Advertorial İçerik Nedir?

Advertorial İçerik Nedir?
tarihinde eklendi, 398 kez okundu.

Advertorial İçerik Nedir?

Öncelikle Advertorial içerik nedir? bunun tanımıyla başlayalım. Advertorial içerik aslında bir çeşit reklam verme türüdür. Bu sistem internet günümüzdeki kadar yaygınlaşmaya başlamadan çok daha önce reklam piyasasına girmiş olan bir sistemdir. Advertorial reklam 1946 yılında kullanılmaya başlanan bir sistemdir. Bu tarihte dergi ve gazetelerde herkese ulaşılması sağlanmıştır. Tam anlamıyla bakıldığında Advertorial içerik, internet, dergi, gazete gibi halka kolayca ulaşabilen ve haber niteliği taşıyan reklamlar olarak tanımlanabilmektedir. Bu reklamların televizyonda yayınlanan reklamlardan farkı ise görüntüden çok reklam metinlerinin öne çıkmasıdır.

Bu reklamlarda yazılan metinler daha kapsamlı bilgiler veren makale tarzında yazılarak reklamı veren kurumlar, bu kurumların ürettiği ürünler ve kurum çalışanlarının nitelikleri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Bu reklamlar daha çok haber niteliği ve görünümü taşıdığından çoğu okur bunların birer reklam değil tanıtıcı makale olduğunu anlamaktadır. Bu yazların birer reklam olduğu anlaşılsın diyerek de metin sonlarına Advertorial içerik ya da bu bir ilandır ibareleri eklenmektedir.  Sizde Reklam vermek ve tanıtım yaptırmak için Reklam Sayfamıza girebilirsiniz.

Advertorial Reklam Hakkında Daha Fazla

Advertorial reklamların makale içeriğinde olması insanlarda reklam algısını yok ederek zaman kaybının olmadığına ikna eden bir bilgilendirme yazısı hissi uyandırmaktadır. Bu sayede okuyucular makale okuduklarını düşünürken aslında reklam dünyasının içine girmektedirler. Böylece reklam verenlerin de amaçları sağlanmış ürün satışlarının artması sağlanmaktadır. Advertorial reklam için genellikle teknoloji çağının ilerlemesi nedeniyle internet ortamında kullanılmaktadır. Çünkü günümüzde hemen hemen herkes internet kullanmaktadır. Böylece reklamı veren şirketler hem daha uygun ücretler karşılığında reklam vermiş oluyorlar hem de daha çok kişiye ulaşmış oluyorlar.
Advertorial içerik içerisinde verilmek istenen reklam doğrudan tüketiciye sunulmamakta öncelikle tüketicinin dikkatini çekecek olan yazılar şeklinde sunulmaktadır.

Bu reklam çeşidi sayesinde hem tüketiciye ürün sağlamak ve okuyuculuk oranının artmasında fayda sağlanırken hem de ürünü ortaya sunan şirketin reklam elde etmesi açısından fayda sağlayan bir sistemdir. Ancak bu reklam çeşidinde önemli olan nokta yazılan yazıların son derece dikkat çekici, sıkıcı olmayan ve kaliteli olmasıdır. Bu şartlar sağlandığında reklamı yapılan ürüne geri dönüşüm oranı maksimum seviyeye çıkabilmektedir. Günümüzde kullanılan en önemli reklam türlerinden biri olarak reklamcılık sektörüne adını yazdırmış olan bir sistemdir.  Sözlerimi Burada sonlandırırken de bende Advertorial Reklam yapıyorum. Sizde sitenizden kazanç sağlamak için kendiniz Google Adsense Reklam Başvurusu Yapmak isterseniz Benim buradaki yazıma bakabilir sonrada başvurabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git