İOS 11 ve Android Nougat

İOS 11 ve Android Nougat
tarihinde eklendi, 228 kez okundu.

İOS 11 ve Android Nougat

Yapılan konferanslarda konuşulan tek şey bu. Android gidişat nereye diye söylentiler ortalıkta dolanmakta. Bende bu haberlere baktıktan aomea sizlere bununla ilgili bir yazı yazmak istedim. Gerçekten sonradan iPhone tanışmış bir insanım. Bir ara Android bir ara Windows derken son olarak ios sürümüne geçtim. İos sürümü olarak da şu anda yapı numarasını bilmediğim sanırsam İOS 10.3.2 yüklü son haline baköadım. Ama ben ios yüklü telefona geçmeden gerçekten diğer telefonları överdim. Fakat şimdi anlıyorum ki gerçekten Android ve Windows Övülecek telefon değillermiş. Yani diyeceğim o ki iPhone alana kadar ben telefon kullanmıyormuşum. İOS 11 de şu an en son alınan iPhone için beta halde bulunan güncellemenin son sürümü. Android Nougat ise Android 7 olarak bilinen en son sürümdür. Şimdilik kullanım oranlarına bakarak kıyas edecek olırsak bile şu an İOS kullanıcısı hatta 11 sürümü beta kullanımında olmasına rağmen ezici bir çoğunlukta bulunuyor.

İos Sistemi

İOS 11 ve Android Nougat karşılaştırılmayacak derecede birbirlerinden uzaklar diyebilirim. Yani İOS beta olmasına rağmen Android Nougat sürümünü yeni bile satın alan beta kullanıcısı filan da dahil sayılar birbirine çok uzaklar. Resimde olan Andorid Nougat Sürümü ile ios 10 sürümü karşılaştırılmış ve ios 10 dan sonra birde ios 11 yapmış ama Android Nougat sürümü hala piyasa da sadece Android ürretilen telefonlar da dahil yeni çıkanlarda piyasa da sadece %7 lerde bulunmakta. Bizde derin bildiğimiz mevzular olmasa  dahi bildiklerim şu yönde. Android kan kaybetmeye devam ediyor. İOS ise yani Apple kendini iyice kanıtlamaya daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Bu uğurda da çalışmaları devam ediyor. Ki haketme meselesi olarak dahi bakarsak hak ediyor.

Android Sistemi

Google sistemi olan Android sitemi teknoloji olarakbiraz daha basit kalacak rakibi olan ios a bir bir boyun eğmeye başlıyor. Yine pazar liderliğini elinde bulunduran Android ile tek başına İOS sürümünde telefon yapan Apple baş etmeyr çalışıyor. iPhone gibi bir telefon üreterek bu kadarbaşarıyı elde etmek mümkün değil. Fakat Apple bunu başararak tarihe adını yazdırdı. Sizde iOS kullanıyorsanız veya Android herhangi bir sürümünü kullanıyorsanız yorum yapabilirsiniz. İOS 11 çıksa diye bekleyen iPhone kullanıcılarındanım. Gerçekten ios 10.3.2 olduğu sürüm bile çok iyi bir kullanım sunuyor bana ama gelecek olan sürüm yani İOS 11 mobile işletim sistemi de bundan daha iyi çıkacağa benziyor. Bu yüzden de ben bu sürümü beklemekteyim. İOS 11 in resmî güncellemesini beklemekteyim. Beta olarak telefona kurmamayı gelen orijinal güncellemeyi almayı düşünüyorum. İOS 11 ve Android Nougat sürümünü kıyaslama bile yapamıyorum. Ki zaten Nougat hakkında piyasa da belirgin geçen birşey olmadığından telefon üreticileri dahi bu konudan bihaber diyebilirim.

İOS mu? Android mi?

Sizde eğer Android ve İOS arasında seçim yapmakta zorlanıyorum diyorsanız bu yazımdan sonra iPhone alın asla pişman olmazsınız. Ben de şimdiye kadar boşuna diğer telefonlardan kullanmışım diyorum kendi kendime. İyi ki iPhone almışım diyorum. Sizde illahi ben dedim diye almak zorunda da değilsiniz sadece tavaiye ettim. Kalkıp ben Apple dan parada kazanmıyorum. Ama dedim ya Samsung ve diğer üreticilerin kullandığı Android sürümleri her firma tarafından yapıldığı için bir nevi demode olmuş durumda. Bende buna istimadan aldığım bu yazıda da sizlere onu anlattım.

Android ve Windows birazcık kendisini yenilemede eksik kalırken İOS kendisini daima güncel tutarak ilerlemeye devam etti bu sayede de kazanımlarını artırarak kendi adımlarını sağlam attı. Bir adım atarken diğer adımın yerini hazırladı. Çıktığı basamağa dönmemek için ise o basamağa kilit vurdu. Bu da daima kazanmayı getirdi. Ve sadakati bu da marka sadakatinn ortaya çıkardı. iPhone alanla bir daha iPhone aldı yenisi çıktıkça aldı bende aldım. Ki beğendim hiç bir sürüm bana ios kadar güzel ve akıcı gelmedi. Bende geldim ios a kolay kolay da vazgeçmem.

İOS ile Android in savaşını, ios 11 ile Android Nougat ‘ın savaşını şimdilik ios kazanıyor, İPhone kazanıyor, Apple kazanıyor. Sözlerimi sınlarken de sizler için yazdığım iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak adlı yazıma bakmanızı tavsiye edyorum. Belki olurda iPhone almaya karar verirseniz buradan başlaya bilirsiniz. En son çıkacak olan söylentilerinde ufaktan doğrulandığı iPhone 8 ile başlamanızda fayda vardır demek istiyorum. Dilerseniz ben Android seviyorum ben hala Android sürümde kalmak istiyorum diyorsanız da yakın zamanda çıkacak olan LG G7 Özellikleri adlı yazımıza bakabilir beğenirseniz özelliklerini çıkınca satın alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git