Yeni Kimlikleri Hala Almadınız mı

Yeni Kimlikleri Hala Almadınız mı
tarihinde eklendi, 454 kez okundu.

Yeni Kimlikleri Hala Almadınız mı?

Yeni kimlikleri hala almadınız mı diyenler oluyor. Bazen şikayetler filan duyuyorum. Bazen güzel değil filan diyenleri duyuyorum. Beklentiniz nedir acaba? soruyorum sizlere ne olması gerekiyor. Biraz isyan gibi yazıyorum ama kusura bakmayın. İsyan algılamayın. Ama çok iyi bir kimlik yapısı ve görünüş olarak göze hoş gelen yapısını plânlamışlar. Ben çok beğendim. Yeni kimlik kartlarından çok memnunum. Ben görünüş olarak arkadaşımda gördüm. Bende randevu verdim. İnşallah gelecek sizde randevu verecekseniz eğer Buradan başvurabilirsiniz. Ben size başvuru için tavsiye ediyorum. Harika olacağını zaten bekliyordum. Ve birde eski kimlikleri kibar bir şekilde cüzdana koyamıyorduk. Şimdi kredi kartının girdiği bütün yerlere o da girecek yeni kimlik kartı olarak her zaman yanımızda taşıma durumu da rahat olacak. Eski kimliği aşırı büyük olduğundan dolayı fazla gezdirmeye özenmiyorduk.

Yeni kimlik kartları almak size de kolaylık sağlayacak. Kesinlikle daha rahat kullanımı olacağına inanıyorum. Randevu verdim. İnşallah bir haftaya alırım. Biyometrik fotoğrafları vererek bir kaç gün bekleyerek kimlik basımını ve 16 liraya yakın bir vergiyi ödeyerek sahip oluyorsunuz. Bu arada Biyometrik Fotoğraf ile ilgili merak ettiğiniz carsa buradaki yazıma bakın. Biyometrik foto nasıl oluyor diye merak edenler vardır. Bakmayı unutmayın. Yeni kimlikler ile biyometrik foto özdeşmiş durumda. Yeni kimliklerin renk ve şekilleri de daha güzel olmuş durumda. Bende alıyorum. İnşallah sizde alırsınız. Hala yeni kimlikleri almayanlar varsa acilen tavsiye ederim.

Yeni Kimlik için istenen belgeler neler?

Bu arada bu da yeni başlık olarak yazıyorum. Yeni kimlik çıkarmak için istenen belgeler nelerdir. Bunları merak edenlere ise belgeleri tek tek yazacağım. Yeni kimlikler için neler gerekiyor:

  • Biyometrik Fotoğraf (1) adet
  • Kimlik yanınızda olmalıdır.

Yeni kimlik çıkarmak için sadece bu belgelerin olması yeterlidir. Size yeni kimlik vermek için bu kimlik bilginizi doğrulamanız ve bir adet fotonuz olmalıdır. (ama biyometrik ) Peki yeni kimlik almak için kimliğiniz yoksa ne olmalıdır

Kimliği olmayanlar yeni kimlik için ne götürmelidir

Kimliği herhangi bir sebepten kaybedip veya bir şekilde elinizde bulunmuyorsa nasıl başvuru yapacağım diyorsanız eğer aşağıdaki belgeler ile kimliğinizi ibraz edebilirsiniz.

  • Polis Asker kimliği
  • Avukat Savcı kimliği
  • Hakim kimliği
  • Basın kartı
  • Sürücü belgesi
  • Pasaport veya yurt dışı kimlikleri
  • Evlilik cüzdanı
  • Öğretmen kimliği

Bunlar ile kimliğiniz olmadan da yeni kimlikleri alabiliyorsunuz. Sadece yanına bir adet biyometrik foto koymanız gerekiyor.

Yeni Doğan Bebeklere Yeni Kimlikler Nasıl verilecek

Yeni doğan bebekler için yeni kimlikler çıkarmak için bebeğin doğumundan en 30 gün sonra kimlik çıkarmanız gerekmektedir. Bebekler için hiç bir ücret ödenmez. 15 yaşından küçüklerin hiç biri para ile kimlik çıkarmazlar. Sadece 15 yaşından büyükler çıkarabilir. Kendi isteğiyle çıkarabilirler. Fakat diğerleri için anne ve baba çıkarabilir. Baba ve anne harici kimseler çıkaramazlar. Bu da en güvenli dağıtım yöntemi uygulanıyor. Ona örnek olarak gösterilebilir.

Hiçbir belgesi olmayan kişiler nasıl yeni Kimliği alacaklar

Hiçbir belgesi olmayan kişiler ise arkadaşlar muhtara gidip ikamet ettikleri yerden kağıt alarak kendilerine, okağıtlarla nüfus müdürlüklerine gidebilir, yeni kimliklerini bir adet biyometrik fotoğraf ile çıkartabilirler. Unutmayınız ki yeni kimlikler gerçekten yeni aman unutmayın yeni. Buradan hareketle yeni kimlikleri çıkarmayanlar çıkarmayı unutmayın. Teknolojiye biz sırt dönersek teknoloji de bize sırt dönecektir. Unutmayalım ki her zaman yeniliklerin iyi yönünü alacağız. Kötü yönünü de hiç almayı dahi düşünmeyeceğiz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git