Muhtar Maaşı 2018

Muhtar Maaşı 2018
tarihinde eklendi, 555 kez okundu.

Muhtar Maaşı 2018

2017 Yılında Muhtar Maaşında 2016 daki Kadar bir artış olmadı. Hükümetin asgari ücret artırmasından sonra Muhtar Maaşı da artmıştı. Bildiğimiz üzere bu maaşlar her yıl düzeyli olarak da artmaktadır. Bu yılda Ocak zammı ile beraber olan Muhtar maaşınu net olarak yazacağım. Bu yazımı da sonuna kadar okuyun. 2014 yılına kadar 400 küsrü lira olan Muhtar maaşı o yıl çıkarılan torba yasa ile tam iki katına çıkarıldı. Yani 873 TL oldu. O yıldan sonra artan maaşlar ile muhtar maaşları da arttırılmak istendi. Bu na bağlı olarak 2015 yılında Da 900 Civarında  olan muhtar maaşı 2016 yılında ise 1.000 TLnin üzerine çıktı.
   2016 da asgari ücrete yakın olan Muhtar maaşı İkinci yarıda tam olarak temmuz ayında 1.300 TL oldu.

Daha sonra bu maaşı Bu arada da yukarıda da dediğim gibi olan Hükümet zammı devreye girince bir anda 300 TL lik artış yaşandı. Bunun üzerine 2017 yılında ise Ocak zammı alan Muhtar maaşı şimdilik 1.404 TL Temmuz ayına kadar bu seviyede olacak. İlerleyen süreçte ise Temmuz ayı zammı alırsa tahminimiz Yaklaşı 1.500 TL ye yakın seviyede olacaktır. Bunun üzerine diğer maaşlara gelecek olan % 3 lük maaş zammı ve % 4 lük olarak ta enflasyon zammı gelecektir. Bu yüzden 1.500 civarı dedim O yüzden Maaşları bekleyenler galiba bu aydan sonra Maaşlara zamlı olarak almaya başlayacaktır.

Muhtar Seçimle gelen mahalle, köy, kasaba vs yerlerde ilerleyişi sağlayan Muhtarlar devletin en son kalesidir. Yani muhtarlar olağanüstü yetkilere sahiptir. Bunun içindr ki genelde millet muhtar olmak için birbirleriyle savaşır. Kanlı Bıçaklı olurlar. Sırf onun vermiş olduğu haklar ve beylik silahını  almaya hak kazandıkaları için birbiriyle çekişiyorlar. Muhtar olmak yani bu yüzden çekici. Muhtar Maaşı gerçekten muhtar olmaya sebep değil sadece amac yolunda verilen bir meslek. Asıl amaç yetki ve beylik silahı sahip olmaktadır.

Muhtar en çok ta gerçekten silah demek. Bu arada sizlere Muhtar Maaşı hakkında anlatacaklarım bu kadar. Sizde Zabıta Maaşı ve Başkomiser Maaşı ne kadar diye yazdığım yazılarıma bakabilirsiniz. Muhtarlar köyün belediyesi veya herşeyidir diyebiliriz. Köy meclisinin yöneticisi herşeyidir. Sizde belediye başkanı maaşını da merak ediyorsanız per onu da yazdım.  Size sadece Muhtar Maaşı 2017 yAzısını yazıp bırakmadım. Baya sizlere maaş konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Umarım yazımı beğendiniz. Bir sonraki maaş yazımda görüşmek dileğiyle.

Muhtar Maaşı 2018 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Bu sayede kamu,devlet gibi mevkilerde çalışanların maaşlarını da öğrenmiş oldum ben..(Bir de naçizane yazılarınızda imla kurallarında yapılan yanlışlar,okuma sırasında gözüme çok çarpıyor.Bilin istedim)

    1. admin dedi ki:

      Çok çok sağolun 🙂 Ben bazen mobil den de yazıyorum mobilden yazınca zorlanıyorum. Bakma durumum veya silme durumum olmuyor o yüzden ama dedim ya dikkat ederim bundan sonra söylediğiniz iyi oldu. Tekrardan çok sağolun 🙂

Sayfa başına git