Alexa Sıralama Yükseltme

Alexa Sıralama Yükseltme
tarihinde eklendi, 413 kez okundu.

Alexa Sıralama Yükseltme

Bu yazımızı okuyan bazı okurlarımızın aklına ilk olarak bu “Alexa” denilen şey tam olarak nedir ki sorusu gelecektir. Öncelikle bu sorunun cevabıyla yazımıza başlayalım. Alexa sıralaması, sizin kendi verilerinizi paylaşmış olduğunuz sitenizin diğer bir çok siteye göre hangi sıralamada olduğunu sayısal verilerle gösteren bir ölçüm çeşididir. Bu Alexa sıralaması sizin sitenizin almış olduğu ilgiyi, ziyaretçi sayısını değil ayrıca diğer sitelerinde ilgi ve ziyaretçi sayısının oranlarıyla ilişkili bir durumdur.  Alexa Sıralaması Nedir ?

Alexa sıralamasının ölçülmesi ise şu şekilde gerçekleşmektedir. Alexa sistemi sadece sizin değil tüm sitelerin son 3 ay içerisindeki ziyaretçi sayısı ve sayfa görüntülenme sayılarının ortalamalarını hesaplar. Bu son 3 ay içerisinde en çok görüntülenen ve en çok ziyaretçisi olan site bu sıralamada birinci sırada yer alır Alexa sistemi sitelerin sıralamasını nasıl yapar? sorusunun yanıtı ise şu şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle sahip olduğunuz sitenin tekil ve çoğul ziyaretçi sayısına bakılmaktadır. Siteniz içerisinde geçirilen zamana ve siteye giriş yapanların siteden ayrılma sürelerine bakılmaktadır. Özellikle son 3 ay içerisinde yapılan toplam sayfa görüntüleme sayısına bakılır. Sitenizin arama motorundaki kalitesine ve siteniz hakkında yapılan olumlu, olumsuz yorumların sayısı ve oranlarına bakılarak sıralamanız yapılmaktadır. Alexa Kapandı mı?

Alexa sıralamanızı arttırmanın / yükselmenin birkaç yolu

Sitenize araç çubuğu ya da Fire Fox Search eklentisini yükleyin. Bu ziyaretçilerinize olumlu faydalar sağlayacak bir adım olacaktır.Sahip olduğunuz siteye kesinlikle Alexa rank widget yerleştirin. Böylece Alexa bunu göz önünde bulunduracaktır. Çevrenizde bulunan kişilere Alexa kullanmaları için ikna etmeye çalışın. Bulunduğunuz ortamda kendi bilgisayarınız haricinde de bilgisayarlar var ise bütün bilgisayarlara Alexa Toolbar ya da Firefox eklentisini kurun. Bu sayede sitenizin rant sayısı artarak yükselebilirsiniz. Bu arada Alexa Sıralaması Neden Önemli adlı yazıma bakıp Alexa hakkındaki düşüncelerimi okuyabilirsiniz.

Çevrenizde bilgisayar kullanan kişilere sitenizin Alexa profilini incelemelerini rica edin. Bu durum kesinlikle puanınızın artmasını sağlayacaktır. Alexa sistemi hakkında sitenizde olumlu içerikler içeren yazılar yazın. Bu da kesinlikle puanlarınızda inanılmaz yükselmelere yol açacaktır. Sahip olduğunuz site içinde kesinlikle Alexa yönlendirmesi kullanın. Yerli ve yabancı sitelerde gezinin ve bu hesaplarda sitenizi tanıtacak yazılar yazın.

Alexa Sıralama Yükseltme adlı yazımızın sonuna gelirken sözlerimi bir soru ile sonlandırmak istiyorum. Vereceğim adresten kendi sitenizin de Alexa Sıralamasına bakabilirisiniz.

http://www.alexa.com/siteinfo/nuriozzkan.com

yukarıdaki adrese gidip benim sıralama bakabilir yada kırmızı yazan yeri silip kendi sitenizi yazabilir Alexa Sıralamanız’a bakabilirsiniz.

Alexa Sıralama Yükseltme Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Adsız dedi ki:

    Büyük sitelerin gözünde hiç bir değeri olmayan sadece türk webmasterlerin önemsiz birşey'e önem verdikleri sıradan bir sistemdir. yani gereğinden fazla boş bir sistem diyebiliriz. gerçi bunu yeni yetmeler veya işinde profesyönelleşmemiş webmasterlar anlamaz.. büyük reklam firmaları bile alexa'ya bakmıyor direk google analytics raporlara bakıyor. boş yani fazla takma

    1. admin dedi ki:

      hocam değer işte dolaylı olarak buradan ölçülüyor. Reklam firmaları bu sıralamaya göre reklam veriyor yalnız. Çok büyütmeye gerek yok ama ilgilenmek de lazım. Değerli yorumunuz için sizlere teşekkür ederim

Sayfa başına git