Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan 5 Şehir

Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan 5 Şehir
tarihinde eklendi, 267 kez okundu.

Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan 5 Şehir

Dünyada en hızlı interneti kullanan 5 adet şehir seçtim. Normald bu bizim ülkemizdeki hızın beş katı filan hıza denk geliyor. Dünyada en hızlı internetin kullanıldığı bu 5 şehir gerçekten interneti için olsa bile yaşanöaya değer. Zaten sayacağım bir kaç şehirde de yaşanacak güzellikte şehirler bence sizde bu şehirlere interneti için gelmeyi düşünün. Olurda bir gün internetimiz olmasa bu güzel şehirlere gitmeyi düşünün bence. Sözlerime başlamadan Dünyanın En hızlı internetini kullanan 5 şehir seçmiş bulunuyorum.  Bu şehirleri seçerken de gerçek ve kullanım verilerini hesaba katarak seçtim. Hadi şimdi hızlı interneti kullanan şehirleri tanımaya geldi.

1) Seul

Seul en iyi internetin dünyadaki en hızlı olduğu şehir diyebiliriz. Tamı tamına bir internet orada hızını tamı tamına 26.1 Mbps hıza çıkıyor.  Bu ortalama olduğu için bu seviyede internet hızı bulunmakta. Bazı kullanıcılar ise tam 1.5 Gbps hızı gördükleri de oluyormuş Seul en iyi internet olan şehirlerden birinci sırada gösterdiğimiz şehir ünvanını almış bulunuyor. Güney Kore’nin başkenti olan bu şehir teknoloji ile zaten çok iç içe olduğu için gayet normal de geliyor olabilir bize. Bir diğer şehrimiz ise

2) Hong Kong

Çin Halk Cumhuriyetinin en büyük şehirlerinden olan Hong Kong En hızlı İnterneti kullanan 2. Şehir olarak Hong Kong çıkan raporda ise 21.9 Mbps hıza ulaşmış bir ortalama internet kullanımı bulunmakta.  Bu şehirde de yaşamak isterdim. Ve Çinde yaşanacak yer olarak ben bu şehre giderdim.

3) Singapur

Singapur şehri sıralamaya göre 3. Sırada bulunan hızlı internet kullanan şehirler arasında olmayı başardı. 20.2 Mbps hıza ulaşan ortalama internet hızı bu şehri bir adım geriye atmış durumda. Bu hızlar dediğim gibi genelde ortalama olduğu için çok kötü olan internet kullanıcıları bu ortalamayı düşürmekte. Yine de gayet iyi bir hıza sahip ortalama şehirlerin nufusu milyanların üzerinde olduğu için gayet güzel bir ortalama olarak söyleyebiliriz.

4) Tokyo

Tokyo Japonya ‘nın göz bebeği bir şehir olarak hızın en fazla olduğu 4. Sırayı kapan Tokyoya verilmiş. Şu an tokyodaki ortalama internet hızı 19. 6 Mbps hıza sahip olarak şimdilik 4. Sıradadır. Tokyo japonyanın bir şehri olduğu içinben japonyatı 1. ve 2. Sırada olur diye bekledim. Ama dedim ya yine de bu sıralama da iç açıcı durumda. Japonya zaten teknolojinin gözde şehri olarak zaten adlandırılıyor. Fakat dedim  ya bu hızda ortalama hız olduğu için gayet güzel durumdadır.

5) Tayvan

Dünyanın En hızlı internetini kullanan Son şehir de yani 5. Şehir de Tayvan şehri oldu. Tayvan Şehir mi değil Ülke ama ben bu yazımda ortalama olarak Şehir gibi aldım. Buradaki internet hızı ise 15.6 Mbps hız ile yine de en hızlı olan şehirlerden biridir. Dünyanın en hızlı internetini kullanan 5 şehir seçtim. Bu şehirler gerçekten de interneti için gidilecek ve görülecek yerlerden olan 5 adet şehir hadi bakalım.

Tavsiye Yazım: LG G7 Özellikleri

İnternetin önem kazandığı bu yıllarda, hızında önemli olduğu bu şehirler internet deneyimini çok iyi bir hızla sunuyor. Bu yüzden indirme hızı önemli bir etken olmuş. Film ve Dosya indiriminin arttığı bu yıllarda gerçekten de Hızlı internete ihtiyaç doğuyor. Bizde bakalım ülkemizde gerçekten bu hızı kaç yıl sonra yakalayacağız. Hadi bekleyip görelim. Bu tip Haberlere ve gelişmelere bakmak için Nuri ÖZKAN blog sitesini takip edin.  Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan 5 Şehir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git