Hoşgeldin Ramazan ! 11 Ayın Sultanı

Hoşgeldin Ramazan ! 11 Ayın Sultanı
tarihinde eklendi, 325 kez okundu.

Hoşgeldin Ramazan ! 11 Ayın Sultanı

2017 yılında coşku ile beklenen ramazan nihayetinde geldi. Herkes çarşı pazar bir koşuşturma derken  şehri Ramazan geldi. Hoşgeldin Ramazan ! 11 Ayın Sultanı Bu yıl inşallah bu seviye sıcaklık devam eder. Gayet serin ve güzel geçen bu aylarda tutulan oruç gayet rahat olacaktır. Bizler Müslümanlar bu ayın bereketinden yararlanmamız bu ayda sevaba vesile olmamız gerek. Ramazan ayında güzel günler ve ibadete verilmiş vakitler bulmak dileğiyle Hoş Geldin Ramazan. Bizler iman ve ibadete ayırdığımız bu vakti gerçekten iyi geçirmeliyiz. Her zamanki gibi güzel ve değerli geçirelim. Bu zamanımızı değerlendirelim. Günahlarımızın af olacağı, sevabın gelmek istediği bu ayda bizler sevabı boş çevirmeyelim.

Hoş geldin Ramazan dediğimde gerçekten ramazan ayının geldiğini, akabinde de Ramazan Bayramının geleceğini bildiğimiz için bizler sadece zamanımızı ibadete ayıralım. Haramdan gözlerimizi ayıralım. Kendimize dikkat edelim. Sadece bunu Ramazan ayına has olarak değilde kendimiz için, devamında da hayatımız için uygulamamız lazım. Bu her zaman hayatıma gelmeli. Her zaman Ramazan ayı gibiymiş gibi davranalım.  sadece Ramazan geldiği için değilde harama bakmamayı Milletçe uygulamamız lazım. Gayet ülke olarak bir rahatlama durumundayız. Bunları yapmayalım. Rahat olmayalım sadece dinimize rahat olalım.

Ramazan gelmiş onu değerlendirelim. Ramazan Geldi bereketiyle geldi. Bu arada gerçekten bereketi ile geliyor. Şimdiye kadar girmeyen eve şeyler giriyor. Ama tabi ki israf etmeyin. Oruçlu iken nefis zaten körelmelidir. Körelmeyen nefis diridir. Köreltmek lazım. Nefsi siz kontrol edin nefis bizi değil bizim nefsi kontrol etmemiz lazım. İsraf etmeyelim. Buraya geleceğim. Ramazan Gelmiş Hoş gelmiş ama israf etmek değil israfı önlemek için gelmiş. Nefse engel olmalıyız. Onu kontrol etmeliyiz. Dedim ya on bir ay yemediğimiz şeyleri yemeyelim. Neden yiyelim amaç nefsi kontrol terbiye ise zaten yanlış yapıyoruz.

Buradan sizlere tekrar hatırlatmak gereği duydum. Hoşgeldin Ramazan ama israf için değil unutmayalım ki istraf dinde haramdır. Yardımlaşalım. Yardım edelim. Durumu olmayana azıcık yardım bile belki onları sevindirecektir. Hoşğeldin Ramazan Deyip boş yaşamayalım israf etmeyelim. Yardım edelim. Paylaşalım. Paylaşanlara vesile olalım. Tafsiye yazım Teravih Namazı Kaç Rekat

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git