Misafir Blogculuk Nedir? Nasıl Yapılır?

Misafir Blogculuk Nedir? Nasıl Yapılır?
tarihinde eklendi, 304 kez okundu.

Misafir Blogculuk Nedir ? Nasıl Yapılır ?

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte Blog yazarlığı denilen bir durum ortaya çıktı. Burada bilimsel ve teknik bilgi gerektirmeyen konularda blog yazarı istediği her hangi bir konuda istediği gibi serbest şekilde yazdığı yazılarla takipçi elde etmekte olduğu internette bulunan bir sohbet sayfasıdır. Son zamanlarda site yazarlığında çok yaygın bir akım haline gelen Misafir Blogculuk nedir? Bu yazımızda sizlere hem misafir Blogculuğun ne olduğunu açıklayacağız. Hem de her hangi bir siteye nasıl misafir blogcu olabilirsiniz bu konularda ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız.

İlk olarak Misafir Blogculuk nedir? Misafir blogculuk her hangi bir site içinde yer alan bir bloğa geçici süreliğine misafir olarak belirli ve belirsiz konular hakkında yazılar yazma işleminin yapılmasıdır. Böylece hem bloğu güncel tutmuş oluyorsunuz hem de diğer Blogcularla bir Network kurma imkanına sahip oluyorsunuz. Yani her iki tarafta bu işlemden karlı çıkmaktadır. Bir blogta neden Misafir Blogculuk yapayım sorunun yanıtı ise oldukça basittir aslında. Çünkü başka bir blogta yazacağınız yazılar sayesinde Backlink kazanmanız oldukça basittir. Bu Backlinkler sayesinde Google sıralamanız çok hızlı bir şekilde artabilir. Bu sayede yani başka kişilerin bloglarında yazacağınız yazılar sayesinde hem sıralamanız yükselirken hem de ilerde kendi bloğunuzu kurmaya karar verdiğinizde potansiyel ziyaretçilere kendini tanıtmış ve ve kendinize bir ziyaretçi profili oluşturmuş olursunuz

Misafir blogculuğunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise özgün yazılar yazmanız gereğidir. İyi bir misafir blogcu olmak için ise yapılması gerekenler oldukça basittir aslında. Burada siteyle alakalı yazılar yazmanız, okuyucuların dikkatini çekecek bir başlık ve içerik bulmanız, yeterince özgün olan yazılar yazmanız, daha önce hakkında defalarca yazılmış konular haricinde yeni konular hakkında yazılar yazmanız, yazdığınız konulara dikkat uyandıracak resimler ekleyerek görsel açıdan zenginleştirerek dikkat çekmeniz, kendi linkiniz dışında aynı blog içinde yine kendinizin yazdığı başka bir yazının linkini paylaşmanız ve daha çok yazınızın okunmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Misafir blogculuğun faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz: Öncelikle kendinizi tanıtmanıza fırsat tanıdığı için
potansiyel ziyaretçi sayınızı artırır. Backlink kazanmanızı sağlar. Bende Misafir Blog Misafir yazar kabul ediyorum. Benim İletişim Sayfamdan bana ulaşabilir Misafir Blogculuk yapabilirsiniz. Sitenize bağlantı gönderebilir etkili yazarak sitenize misafir çekebilirsiniz.

Kaliteli Backlink Veren Siteler adlı yazımızda da değindiğimiz gibi sitenize ne kadar Backlink gelirse o kadar hızlı değeriniz artarak ilerleyecek, ziyaretçi çekecek ve Alexa Sıralamanız Yükselecektir. Bende Bu dediklerimizi yaptıktan sonra hızlı şekilde yaklaşık iki ayda benim Alexa Sıralamam Yükselmeye başladı. Bunu yazıya bakınca da göreceksiniz. Backlink ve Misafir Blogculuk yaparak site değerinizi artırabilir ve reklam dahi yapmış olursunuz. Sizde gelişimi benim gibi yapma istiyorsanız amacınıza ulaşmak için Misafir Blogculuk, Özgün Yazı, Sosyal medya, Backlink,  site güncelleme, Düzenli yazı yazma yapmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede performansınız ve blog ziyaretçiniz artacak hatta kazanca bile dönüşecektir. Bu günkü Misafir Blogculuk adlı yazımdan sizler anlatacaklarım bunlardır. Merak ettiğiniz şeyler varsa eğer yorum olarak yazmayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git