Çevik Kuvvet Maaşı 2018

Çevik Kuvvet Maaşı 2018
tarihinde eklendi, 1.066 kez okundu.

Çevik Kuvvet Maaşı 2018

Çevik kuvvet Polisi Maaşı Ne Kadar? Çevik Kuvvet polisi Kaç Lira maaş alıyor? 2017 Çevik Kuvvet Polisi maaşı ? Ne Kadar? çevik Kuvvet Polisi Ne İş Yapar? Çevik Kuvvet Maaşları 2018?

Çevik Kuvvet Maaşı 2018 yılında hem ocak hemde Temmuz zammı alacak. Bu aylardan sonraları arkadaşları yeni maaşlar beklemektedir. Polis maaşları  çalışma şartlarına göre gayet az olmasına rağmen yine de tercih edilen mesleklerden birisidir. Polis maaşı 2017  yazımda polislerin aldığı maşı merak edenler bakabilirler. Sıra geldi Çevik Kuvvet Polisi Maaşını sizlere söylemeye. Arkadaşlar polis maaşlarında olduğu gibi yıla, kademeye, dereceye, aile ve evliliğe (çocuk sayısı eş çalışma durumu filan) bunlara bağlı olarak Çevik kuvvet maaşları da değişkenli göstermektedir.

Çevik Kuvvet Polisi Maaşı 2018 tam olarak bekar birisi için ve yeni başlayan çevikkuvvet polisi için geçerli hesaplamayı yapıyorum. Yazımızı okumaya devam edin. Dediğim şartlarda bekar ve yeni başlayan bir Çevik Kuvvet polisinin Maaşı net olarak 3.507 TL + Terör parası (ortalama)  250 TL ve artı Jop ve kalkan parası 140 TL birde biber gazı parası da 40 TL alan çevik kuvvet polisleri tam olarak  3.937 TL almaktadır.

Buna temmuz zamını da eklemedim. Şimdilik bu ocak zammı dahil hesaplanmış çevik kuvvet polisinin aldığı maaştır. Buna yakın zamanda ise Temmuz zammı ve enflasyon zammı eklenecek. O zaman tahminlerime göre % 3 Temmuz zammı % 4 enflasyon zammı verilirse toplamda  243 TL lik artışla Çevik Kuvvet maaşı tam olarak 4.180 TL olacaktır.

Bu son olan Temmuz zammı hesaba katılırsa olacak olan tutardır.
 Bu tutara  ek evli  veya iki çocuk sahibiyse üzerine yaklaşık 200 TL artı birde meslekte eski kıdemli polis ise de 200 TL de oradan alacaktır. Bu maaşı 10 yıllık bir polis memuru 4.500 TL ye tamamlamaktadır. Sizler bu şartlara gaz yerim olaylara giderim diyorsanız buyrun gelin polis olun. Bu uğurda vatan uğrunda meslek yapmak isteyenler için yapılacak mesleklerden birisidir. Yeni Başlayan Komiser Yardımcısının Maaşı Ne Kadar ? onları öğrendikten sonra da çevik kuvvet ne iş yapar size onu anlatacağım.

Çevik Kuvvet Polis Ne İş Yapar ?

Çevik Kuvvet Polisi ne iş yapar diye sorular gelmekte. Bende bu soruya cevap vereyim yazımın devamında. Çevik Kuvvet Polisi toplumsal olaylarda ve kalabalık bir yürüyüş veya kalabalık karşılıklı gruplarda müdahale gerektiren durumlarda olaya giren polistir. Maçlar şehit cenazeleri vs büyük konularda da güvenlikten sorumlu kısımdır. Hazır kıta bekler ve verilecek emirle hep birlikte hareket ederek müdahaleye başlarlar. Çevik Kuvvet Polisi birbirinde bağımsız hareket edemez. Bizde bu olaylarda genelde toplu durmasından gerçekten de gururlanıyoruz. Aynı anda yürüyerek korku vermektedirler.

Polis olan bir bireyin gittiği şehirde Çevik Kuvvet Polisi  olması muhtemeldir. Eksiklik varsa orada başlama yapılır. bir kaç yıl durduktan sonra kadroya çekilirler. Bu arada 20. dönem sonuçları açıklan dı mı ? Çekilmeden önceki hayatları daima toma ve bu yürüyüşlerle olaylara müdahaleyle geçer.

Çevik Kuvvet Maaşı da bu durumda az bile olmaktadır. Yeri gelince gaz yiyecek yeri gelince de taş sopa ama bozulmadan müdahale edecektir. Çevik Kuvvet Polisi  bunları yapmaktadır. Bu arada bir Baş Komiser Ne Kadar Maaş almaktadır bunu da bu yazımda bulabilirsiniz. Dediğim gibi bu arada kısa not genelde kronik rahatsızlıkları olan polisleri buraya vermemektedirler. Alınacak gaz veya darbeler ölümlere şehit olmalara sebep olmasın diye bu önlem alınmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git