Kozbon Kapandı mı?

Kozbon Kapandı mı?
tarihinde eklendi, 387 kez okundu.

Kozbon Kapandı mı ?

(Yazımız Güncellendi en alta kadar okumayı unutmayın)
Kozbon – Araştıran Robot sitesi geçenlerde hızla Google dan silindi. Sebebi bilinmeyen bir nedenle bütün bilgiler silindi. Kozbon dan girince sitenin domaini ile açılan fakat Google aramalarında çıkmayan Kozbon Sitesi, araştırma robotu gençlerin en sevdiği güncel sitelerden olmasıyla tanınıyordu. Kozbon; Vodafone, Türkcell ücretsiz internet paketlerini bizlere duyuruyordu. Operatörlerin açıklarını bulan araştırmacı ekibi ile bir hayli çalışan ve gençlerin ilgi duyduğu alanları yeni trend uygulamaları artı bilhassa uygulamaların nasıl kullanıldığı ne işe yaradığı konularına ağırlık veriyorlardı.

Şimdilerde Google da arama yerinde çıkmayınca akıllara acaba Kozbon Kapandı mı ? Sorusu geldi. Bu soru üzerine araştırmalar yaptım. Kozbon kapanmadı fakat hala Google da yer almıyor. Sebebini öğrenmek isteyen onlarca insan var ki anlatamam. Özellikle merakımdan Kozbon yönetimine e-posta gönderdim fakat dönüş alamadım. Bilhassa kırgınım. Geçenlerde yeni bir yazı girilmiş fakat benim yazdığım e postaya cevap gelmedi. Daha beklemekteyim.

Kozbon Neden Görülmüyor Aramalarda?

Kozbon sitesi geçmiş yaptığı iyi yazılarıyla milyonların ziyaret ettiği gençlik sitesi olma rolünü neden yitirmek istesin ki? Neden hala belli olmayan bir sebepten dolayı hala Google dan arayınca çıkmıyor. Bu da benimde Kozbon Kapandı mı sorusunu aklıma getiriyor. Hala faal bir şekilde devam eden Kozbon – Araştıran Robot heralde Google ile tersleşmiş olabilir. Bir ara seo devi Seo Hocası ‘nın yaşadığı sorunu Kozbon da yaşamış olabilir. Google ile tersleşen Kozbon içeriklerini Google tarafından zorla ban gelebilir.

Kozbon.com adresine ait her şeyi silen Google neden bu şekilde bir tavır verdi yada Kozbon yönetimi kendisi mi bu tavrı takındı. Kendi bilgilerini kendisi mi sildi belli değil. Gençlerin merak ettiği tek şey Kozbon – Araştıran Robot sitesi aktif mi hala. İçerik aramalarında da uygulama veya oyun hileleri olsun ya da Türk Telekom olsun, Vodafone olsun, Türkcell olsun, bunlardan bizlere haberler veya bedava dakika veya internet haberleri yapan siteydi ve aramalarda bunlara dair içerikleri yer alıyordu. Hatta ilk üçte kesinlikle kozbon.com sitesinin haberleri yer alırdı.

Kozbon Sitesi Aktif mi?

Şimdi ne oldu acaba gerçekten Kozbon Kapandı mı ? Yada ne yapılmaya çalışılıyor. El mi değişiyor. Yoksa cidden Google siteyi banladı mı ya da çalınma filan mı oldu merak edilen sorulardan. Bende şimdilik bu kadarını biliyorum. Tahminim iki şekilde ya Google Bir ara SeoHocasına yaptığı gibi Kozbon’a da içeriklerin silinmesi durumunu yaptı ya da Kozbon yönetimi el değişip veya başka nedende dolayı kendi içeriklerini Google dan kaldırdı. Yakında beklenen haber ortaya çıkar. Ne olduğunu anlamak için beklemek lazım. İnşallah bana e-posta yolu ile cevap gelir. Yoksa kırgınım ki çalışmalarını sevdiğim bir siteydi. Baktığımda bir çok yazısından esinlenmişimdir.

Özellikle WhatsDog yazısını bilirim. Yada Vodafone bedava internet yazısını bilirim. Onlar unutulmaz. Bende WhatsCope için iyi bir yazı yazdım mesela kozbon ile yarışan yazılarımdır. Fakat onların olmasını istiyorum. Onlar olursa bende olurum. Gerçekten tazın bende yazayım. İlham kaynağım olun. Kozbon Kapanmadı ama eskisi gibi devam etmiyor. Keşke eskisi gibi devam etse bende Kozbon sitesiyle beraber yeniden yazmalarına baksam. Örnek alsam çok ama çok iyi olur. Sizlerde merak ettiğiniz yada sorunun neden olduğunu biliyorsanız lütfen Kozbon severlere haberi verin. Yada geçici süreyle de olacaksa bundan haberimiz olsun. Diyor sözü Kozbon yöneticilerine bırakıyorum. Buraya veya kendi sitelerinde bir yazı yazabilir sorunu sebebiyle yazabilirler. Şimdilik beklemekteyiz. Görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Güncellenen İçerik Kozbon Yeni Adrese Taşınmış

Kozbon sitesi eski siteyi devam ettirmek yerine yeni siteyi de açmış. Galiba dediğim gibi Google dan darbe almış olsa gerek kozbonun şu an facebook sayfasından baktığım ve devam eden yazıların kozbon eski yönetimine ait olduğu kesindir. Kozbonun hem yeni hemde eski sitesi devam ediyor. Ama eski site artık Reklam alamaz ve Google tarafından banlı site olduğu için sizler de artık Bilgi Topluluğu adlı siteyi takip edin. Bu adresten eskiden Kozbon kalitesindeki içeriklere şimdi  https://bilgitoplulugu.org/ bu adresten ulaşabilirsiniz.

Kozbon Kapandı mı? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. İlk defa senden duyduğum bir platform. Teşekkürler…

Sayfa başına git