20. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

20. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
tarihinde eklendi, 320 kez okundu.

20. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

20. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? diye bir hayli sorular gelmekte. Bende bu Google aramalarında buna şahit olunca bu konuyu araştırıp detaylı bir yazı yazmak istedim. bunu da gerekli bilgi ve birikim birde belli yaşanmışlıkların tecrübenin vermiş olduğu bilgilerle yazıyorum. Bildiğimiz gibi son iki yılda toplamda alınan Polis Personel sayısı 20.000 oldu ve bunun üzerine ise bir tane 10.000 Pomem daha alacaklarını İçişler Bakanı’mız bizzat kendisi 10.000 Yeni Polis Alacaklarını  açıklamıştı. Bundan sonra da 2500 kişi de PMYO alacağını açıklaması üzerine bir hayli personel açığı kapanacak gibi görünüyor. 20. Dönem POMEM alımı da bu personel alımından birisidir. 20. Dönem POMEM alımı 10.000 adet Polis memeuru alımı yapılacak.

Bunun yine 1.000 kişisi bayan 9.000 kişisi de erkek olacaktır. Bu sayede hem erkek hemde bayan personel azlığı yaşanmayacaktır. Şimdilerde 20. Dönem POMEM mülakatları devam etmektedir. 8 Haziran 2017 itibariyle mülakatlar bitecek olup artık sonuçların açıklanması beklenecektir. Bizde bu gün bu sorduğunuz 20. Dönem POMEM Sonuçları ? sorusuna cevap vereceğiz. 20. Dönem POMEM lisans ve yüksek lisans mezunlarına tanınan bu müracaata aşırı başvuru olmadığından dolayı bir kaç gün daha uzatılmıştı. 20. Dönem POMEM bu yüzden Polis olmak isteyenler için Büyük şans demektir.  20. Dönem POMEM Adaylarının Dikkatine

 Gelelim 20. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı mı? sorusuna bu gün sizlere şunu demek istiyorum ki Polis alımı mülakattan sonra en az 20 gün bekletmektedir. Bunu kendisine adet haline getiren Polis Akademisi Daire Başkanlığı her zaman en az 20 gün beklettikten sonra açıklamaları yapıyor. Bu zaten 20 günün üzerine bir kaç gün daha çıkıyor. Bilgi ve yaşanmışlıklardan yol çıkarak 20. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak  diyenlere benim tahminim Bayramdan sonra açıklama olacaktır. Yani Temmuz 1 gibi açıklama olmuş olacaktır. Ya da bir kaç gün içinde olabilir. yani 01-05 Temmuz 2017 arasında açıklama bekliyorum. Yani 20. Dönem POMEM sonuçları 01 temmuz ile 05 Temmuz 2017 tarihleri arasında açıklanması muhtemeldir.

20. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Bende bu karara eski dönem olan 18. Dönem POMEM sonuçlarını yaklaşık 25 gün filan beklettikleri için bunu da bekleteceklerdir. 20 Dönem POMEM de dediğim tarihlerde açıklanabilir. Kesin olmamakla birlikte büyük derecede tahminim bu tarihtir. Şİmdi de 20. Dönem POMEM  için heyecanlanan ve Mülakat ve yeterlilik sınavını geçen arkadaşlar şimdiden sabırsızlanmaya başladı bile. Bakalım gelecek günler bu arkadaşlarımıza neler getirecek. Hep birlikte göreceğiz. Bu arada giren herkese başarılarımı dilerim. Umarım hak edenin kazandığı bir Polis alımı olur. Mülakat sonuçlarını da fazla merakla beklemeyin. Erkenden beklerseniz zaman size çekilmez ve geçmez gelecektir. Tavsiyem budur. Şimdiden yeni adaylarımıza başarılar dilerim.  Ve soru ile kapatmak istiyorum .

mülakat sonuç açıklama ekranından yapabilirsiniz.
https://www.pa.edu.tr

Soru: Mülakata giren arkadaşlarımız Spor ve KPSS puanlarını yazsınlar. Polis olmak için şanslarını ölçelim. (Herkes yardımlaşarak sıralama ve puana göe bir nevi kendinizi ölçmüş olursunuz)
  20. Dönem POMEM için Spor ve KPSS Yorumlarınızı Bekliyorum

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git