Selam Vermeden Geçmek

Selam Vermeden Geçmek
tarihinde eklendi, 338 kez okundu.

Selam Vermeden Geçmek

selam vermeden geçmek nasıl bir duygu ben hala yaşamadım. Bilmem böyle şeyleri. İstesem de yapamam. Vermeli insan sevdiğine, saydığına, gördüğüne, kardeşine, eşine, dostuna, herkese selam. Ben böyle büyümedim. Selam vermeden geçmek yok benim fıtratımda. Yapmadım yapamam. Küs olsa dahi insan selam ile küslükleri çözüyor. Bilmeden kırsa bile selam vererek çözüyor. Yani her şeye kısacası selam vermek yetiyor. Düşmanlık bitiyor. Yerin dibine batıyor size düşmanlık edecek kişinin duyguları. Yani Selam vermeden geçmeyin.

Selam vermeden geçmek zaten Müslümana yakışmaz. Elhamdülillah diyene de selam vermemek yakışmaz. Ne olursa olsun verin selamı. Bu yazıyı ben aslında selam vermeyenleri gördükçe sinirimden yazdım. Çarşı pazar derken selam vermeden geçenleri gördükçe sinirlendim aslında ondan yazdım yazımı. Can taşıyorsak eğer beraberce insanlık duygularını hepimiz taşıya biliyorsak verelim selamı. Selam ki Allah’ın selamı sadece Müslüman olarak bize hediye etmek gerekir.

Allah’ın selamını başkasına hediye etmek bize en büyük hediyedir aslında Allah’tan gelen. Selam vermek kadar selam almakta bize verilen en büyük görevdir aslında. Selam vermek sünnet fakat selam Almak ise farzdır Müslümana. Unutmayalım arkadaşlar sünneti de farzı da yerine getirelim. Allah’ın hediyesini taşıyalım. Unutmayalım selam verelim. Selam alalım Selam vermeden geçmeyelim. Selam almadan ölmeyelim. Selamünaleyküm.

Selam Vermeden Geçmek Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Selinti Gazer dedi ki:

    Selam Nuri bey, ne yazık ki acımasız bir dünyada yaşıyoruz. Haklı siteminizi çok iyi anlıyorum. Gerek günümüz medyası gerekse eğitimsizlik bunun en büyük sebebi. Ülkemizde malesef insanların bir birine tahamülü kalmamış vaziyette. Bir birlerinden nefret ediyorlar ve hatta diğer dünya insanlarından da. Çok vahim bir durum. Umarım ülkemizin üzerinden bu karabulutlar kalkar. İyi günler efendim.

    1. admin dedi ki:

      İnşallah dilerklerinizin ve dileklerimizin bir gün gerçekleşmesi dileğiyle güzel ya nlar mutlu huzurlu selamlı sabahlı ve herkesin insan olarak değerli olduğu bir dünyada görüşmek dileğiyle

Sayfa başına git