yapacağız demeyin anlatacaklarıma bakın. Buraya verdiğiniz siteye ek sitemap göndermeniz sitenize gelen botların yazdıklarınızı bulması daha kolay olacaktır. Benden tavsiye Yandexe önem verin benim ziyaretçilerimi Google dan sonra en çok getiren ziyaretçiyi getirmektedir. Bing de Yahoo da bunlarda biridir. Onları da ihmal etmeyin ama kesinlikle Yandex ve Google Webmaster kullanın. Ziyaretçiler hangi aramalardan gelmiş buna göre yeni sitratejiler geliştirin.

Devamlı Yazın ve düzenli Yayınlayın

Yazı yazmak Blog ve site için en önemli olan hayati değer sahip özelliktir. yazıyı yazın devamlı yayınlayın. Düzenli olsun ya her gün bir tane yada her 3 günde bir yada haftada bir yazı yazın. En son haftada bir yazın yoksa sizteniz gerçek manada büyümez. Çok zaman geçirmeden ve abartarak günde 10 tane yazı yazmayın  onu planlayın her gün biri paylaşılsın. Sadece bunların acil olanlarını gün içinde paylaşın. Okunmasının gündemde olduğu yazıları yazıp hemen paylaşın. Geri kalanlarını her gün aynı saatte yada her hafta aynı günde aynı saatte paylaşın. Botlar bu şekilde düzene girsin o saatte gelip sitenizi habersiz ziyaret edeceklerdir. O yüzden düzenli paylaşın. Organik Ziyaretçi arttırmak için bu detaylar önemlidir.

 Özgün Yazın Kopya yazı Kullanmayın

Daima yazın dedikten sonra detaylarıma şunu da ekleyim ben yazın ama özgün yazın asla çalmayın. Keza Google asla kopya içeriği sevmez. Siz de bu sevgiden yararlanmak istiyor kazanç elde etmek istiyorsanız asla kopya yazı paylaşmayın. Kopya Yazınız varsa bile yayında onları hemen silip Google üzerinden de bu linki kaldırın. özgün yazdıkça da Google sizi çok destekleyecektir. En azından kopya içeriğe yapılan en sona atma son sıraya koyma gibi bir sorun yaşamazsınız. Google kopya içeriğe hiç tahammül dahi etmemektedir. Siz özgün yazar ve düzenli paylaşırsanız Organik ziyaretçileriniz artacak ve aramadan gelen ziyaretçi daima sitenizi ilk sayfada görecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın

Sosyal medyada gelen ziyaretçi organik ziyaretçi değildir. Faka benim demek istediğim şudur; Sosyal medya hesaplarından paylaşılan her linkiniz Google için ilgi uyandırmaktadır. Yani paylaşılan yazınızın sosyal hesaplarda paylaşılması veya sizin paylaşmanız Google in istemeden dahi olsa bir kaç ayrı yerden link karşılaşmasına uğrayarak sitenizi İndex ile dizine eklemektedir. Yani google in birazcık gözüne sokarız. Birde sosyal hesaplardan gelen trafikler aşırı artışa sebep olursa da bu Bir sonraki yazınız için Google dan beklenti oluşturacak ve yazılan yazınızı hemen indexleyip sosyal hesaplardan karşısına çıkmasına engel olacaktı. Bu durumda artan ziyaretçi ve gelen kullanıcı yada yorumlar sizin Google gözünde değerlenmenizi sağlayacak. Ardından da yazılan her yazı direkt Organik Ziyaretçi arama motorundan gelen ziyaretçilerin arttığını göreceksiniz. Bundan mütevellit Sosyal hesaplarınız açmayı unutmayın. Her yazılan yeni yazıyı bu hesaplarda paylaşın.

Önemli Sitelere Link Bırakın

Önemli sitelere link bırakın.Bu bırakılan linkler size doğrudan ziyaretçi sağlamaktadır. Bu doğrudan gelen ziyaretçiler çok arttıkça da Google bu yazınıza bakacak. Kaliteli, özgün ve seo açısından sorun yoksa arama motorunda ilerilere alarak diğer sitelerin önüne getirecektir. Bu da hem doğrudan hemde dolaylı olarak Google in etkilenmesi ile de ziyaretçi çekecektir. Arama sırasında ilk sıralara çıkan içerikte sonradan Organik ziyaretçi çekecek ve ziyaretçi sayınız bir hayli artacaktır.  Bu siteler R10 veya Wm aracı tarzında webmaster sitesi olursa dahada fazla ziyaretçi çekebilir.

Reklam Yaptırın

Reklam yaptırın. Bunun için bütçeniz varsa eğer Google Adwords ile yaptırın. Eğer bütçeniz az ise de normal siteler alanınızla alakalı sitelere reklam verebilirsiniz. reklamdan gelen trafik doğrudan gelen trafik olduğu için Google tarafından dikkat çekmektedir. Bu da dolaylı olarak başlayan ziyaretçi daha sonraları Organik ziyaretçi olarak size dönüş sağlayacaktır. Bende bu reklam yapan Advertioral ve Normal tanıtım yazısı yazan bir siteyim. Dilerseniz  de reklam yapabilirim. Sosyal hesaplarım ve Organik ziyaretçilerimle sizlere trafik sağlayabilirim. Teklif vermek için ise Reklam Sayfama bakabilirsiniz.

Alexa Kayıt Olun

Alexaya zaten otomatik olarak ekleniyorsunuz. Ama sizler hesabınızı açın ama ücretli olandan değil. En azından kendi sıralamanıza girin bakın. Arada Alexa da size baksın. Bu şekilde sıralmanız anlık olur. Artış veya azalış olayına bakabilirsiniz. Sizde bu dedilkerlime bakın daima organik ziyaretçileriniz artacak ve iyi bir Alexa sıralamanız olacaktır. Bu arada bazen Alexa Kapandı mı?  dye sorular gelmekte bunun için yazdığım yazıya bakın.

Anahtar Kelime seçimi ve yazıya uygunluguna dikkat edin

Anahtar kelşmesi özgün yazınızda birde anahtar kelimeyi uygun bir şekilde uyguladıysanız bu yazının sıralaması gayet iyi olacak ve Daima organik ziyaretçi çekecektir. Bu sadece ziyaretçiler her geçen gün artacak ve daima yazma hissiyatı uyanarak sizler daha çok yazacaksınız. Bende bu şekilde daha çok yazmaya başladım. Dediğim gibi Anahtar kelime kullanımına dikkat edin. Anahtar kelime kullanımı nedir bunlara bakmak onu düzgün kullanmak için yazımıza bakmayı unutmayın.

Mesela bende bu kelimeleri kullanmaya çalıştım. Bu yazımda her kelime en az bir iki defa geçmiştir. Bu da bana Anahtar kelime olarak seo olarak ve ziyaretçi olarak arama motorlarında dönecektir.
Sitemde kullandığım anahtar kelimeler bunlar mesela

 • organik ziyaretçi arttırma
 • Site ziyaretçi arttırma
 • Seo Artırma
 • aramadan gelen ziyaretçi
 • Site tırafik arttırma
 • Arama motoru
 • organik seo
 • organik ziyaretçi
 • ziyaretçi arttırma

Yazınıza Yorum Yaptırın Ya da Forum sayfası oluşturun

Yazılan her yazının önemi olduğu kadar yazılan her yorumun da önemi vardır. Siz bu yazılan yazılarınıza birde yorum yaptırabilirseniz eğer yapılan her yorum bir puan demektir 10 puanı alırsanız eğer İlk sayfada ve Google da en fazla puanı alan birinci sırada olacaktır. Unutmayın. sizde Organik Ziyaretçi arttırmak istiyor ve arttıramıyorsanız bu dediğim yöntemleri denemeyi unutmayın. Uyguladıktan sonra da farkları göreceksiniz.

Yukarıdaki yazdığım yazıdan sonra bir bir sitenizde hit artacak. Organik ziyaretçileriniz artacak. Site hit arttırma tekniklerini paylaştım. Google aramadan gelen trafik vs bunlar hakkında sizlere yardımda buundum. umarım faydam olmuştur. Yazımı beğendiyseniz eğer yorum yapmayı unutmayın. Bu da bana bir nevi sizden bana odül olsun 🙂 Sizler sorularım bildiğiniz site organik ziyaretçi arttırma yöntemleri varsa yazmayı unutmayın 🙂

ilgili Sorular 

organik ziyaretçi arttırma yöntemleri
Site ziyaretçi arttırma nasıl yapılır ?
Seo ziyaretçi Artırma nedir
aramadan gelen ziyaretçi nedir
Site trafik arttırma yöntemleri
Arama motoru optimizasyonu nedir
organik seo yaparak ziyaretçi arttırma
siteye organik ziyaretçi çekme nasıl olur?
ziyaretçi arttırma nasıl olur ?

Organik Ziyaretçi Arttırma Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Network Rehberi dedi ki:

  http://www.bayberkelektrik.com adresimize organik trafik çekmek istiyoruz. Gerekirse uygun fiyatlı reklamlarınıza göz atabiliriz yardımcı olabilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Hocam sizler satış yapmak için bir kurumsal web sitesi açmışsınız. Buraya da satış yapmak için de sadece reklam vermeniz gerekir. Sizlerin blog tarzında site olmadığı için bunu sizler facebook sayfası ile detekleyip duyurmanız gerekir. Reklam da verirseniz google tarzı reklamlara verin. Biraz bütçenizi zorlar ve sattığınız ürünü artıracaktır. Bu tip sitelerin satılına reklam yapabilirim ama okuyucularım senin satışına kaykı sağlamaz. Bu yüzden sizin için en mantıklısı Adwords ile google reklam vermeniz. Tekliflere göre fiyat verirler size tık başı para ödersiniz. Bence en uygunu bu şekilde olur. Blog sitelerinden sitenize sadece ziyaretçi gelir satış için çok azı geleceği için bence ben size sadece bu şekilde yardımcı olabilirim. Yani reklam yapsam da faydası olamyacaktır.

 2. Mücahit DOĞAN dedi ki:

  Faydalı bir yazı olmuş, benim de google’dan sonra en çok ziyaretçim yandexten geliyor. Yandex webmaster biraz karışık, kullanmak istedim ama biraz bocaladım, sonra da bıraktım 🙂

Sayfa başına git