Başkomiser Maaşı 2017

Başkomiser Maaşı 2017
tarihinde eklendi, 390 kez okundu.

Başkomiser Maaşı Ne Kadar 2017 ?

Başkomiser Maaşı gelen en son ocak zammı ile birlikte bir hayli iyi hale geldi. Başkomiser Maaşı 2017 Polis memurlarının ham olarak 3.507 ₺ lira olan maaşına ek ödemelerle 3.750-4.000 ₺ lira arasında değişiyordu. Komiser yardımcısı maaşı da bu seviyedlerdeydi şimdi ise yazımda Başkomiser Maaşı 2017 kaç lira ondan bahsedeceğim. Bir başkomiser maaşı 2017 yılında tam olarak 4.250 ₺ lir ve buna gelen ek ödemelere ile tam 4.509 ₺ lira olmaktadır. Bunu birde kademe, evlilik ve çocuk parası da eklenince 4.700 ₺ liradan fazla olmakta. Yani yeni başkomiser olmuş bekar bir kişi tam olarak alacağı maaş 4.509 ₺ lira olarak biliniyor.

Başkomiser rütbe olarak Amirden bir altta ve komiserden üstte yer almaktadır. Amirliğe geçişin son adımıdır. Bu da karakolda ilçe karakollarında amir olmak için son adımdı. Şu şartlarda rütbe olanağı biraz daha değişti ama bu durum atlatılınca eski haline dönülecektir. Yani Başkomiser rütbesi tatmin edici bir rütbe diyebiliriz. Bu yüzden hep merak edilen souya cavep verdim. 2017 Başkamiser Maaşı Ne Kadar ? diye merak edenler 4.509 ₺ olmaktadır.  Bu da polis ve emniyet teşkilatında iyi bir rakama yekabül ediyor. Fakat çalışma be mesainin karşılığımı bence hayır. Değil tabiki. Mesai saatinin fazla olmasına rağmen onların sadece ham maaşlarını alması gayet üzücü bir durum.

Yani mesai saatleri hiçbir şekilde maaş katkı sağlamıyor. Ama en çok mesai de polisler tarafından dolduruluyor. Kimi zaman 240 saat ve kimi zamanda bu saatin üzerinde bir çalışma saatine sahipler. Ortalamaya verdiğiniz zaman verilen para en düşük orana sahip olduğunu göreceksiniz. Ama yine de şükür demek gerekiyor. Bu yazımızda da Başkomiser Maaşı 2017 adlı yazımızda başkomiserlerin aldığı maaş miktarına değindik. Komiser Yardımcısı Maaşı 2017 Ne kadar diye merak ediyorsanız yazımızda da değindim. O yazımıza bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git