2017 Enflasyon Zammı Ne Kadar ?

2017 Enflasyon Zammı Ne Kadar ?
tarihinde eklendi, 290 kez okundu.

2017 Enflasyon Zammı Ne Kadar ?

2017 yılı Temmuz ayına kadar olacak diye beklenirken zammı ne kadar olduğu belirlendi. Zamdan yaralanacaklar maaş durumlarına göre artış alacaklar. Bende sizlere bu yazımda maaş artışının yüzdelik olarak nasıl olacağını ve Temmuz zammıyla birlikte ne kadar maaş artacağınız hesaplamanıza yardımcı olacağım. Bu arada sizlere merak edilen Milletvekili maaşını  yazdım. Yazımıza bakmayı unutmayınız.

2017 yılında zaten Temmuz zammı sabit olacağından dolayı onu direkt olarak %3 yazıyorum. Bu değişmeyecek olan zam miktarıdır. 2017 yılında toplamda %6 zam olur maaşlara, bu zam Ocak ayında %3, Temmuz Ayında %3 yansıtılır. Bu yıl belirlenen rakam ise %4 oldu. Yani Temmuz Zammı %4 olacaktır. bu artışı da piyasaya bakarak yaptılar. Artı buna ek olarak başlık sebebimiz olan enflasyon zammı da eklenecektir. Bu zamma ek olarak belirlenen enflasyon zammı Temmuz Ayında ne kadar sizlere onun miktarını yüzdelik olarak yazacağız. 2017 Temmuz ayında Memur ve işçilere verilecek olan Enflasyon zammı %3.48 olacaktır.  Bununla beraber ise toplamda Toplamda bir memur maaşına toplamda %7.48 lik artış yapılacaktır. Bu da hem memur hem işçi hemde emeklilere yansıyacaktır.

Memur enflasyon zammı ne kadar ? Diye bazen okuyucularımız sormaktadır. Bende onların sorularını yanıtlamak için güncelleme yazıları yapıyorum. Temmuz zammı ne kadar? Temmuz enflasyon zammı ne kadar? 2017 enflasyon zammı ne kadar soruları gelmekte. Bende araştırma yaparak sizlere naçizane bilgiler aktardım. Zam konusunda benimde görüşlerim var. Bu zam gerçekten geç kalmış bir zamdır. Enflasyon zammı gerçekten maaşlara eklenmelidir. Bu düzeyde ekonominin almış olduğu artış vs sebepleri, gerek olaylar hain darbe girişimi vs den sonra belli işler duraksadı buna bağlı olarak ekonomik denge değişti.

Buna bağlı olarak da Enflasyon rakamları oynadı. Bu yüzden memur, emekli, işçi ve asgari ücret alan çalışanlara maaş zammı yapılması gerekmektedir. Sizlere maaşlar ile ilgili bir çok yazı yazdım. Kim ne kadar maaş alıyor kim ne kadar zam aldı. Kim ne ikramiye aldı hepsiniz sizlere paylaştım. Şimdilik memurlar,  emekliler ve işçiler için verilecek enflasyon zammı hakkında detaylı bilgiler paylaştım. Sizlerde ilave sorularınız ve eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmından ekleyebilirsiniz veya sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git