Katar Televizyonu El Cezire’ye Saldırı

Katar Televizyonu El Cezire’ye Saldırı
tarihinde eklendi, 293 kez okundu.

Katar Televizyonu El Cezire’ye Saldırı

Katar Televizyonu El Cezire Televizyonuna siber saldırıda bulunuldu. Sadece televizyonun internet sitesi değil, sosyal hesapların hemen hemen tamamına saldırıda bulunuldu. Bundan sonra da Katar Televizyonu olan El Cezire Duyuru yapmak zorunda kaldı. Bu girişimlerin arttığı ve bunu da saldırı koruma sisteminin engellediği ve hala da girişimlerin devam ettiğini duyırdular. El cezire Televizyonu Katar devlet başkanının bu İran meselesindeki tutumu sebebiyle eleştirilmişti. Hatta bütün arap devletleri bunu kınayarak karşı safta birleşmişlerdi.

Bildiğimiz üzere bu yaşananlardan sonra da Katar  Televizyonu El Cezire ye de bu girişim başlatıldı. Bu girişimi üstlenen grup veya heacker grubu bulunamadı. Benim tahmin israel devleti heackerleri bunu yapmış olabilir. Katar orta doğuda sevilmediği için israel (israil)  bu girişimde bulunmuş olabilir. Katar Televizyonu olan El Cezire Tüm sosyal hesaplarında siber saldırıya uğramakta olduklarını yazdı. Şimdilik saldırılar sadece girişim halinde de ilerleyen süreçte ne olur bilemiyoruz. Ama dedim ya Katar Devlet başkanının tavrını eleştiren batılı devletler bunu yapmış veya yaptırmış olabilir. Amerika Birleşik Devletlerinin bunun arkasında veya desteğinde olmadığı bir dünya düşünemiyorum.

Muhakkak ki  Katar Televizyonu internet sitesi ve sosyal hesaplarına Yani El Cezire ‘nin full hesaplarına saldıranlar bunun ardından göz dağı vermeye çalışıyorlar. Buna da boyun eğmeyen bir liderleri var zaman ne gösterecek bilinmiyor. Birde Sadece Türkiye Katar için destek veriyor. Bütün devletler Özellikle de Arap devletleri bu konuda ayrışmış durumdalar. İnşallah tekrar birlik için en azından savaş halinde olmadan durulur. Orta doğu ve Doğu afrika yada Aşağı Asya ülkeleri karışık durumda ve alevlenecek durumdan korkuyorlar. Katar da sorun olabilecek devletlerden birisi olarak biliniyor. Bakalım Katar Televizyonu olan El Cezire için siber saldırılar devam edecek mi bekleyip göreceğiz.  Gelişmeleri Nuri ÖZKAN  adresinden güncel ve anlık olarak takip edebilirsiniz. Katar Televizyonu El Cezire’ye Saldırı – Nuri Özkan Kişisel Blog

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git